Muž na odstřel

Má Jack Reacher posloužit jako zástěrka? Nebraska a Jack Reacher, obrovský vazoun s čerstvě rozbitým nosem, který se stále snaží dostat stopem na východ do Virginie, protože tam na něj čeká jistá nevyřízená záležitost. Kdo by ale takovému chlapovi zastavil? Nakonec se na něj usměje štěstí a zastaví mu auto se třemi lidmi – dvěma muži a jednou ženou. Reacher okamžitě pozná, že lžou – a hned vzápětí se dostanou do policejní kontroly na dálnici. A projedou. Protože jsou ti tři spolucestující nevinní? Nebo proto, že se ze třech stali čtyři? Má Reacher posloužit jako zástěrka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158686/big_muz-na-odstrel-158686.jpg 4.3226

Jack Reacher 17.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

A Wanted Man, 2012

Kniha Muž na odstřel

Meda77
07.11.2021

Ačkoliv film byl v celku ok, možná taky kvůli Tomu Cruisovi,tohle byla jak již uvedl Honza T slabota. Ti, kteří už mají za sebou nějaký ten akční thriller budou asi mírně frustrovaní. Jack se tu chová jak všeználek, který skoro věští z nějaké koule. Nebo z něčích koulí? Stopáž dlouhá, neustálé obhajoby dedukcí, zbytečně rozsáhlý popis terénu, pak přijde děj nebo akce a po dvou odstavcích je po všem, no horší jak mladistvej po sexu. Horší průměr, spíše blé.

HonzaT
07.06.2021

Slabota.

careras.c
06.05.2021

výborný ,… čtěte přátelé….

mysce
21.03.2021

Než se Jack Reacher rozhodl odejít z armády, býval zvláštním vojenským vyšetřovatelem. Teď jezdí po Státech a snaží se být nenápadný, což jde s jeho dvoumetrovou postavou dost těžko. A navíc kam přijde, tam si ho najdou problémy, ani se nemusí nijak zvlášť snažit.
V první části příběhu se dohánějí dvě samostatné dějové linie – kdy přijde stopující Reacher na to, s kým vlastně jede v autě? A kdy přijde šerif a agentka FBI Sorensonová na to, po kom vlastně pátrají v případě záhadné vraždy, kolem které se začíná motat protiteroristické oddělení, ministerstvo zahraničí a navíc i CIA…
Reacher zde opět vystupuje jako osamělý pistolník v nepřátelské krajině. Otázky a hádanky se vrší jedna na druhou.
Akcí nabušený thriller jde přímo k věci. Lee Child je pověstný gradací a velkolepým finále. Vždy a v každé knize dokáže přijít s něčím novým, s nečekanou zápletkou, která se vyvine naprosto podivným směrem. Jako právě tady.
Muž na odstřel patří k těm parádním thrillerům, jaké se čtou bez dechu a pokud možno bez přestávky.

surikata246
23.01.2021

Opět to bylo napínavé jak říká moje kolegyně jako kšandy. Nemohla jsem se odtrhnout a už mám na stole další. Těším se na další jízdu.

Reacher81
12.01.2021

Možná jsem až moc zaujatý, ale já si díl užil a líbil se mi, Reachera prostě zbožňuju. Líbí se mi i návaznost z předešlých 2 dílů (61 hodin a Za cenu života). Trochu mně mrzí, že byly zfilmovány 2 díly, které na sebe v podstatě nenavazovaly. Jinak Reacher měl tentokrát vážně na kahánku a vyvázl jen díky štěstí. Jako vždy, za mně super díl. Teď na Nevracej se!

jarda007
18.12.2020

Do poloviny celkem dobre, pak zklamani. Akce za akci, nelogicke, fantasmagoricke...

Kyri
10.10.2020

Musím říct, že to vidím o dost hůř, než průměrné hodnocení. Kniha mě v první asi 1/4 velmi chytla, pak mě postupně pouštěla a poslední čtvrtinu čtu už asi 2 týdny. Opakované ježdění po dálnici tam a zpátky, dlouhé a opakující se úvahy o různých nepravděpodobných konspiracích, jsou ubíjející.
Hrdinové postrádají psychiku. Hlavní hrdina v důsledku posttraumatu nebo poruchy osobnosti vlaje Amerikou a koná hrdinské činy, které nikdo jiný nezvládne. Nemá z toho peníze, ani věhlas - motivace nepochopitelná (tedy, kromě duševní poruchy). Je popisován, jako chytrý, ale hlavou mu jdou jen primitivní výpočty a statistické údaje, jo a jak rychle stihne zneškodnit spolujezdce v autě (nejde to, tak s ním jede dál). Jedna z dalších hrdinek má malou dceru, o kterou se sama stará, ale ani ji nenapadne, že by se o ni bála a bez potíží ji opustí (požádá, aby ji pohlídala paní, která jí asi přišla sympatická, nicméně ji nezná), aby řešila případ, ze kterého byla odvolaná, a taky jezdí po Americe, aby se vrhla do nepřipravené a nekryté akce, po které by ji v reálu z toho CIA nebo FBI, nebo kde to je, okamžitě vyhodili. A to všechno, aby zachránila dalšího člověka, kterého vlastně skoro nezná, a nemůže si být jistá, jestli v tom všem nejede.
Kdyby to byla krvavá kopací kniha, řeknu si fajn, a budu rozumět i tomu, proč příběhy Reachera někdo zfilmoval, ale tady se, PROBOHA!, jen jezdí autem tam a zpátky, opakují s nudné úvahy a popisy ploché a tmavé krajiny.....