RemiBlack Online RemiBlack komentáře u knih

Neviditelný host Neviditelný host Maryrose Wood

Docela pěkné, odpočinkové čtení. Není to žádný boom, ale ani vyložený průměr. Nicméně pro mě byl třetí díl zklamáním.

U první knihy jsem si myslela, že jednoduše nechává otevřený konec do příštího dílu. Ve druhé knihy mi začalo vadit, že nikdo na nic neodpoví a jen pokládá další otázky. Však ono se to v tom posledním vyřeší…

A to byla chyba. Zase se nevyřešilo nic a tahle série (nemluvě o tom, že autorka píše už šestý díl, ale u nás vyšly jen tři) prostě nemá konec. Byl tu nějaký příběh (hezký, s potenciálem) o dětech, které vyrostly v lese. A o vychovatelce, která byla osiřelá. O tajemném vytí a záhadné nemoci lorda Ashtona, divném kočím, zmizelém (mrtvém?) manželovi vdovy Ashtonové, o soudci (nebo-kdo-to-vlastně-byl) Quinzim, Simonu Harley-Dixonovi a jeho tajemném strýci.

Bohužel, ten příběh tu i zůstává. Pořád, a bez odpovědí.

29.10.2017 4 z 5

Utajená obrazárna Utajená obrazárna Maryrose Wood

Stejně jako první díl. Dobrý nápad, hezky napsaný, asi se mi líbil i trochu víc (Oříšek). :)
Ale!
V prvním díle mi vadili nezodpovězené otázky. A tady je jich ještě mnohem mnohem víc?!? Buďto je polovina postav ztracená rodina a lord A. vlkodlak, nebo vážně nevím... Chci odpovědi. Hned.

28.10.2017 4 z 5

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Dá-li se o nějakých knihách říct, že jsou čtivé, jsou to právě knihy od Eoina Colfera. Pokud je vám tak kolem dvanácti, tak si knihu opravdu užijete. :) Místy to bylo divné (Les Jeunes Etudiants), místy skvělé (Sharkeyovi). V součtu tedy čtyři hvězdičky.

A ano, Artemis Fowl je lepší. ;)

16.10.2017 4 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Přečteno podruhé, tentokrát bavilo víc. Ilustrace jsou krásné, Penelopa příjemná hlavní hrdinka. Taky děti jsou prostě výborné postavy. Těším se na další díly a doufám, že v nich bude osvětleno to tajemné vytí. :)

15.10.2017 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Dobré. Charaktery zajímavé, svět taky, příběh napínavý. Učedník mě bavil, konec donutí číst další díly. :) 4*

15.10.2017 4 z 5

Bestie je zvíře Bestie je zvíře Peternelle van Arsdale

Výborné čtení, skvělý nápad. Snažila jsem se od knihy moc neočekávat - a byla jsem mile překvapená. Jako fantasy je to hodně psychologické - postavy nejsou odfláknuté, charakter a myšlenky rozvinuté; o to víc mě to bavilo. V podstatě je to i poučné, co se týče čarodějnických procesů. Je to jedna z těch knih, o kterých budete přemýšlet ještě za několik dní: co se to vlastně stalo, proč musel umřít zrovna ten či onen. V podstatě až do konce nevíte, co je cílem knihy. Pravda, konec je takový rychlý, ale u prvotiny se to snad dá přehlédnout. Za mě tedy pět hvězd. :)
Co ale musím vytknout je vztah Alys a Ciana. Nejenže je od jejich prvního setkání zcela předvídatelný, ale také se mi tam nehodí (možná by se k Alys, jakožto k jedináčkovi víc hodil sourozenecký vztah, přátelství, atd...). Jako by si autorka řekla: tak, co by se teď mělo dít? Jo, zamiluje se. Zdá se mi tam násilně vložený, knihu bych nebrala jako dívčí román. Bude-li film, mnohem snáz by se udělal horor, než romantika.
Nicméně to je vše, co se nedostatků knihy z mého pohledu týče. Ještě musím ocenit Bestii. Opravdu budu ještě týden přemýšlet, co vlastně byla zač... 5* tedy stále platí, a co dodat - kniha je nádherná. Tak krásnou obálku jsem dlouho neviděla... :)

19.09.2017 5 z 5

Strážci pralesa Strážci pralesa Joseph Alexander Altsheler

Edit 2022: Vidím, že někdo upravil anotaci, děkuji! :)
No nic, kniha se mi moc líbila, doporučuji.

18.09.2017 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Zvláštní styl psaní, ještě zvláštnější styl vyprávění. Líbilo se mi, jak byly využity pasáže z první strany. Je až podivuhodné, jak je kniha úplně o ničem a stejně Vás nakonec neskutečně překvapí... :)

15.09.2017 4 z 5

Krevní msta / Kutb Krevní msta / Kutb Karel May

Tenoučká knížka na půl večera. První povídka je moje oblíbená, nemám co dodat (snad jen že vydání z roku 1994 se čte snadněji než z roku 1933), druhá taktéž dobrá. Obě povídky jsou z Orientu.

13.09.2017 4 z 5

Akta Fowl Akta Fowl Eoin Colfer

V anotaci je správně napsané "pro fanoušky". Pro mě (a to jsem fanoušek) jsou to slabší čtyři hvězdičky. K samotným povídkám:

Povídka o Myrtě a LEPReko - moc dobrá, bavila - 97%
Povídka o Artemisovi atd. - o malinko slabší, ale taky dobrá - 90%

Zbytek knihy:
Gnómská abeceda - heh, moje oblíbená část. To byl fakt dobrý nápad, obzvlášť "e". :) Veškerá gnomština - ve všech knihách je moc dobrý detail! - 100%
Interview - A tady padla kosa na kámen. Všechny rozhovory mi přišly nereálné (Butler má rád romantické romány a komedie?) a nedomyšlené. - 20%
Obrázky, mapky, křížovky - tohle byl takový střed. Kdyby to tam nebylo, tak se nic neděje. Neurazí - nenadchne, křížovka zabaví, když venku prší a není co dělat - 60%

Dohromady to dává asi 75%, což přesně odpovídá mým pocitům z knihy. Takže dobré. :) Chápu-li správně, dějově (interview, druhá povídka) odpovídá době před vydáním knihy Operace Arktida (tedy 2. díl).

12.09.2017 4 z 5

Artemis Fowl a poslední strážce Artemis Fowl a poslední strážce Eoin Colfer

Tak na začátek. Ta obálka je fakt hnusná! Beckett a Myles by to líp zvládli ve třech (asi i dřív...). :D A to je asi všechno, s čím souhlasím z většiny ostatních komentářů. Poslední strážce se mi moc líbil. Klesavou kvalitu série můžu s chutí vyloučit. Osmý díl je skutečně víc fantasy, než obvykle; ale nějak mi to tam přesně sedělo. To, jak se Artemis změnil od prvního dílů je prostě geniální. Nemyslím ani tak tu změnu (i když, ta si obdiv jistě zaslouží), ale popis vývoje. Škoda, že už se s Myrtou, Butlerem, Klusákem, Slámou, Artemisem a ostatními už nepotkáme... ;)
Na celou sérii mě mrzí dvě věci. A sice Minerva - konkrétně její kritický nedostatek, to je vážně škoda. :) A za druhé, OPAL KOBOI. No tak lidi, když ji porazili ve dvojce... Ok, návrat zločince ve čtverce se dá pochopit. Ale zas? Ehm. Možná si teď stěžuju, ale i tak je to prostě úžasná série. Nezapomenutelná.
Poslední strážce předčil moje očekávání a jako zakončení série mi přijde moc dobrý. Nechává nám tu jiskřičku naděje, že by mohlo být něco víc... ;)

08.09.2017 5 z 5

Artemis Fowl a atlantský komplex Artemis Fowl a atlantský komplex Eoin Colfer

Co říct? Orion! :D Ten byl dokonalý. Jeho (a Artemisovy) pasáže se mi líbily nejvíc. Části s Turnbalem mi připadly slabší, ostatně stejně jako s Opatem či Opal Koboi v minulých (a budoucím) dílech - jeden zločinec byl vykreslen jako geniální a ostatní nedosahují jeho kvalit... :) Taky mi trochu chybělo to "boom" na konec. Vždy se rozjíždí něco nového, něco, kvůli čemu přečtěte další díl hned, za každou cenu.. Zde jedna strana "prostě vyhrajte". Přesto jsem se na tento díl těšila snad od začátku série. Je skvělý, úžasný, výborný. Artemisovy myšlenkové pochody mě baví vždy, ale tady mají něco navíc: pohled ze strany, která nemůže ovlivnit situaci, bezmoc. No prostě doporučuju. :)

07.09.2017 5 z 5

Artemis Fowl a časový paradox Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colfer

Přečteno za jeden den, pocity úžasné. :) Vzpomínky na tento díl byly dost slabé, takže mě druhé přečtení po třech letech mile překvapilo. Celý nápad jako obvykle skvělý, ze začátku jsem chtěla Artemise profackovat za, co provedl (bezmocné lomení rukama). I když to teda čtu podruhé, pořád mě to překvapuje znovu. U "romantické" scény jsem nejdřív překvapeně zírala, zbytek jsem přešla v úsměvu. V tomhle díle je dobře vidět ta změna chatakteru, kterou "Arty" prošel. Na Atlantský komplex se těším dvojnásob. :)

03.09.2017 5 z 5

Artemis Fowl a ztracený ostrov Artemis Fowl a ztracený ostrov Eoin Colfer

Další skvělý díl, obzvlášť ten konec. Je to jeden z mých oblíbených. Četla jsem podruhé, a asi ne naposled. :)

02.09.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jedna z mála povinných knih do školy, která mě bavila. Příběh na 85 stran, rychle to ubíhá - zároveň moje první divadelní hra. Za mě tedy dobré a můžu doporučit. :)

29.08.2017 5 z 5

Supové Mexika II Supové Mexika II Karel May

Druhý díl na úrovni prvního, možná ještě trochu lepší. Nicméně jednu dobu jsem ani nevěděla, na kterém jsou kontinentu, opět mě zeměpisná stránka nešetřila... Ehm, ale to bude zmatek z mě strany. :) Taktéž neobvyklé je to strašné množství postav s arabskými nebo indiánskými jmény. A to nemluvím o Meltonech. Sto stran trvalo, než jsem zjistila příbuzenský vztah mezi jednotlivými zločinci, za koho se kdo z nich vydává, pod jakou přezdívkou a jakou osobnost předstírá...
Nemůžu ale říct, že by se mi kniha nelíbila - naopak. :)

Supové Mexika I Supové Mexika I Karel May

Trochu netradiční Mayovka, co se týče prostředí, částečně i průběhu a hlavě u Maye zvláštně rozsáhlého množství postav. Se čtením jsem čekala, než jsem sehnala knihu Smrtící prach, abych měla přečtenou povídku "Old Shatterhandova první láska", což má Supům předcházet. Šlo by to i bez ní, ta "důležitá" část je zde převyprávěná, ale tak jsem se víc těšila na Martu. Dost mě zdržovala zeměpisná část, v severoamerických mayovkách toho tolik nebývá. Asi nejvíc mě bavil hned začátek, tedy než OS nastoupí na loď. Přes všechnu kritiku krásně napsané, nostalgické, milý výlet do světa Karla Maye.

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Opět sudý, tedy trochu slabší díl. Kvůli tomu, co skřítkové udělali ne konci minulého dílu jde všechno tak trochu znova... Nemám ráda díly s Opal, ale konec s tou Italkou (či co za ženu to bylo) je super, těšte se. Takové ty slovní přestřelky mezi Opal a Artemisem mě baví. Stejně dobře jsou ty honičky v podzemí. Risk má u mě plus. :)

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

Momentálně můj nejoblíbenější díl z celé série. :) To proplétání se budovou, kamery, technika... To je moje gusto. Spiro je protivník, ovšem neukousl si velké sousto? To zakončení prostě zbožňuju.
Je to geniální! Vše je promyšlené. Všechno souvisí se vším. Skvělé! :)

Leze leze po železe, nedá pokoj až tam vleze.

Klíč.

23.08.2017 5 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Druhý díl je o maličko slabší než první, ale jen o trochu. Viz jarynek, Artemis už není takový geniální padouch (ale co, stejně je to skvělé!) V tomhle díle jsem si oblíbila Klusáka a zjistila jsem, že mi nesedí postava Opal... Nicméně se s vámi musím podělit o takovou soukromou teorii. Sérii čtu znova a to mě utvrdilo v přesvědčení, že všechny liché díly (tj. Artemis Fowl, Věčná šifra, Atlantský komplex...) jsou lepší než sudé (Operace Arktida, Opalin odraz...). Každopádně i tenhle díl se mi moc líbil. Doporučuji! :)

23.08.2017 5 z 5