reeper reeper komentáře u knih

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(SPOILER) Jednoduchá detektivka.
Začátek slibný, ale vrah je naznačen příliš okatě a brzy. Snad jen to tajemství adoptovaných sourozenců udržela autorka až do konce.
Ani jeden z hlavních hrdinů nezaujal.

Spoiler:
Pokud je manželem první zavražděné gynekolog, a autorka hned v první části knihy několikrát zmíní problém s otěhotněním a potraty jednoho páru, tak jsou zbylé 3/4 knihy nuda.

07.06.2019 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Dalo se to číst. Ale mám raději příběhy, které by mohly být reálné. V tomto případě si neumím představit, že to, co prováděl vrah s obětmi, by někdo skutečně dělal. Taky už to někdo dříve poznamenal. Policie je v této knize vykreslena jako dost neschopná.

25.05.2019 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Pro mně strašně zdlouhavé. Knihu jsem ani nedočetl.

04.12.2022 1 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nesdílím nadšení většiny čtenářů. Se čtením jsem skončil na stránce, kdy vrah začal s Karen. Odporné. Kniha jeden za druhým se ještě dala, ale toto opravdu ne.

05.10.2017 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nenáročná dedektivka. Příjemné čtení. Nicméně bez překvapeni či nečekaných zvratu.

25.10.2019 3 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

První 3/4 perfektní, nešlo mi knihu odložit. Vzdáleně připomíná Milenium ( provázání současnosti a minulosti). Ale závěr je zklámání. Odhalení vraha těžko uvěřitelné. Stejně tak poslední "akce" vraha je hodně naivní.

15.10.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Těžko uvěřitelný příběh. Nenadchne, nezklame - podobně jako Dívka ve vlaku. Závěr nic moc.

03.10.2017 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

To by si měl přečíst každý. Krásně napsané. Nejdříve jsem viděl film, ale kniha jasně vede.

13.03.2017 5 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Jak, již psali někteří uživatelé dříve, příběh připomíná knihu Hon na šakala. Ještě jsem neviděl film, ale kniha mně bavila hodně, ikdyž konec mi přišel "nelogický" s ohledem na schopnosti agenta. Od Folletta jsem přečetl zatím tři knihy (Pilíře země, Na věky věků, Oko Jehly) a všechny tři řadím k těm, které bych si určitě přečetl opakovaně. Follet je vhodná volba, pokud se chcete přenést do historie a zapomenout (kompenzovat) aspoň duševně ten negativní stav Evropy dneška.

10.10.2022 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Četl jsem společně s přítelkyní. Pro ni jedna z top knih. Pro mně slušné, ale opravdu příběh spíše pro ženy.

25.05.2019 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Policie je v rámci žánru určitě dobra kniha, ale přijde mi hodně překombinovaná. To množství navádění na falešnou stopu je spíše na škodu. Některé postavy mi v příběhu přebývají. Jiné jsou zase "odfláknuté".
Knihy z této série: Sněhulák, Levhart, Nemesis a Červenka se mi líbily více.

18.12.2018 3 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Audio kniha. Výborná interpretace. Příběh jako takový
je spíše průměrný. Jedna hvězda navíc za skvělý přednes a i za gradující závěr příběhu.

03.04.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Předchozí díl Červenka byl lepší. Za pár dní si toho z Nemesis moc nevybavím, asi jen to, jak dopadne Waller.

13.10.2017 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Perfektní. Za mně o chloupek lepší než 1.díl trilogie. Dá se vytknout snad ten přehnaný konec.

13.03.2017 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Po přečtení nezáživné Žízně zvedám u Přízraku hodnocení.

16.05.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Mám přečtenou celou sérii, kromě Spasitel a Nůž. Žízeň mi jako příběh nesedla vůbec. Měl jsem problém dočíst do konce. Moc rozvláčné. Příliš filozofování. Bez napětí. Jakože si určitě někdy znovu přečtu Sněhuláka, Policii, Červenku nebo Přízrak, tak tohle opravdu ne.

10.05.2021 2 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Tak už tehdy ve 14.století při epidemii moru se používaly roušky, dezinfekce rukou, lockdown měst. A nyní se lidé diví.
Četl jsem rok po prvním díle Pilíře země. Už to tu někdo psal, že Na věky věků je v podstatě to samé jen s obměnou postav. Pro mně Pilíře země o něco lepší.

13.12.2020 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Dobré, nenáročné čtení s dobrou atmosférou doby, která se dá přenést na čtenáře. Po čtení několika knih krimi to byla příjemná změna. Sice mně naopak nijak zvláště nebavily pasáže s detailním popisem techniky staveb (nejsem z oboru), ale příběh samotný byl dobrý. Jen jsem dost často předvídal, co bude následovat. Postavy byly až na 1-2 výjimky buď černé nebo bílé. Těžko říci, kdo byl úplně tou hlavní postavou. Zřejmě Phillip, ale ten mi v poslední části knihy "vadil". Myslel jsem, že to bude stavitel Tom, ale ….. Čekal jsem i, že větší příležitost dostane odložené miminko Jonathan, který mohl mít v příběhu větší potenciál na rozvinutí postavy s ohledem na svůj osud. Nakonec tou hlavní dějovou linkou byl příběh Allieny a Jacka. Za pár let si určitě přečtu znovu.

21.10.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Hodně dobré. Napínavé od začátku do konce. Trochu zklamání z rozuzlení (to jak si detektiv uvědomí spojitost mezi vraždami). Autor se soustředí víceméně jen na práci detektivů. I vzhledem k počtu stránek nečekejte nějaké hlubší vykreslení charakterů postav, mezilidských vztahů či romantiky. Kniha je ideální do vlaku, do letadla. Naopak nečíst večer pokud jste sami doma.

21.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přeceňované (v porovnání s knihami od Nesbo či Larsson). Spíše pro ženy.

13.03.2017 3 z 5