rasputin rasputin komentáře u knih

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Taky mě chytila, jen ten konec mi přišel malinko překombinovaný. Sympatické čtení.

27.03.2014 4 z 5

Měsíc zapadá Měsíc zapadá John Steinbeck

Tak tady jsem se se Steinbeckem úplně nepotkal.

14.03.2014 3 z 5

Zítra bude po všem Zítra bude po všem Lee Child

Opět čtivé a napínavé do poslední stránky, možná konec malinko naturalističtější, než obvykle. Je to Jack Reacher a je potřeba to tak brát, ale tentokrát mi to přišlo malinko víc přitažené za vlasy.

12.03.2014 4 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Alexandr Isajevič Solženicyn

Jsou to tři povídky z padesátých let v Sovětském Svazu, ale postavy si klidně můžeme přejmenovat, můžeme postavy přesunout i do jiné země a můžeme je i trochu posunout v čase. Řekněme o padesát či šedesát let dopředu? Stále budou pravdivě aktuální.

07.03.2014 4 z 5

Miroslav Horníček v Hovorech H z Paláce K Miroslav Horníček v Hovorech H z Paláce K Miroslav Horníček

Ač vypadá jako kniha, není to klasická kniha a proto nemohu objektivně hodnotit, jako ostatní knihy. I když obsahuje víc moudra, humoru a laskavosti, než leckteré skutečné knihy, je to přeci jen přepis televizního pořadu a jakékoliv hodnocení by bylo nespravedlivé vůči všem, jichž se to týká. Tato kniha nekniha však zůstane v knihovně v popředí na očích, aby byla po ruce.

07.03.2014

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Psychothriller trochu jiný, než jsme zvyklí. ....kromě náhodných kolemjdoucích o kterých v knize stejně není ani zmínka, jsem nenarazil na sympatickou postavu. Kniha umí vyvolat celou škálu negativních, rozporuplných pocitů. Od nenávisti a nudy až k otrávenosti. Prvních sto stránek jsem chtěl od knihy utéct, dalších sto stránek jsem četl ze zdvořilosti ke knize, pak mě to chytlo a chtěl jsem vědět, jak to dopadne a posledních sto stránek jsem dočítal v tranzu kolem půlnoci, vědom si toho, že druhý den do práce určitě zaspím.

04.03.2014 4 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Krátké, obyčejné, poetické, čtivé a krásné. Nachází krásu tam, kde ji nikdo jiný nevidí a umí jí nádherně popsat.

27.02.2014 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Výborné! Jen mě malinko mrzelo, že některé významné události z války autor nijak nerozepisoval, ale to by jinak bylo na dalších několik knih. Mrzelo mě to, protože on to umí vyprávět. No těším se na další díl.

26.02.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Při hodnocení přečtené knihy občas asi každý pokukuje po hodnocení ostatních. Alespoň u knih, které ve čtenáři vyvolají rozporuplné pocity. Nejinak je tomu i se mnou. Když pominu onu "brownovskou" šablonu tak se určitě najde i něco jiného, co mi na knize vadilo, ale určitě se najde i mnoho dobrého. Hodnotit tentokrát nebudu, opět se mi potvrdilo, že je na to malý prostor. Tři hvězdičky je málo a čtyři už je moc. Inferno rozhodně není jeho nejlepší kniha, ale určitě nelituju času, který jsem čtení knihy věnoval. U Browna se vždycky dozvím něco zajímavého, nejen z historie.

21.02.2014

Pětatřicet skvělých průvanů Pětatřicet skvělých průvanů Miroslav Horníček

Nejsem na povídky. Sotva se začtu už je konec. O to horší pak je, když se začtu do krásných slov pana Horníčka a za pár stránek to končí. Ale jeho slova zanechají stopu v mé duši a každá ta jeho povídka nutí člověka přemýšlet. Nejvíce mne oslovila povídka, po níž je celý tento soubor pojmenován, tedy "Pětatřicet skvělých průvanů".

16.02.2014 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Výborné čtení k pochopení všech událostí a problémů okolo 1.světové války a nástupu bolševiků v Rusku k moci. Ken Follett nezklamal.

13.02.2014 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Jedna z mála knih, kterou když dočtu, tak cítím prázdno. Chci vědět, co se bude dít dál...... Je pravda, že ve srovnání s prvním dílem je trochu slabší a jistá šablona prvního dílu a charaktery postav se opakují i v tomto, jen je to jaksi zamíchané. Určitě se podívám, stejně jako u Pilířů země, na filmové zpracování.

21.01.2014 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Chtěl bych umět používat slova s takovou virtuositou, jako Pan Horníček.

18.01.2014 5 z 5

Asi tak prvních padesát stránek mě bavilo. Mám rád nečekaný humor, který vyplývá z absurdních situací. Ale tohle? Křečovité, nesmyslně absurdní a nudné. Možná jsem autora a jeho knihu jen nepochopil, ale podle některých zdejších názorů asi nejsem sám.

12.01.2014 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak je to konečně za mnou. Nechal jsem se, bohužel, strhnout humbukem kolem téhle knihy. Asi tak do strany 170 jsem přemýšlel, že to vzdám. Vadil mi styl, jakým je kniha psaná, vadili mi hlavní hrdinové včetně divných policajtů, vadilo mi to věčné prolínání vyprávění dvou hrdinů. Pak se to trochu rozjelo, ale tak nějak mdle. Vadila mi tam jakási nepřirozenost, kostrbatost a jalovost v jednání některých postav. Něco je popisováno až přespříliš a některé momenty by mohly být rozepsány mnohem detailněji . . . . Určitě vím jedno. Už se nebudu zdržovat čtením knih této autorky a rozhodně si nebudu kupovat zbrkle knihy z edice "Světový bestseller". Jen název je příznačný pro tuto knihu. Zůstane "zmizelá" kdesi v nejspodnějších poličkách mé knihovny...........Kdyby byla možnost detailnějšího bodování, dal bych 2,5. Nakonec dávám 3, protože mě autorka donutila knihu dočíst.

15.12.2013 3 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Povídky úplně nemusím. Vadí mi, že sotva se člověk začte, už je konec. Sherlock Holmes je výjimka, úplně mě to nadchlo. Přesně jak už zazněl jeden názor zde, vyústění bývá někdy slabší, ale tak to bývá i v životě. Baví mě smysl pro detail, mistrnost popisu. A.C.Doyle mě dokázal svou konkrétností vtáhnout do staré Anglie tak, jako bych byl přímým účastníkem těch zapeklitých případů. :-)

30.11.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Tak tahle kniha mě totálně rozebrala. Nechápu to. Chtěl jsem napsat nějaký hodně oduševnělý komentář, ale k tomuhle to nesvedu. Žena se mě ptala o čem je ta kniha. Nedokázal jsem kloudně odpovědět. ...... a opět mám problém s hodnocením. Pět hvězdiček je prostě málo. Kdyby bylo deset,......tak bych jich stejně asi dal jedenáct.

18.11.2013 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Knížka se čte dobře. Poutavé a napínavé od prvního okamžiku. Ostatně jako vždy. Jen mě překvapilo, že si tentokrát nestihl nic začít s Reacher girl. :-)

27.10.2013 4 z 5

Zasvětil jsem život míru Zasvětil jsem život míru Edward Bering Hitchcock

Hodně oslavná próza jednoho člověka, ale myslím, že plným právem. Kniha je skvěle napsaná a oslavuje jednoho malého Velkého člověka. Díky této knize jsem pochopil určité skutečnosti z doby první republiky a co všechno tomu předcházelo. Trochu jsem se bál, že se knihou budu prokousávat dlouhé týdny, ale zhltl jsem jí za pár dní..... Jen se ve mě trochu melou rozporuplné pocity z Dr.Beneše, které vyvolávají jisté skutečnosti z II.světové války a otázka oněch nešťastných dekretů. Podstatu vzniku dekretů asi není schopen pochopit jednotlivec z generace lidí, která nikdy nepoznala atmosféru tehdejší doby a vše, co tomu předcházelo, ale o tom tahle kniha není.

22.10.2013 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Děkuji Kateřině Tučkové za tuto knihu. Víc není třeba říkat, vše už bylo řečeno.

19.10.2013 5 z 5