Muž na odstřel

od:


KoupitKoupit eknihu

Má Jack Reacher posloužit jako zástěrka? Nebraska a Jack Reacher, obrovský vazoun s čerstvě rozbitým nosem, který se stále snaží dostat stopem na východ do Virginie, protože tam na něj čeká jistá nevyřízená záležitost. Kdo by ale takovému chlapovi zastavil? Nakonec se na něj usměje štěstí a zastaví mu auto se třemi lidmi – dvěma muži a jednou ženou. Reacher okamžitě pozná, že lžou – a hned vzápětí se dostanou do policejní kontroly na dálnici. A projedou. Protože jsou ti tři spolucestující nevinní? Nebo proto, že se ze třech stali čtyři? Má Reacher posloužit jako zástěrka?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158686/muz-na-odstrel-158686.jpg 4.3165
Série:

Jack Reacher (17.)

Orig. název:

A Wanted Man (2012)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Přidat komentář
Lolila
20. září

Páčia sa mi knihy s Reacherom, ale táto ma "nechytila". Začiatok fajn, klasický Reacher, nechtiac sa zapletie do problémov a rozhodne sa pomôcť. Asi tak do 2/3 ok, ale potom už len behá hore dolu medzi štátmi. Medzi tým sa objaví xxx agentov...., zrazu som mala pocit, že všetci sú agenti:-) Záver prekvapivý, ale "neuchvátil", pobehal po bunkri a bolo ....... No nič, nevyšlo, ale určite prečítam aj ďalšie časti.

konicekbily
16. září

Povedený kousek oblíbeného autora i hrdiny. Originální začátek, napětí po celou knížku, hodně zvratů a rafinovaně nečekaně rozuzlení!

helenkan
15. září

Můj miláček nezklamal. Jako vždy super.

hana4834
21. srpna

Jako vždy skvělá kniha Reachera zbožňuji, nevím co dodat

1amu
07. dubna

Nejspíše mi z duše mluví svým komentářem cori. Do 2/3 čtení jsem si lebedil. Všechno probíhalo tak, jak jsme u Reachera zvyklí. Také trochu srandy, jako u toho recepčního a zároveň majitele hospody, kde se trochu střílelo. Pak ještě trochu klidu ve speciálním zařízení pro úklid pronásledovaných svědků. Ovšem ten konec ? Nevím, nevím.... má to Lee Ch. zapotřebí kopírovat třeba "Švarciho" ( míněn Arnold Schw.) ?

PS: Takže to beru jako pohádku. Jen těch mrtvol na konci. Hlavní je, že i tady zvítězilo dobro nad zlem ! Tak to přeci v pohádkách má být.

Ferry9
21. března

Tak tahle kniha byla opravdu super, jako ostatní v sérii, není co vytknout. Taková dobrá akční detektivka. Konec opět napínavý, jak kdybych sledoval akční film.

alzbeta4340
08.10.2017

Jacka Reachera prostě miluju. Už jen pro typické konce těchto románů. Jack pomůže za cenu nasazení svého života náhodným známým, a pak pozdraví a jde dál.

Aymira
29.09.2017

Celou sérii čtu hezky popořádku a tak se nabízí nespočet možností srovnávání. Všeobecně můžu říct, že Lee Child píše s přibývajícím věkem poutavěji. Obzvlášť tato a předchozí tři knihy byly jedna velká jízda. Děj knihy Muž na odstřel bezprostředně navazuje na knihu Za cenu života - Jack Reacher se stále snaží dostat do Virginie, aby se tam setkal s ženou, jejíž hlas ho upoutal po telefonu. Ovšem ještě mu není přáno. Stále ještě v Nebrasce pozná, že není vždy bezpečné stopovat. A jeho potenciální protivníci poznají, že ne vždy se vyplatí vzít si do auta stopaře.

Děj neuvěřitelně kvapí, je zcela bez hluchých míst. Reacher se připlete do cesty FBI, CIA i syrským teroristům, aby na závěr stanul zcela osamocen proti obrovské přesile. Zasvěceným snad příliš neprozradím, když řeknu, že cestu do Virginie je stále schopen absolvovat. I když ani tentokrát neunikl bez pověstného škrábance...

March
13.06.2017

Jack Reacher jako vždy skvělý, jen ten konec byl trochu " moc ".
Napínavé to bylo a ani žádná ženská....:-)
No, uvidíme co nachysta další díl.

soukroma
30.04.2017

Skvělé počtení: napínavé, bez chvilky oddechu, až skoro do konce bez typicky "akčního" Reachera rozdávajícího rány a střílejícího protivníky jak na střelnici (konec to vynahradil, ale nijak to pak už nevadilo - nikdo se v tom neměl čas babrat a Reacher se rychle vrátil zpět na svou trasu) a bez "romantických" zápletek. Vše se pekelně soustředilo na rozkrytí toho, co se vlastně děje, čemuž nikdo plně nerozuměl, ať byl jakkoli zainteresován. Nakonec Reacher jako objektivní (ale procvičený a zkušený) pozorovatel a náhodný účastník samozřejmě prohlédl džungli v níž se motala policie, FBI, CIA, Ministerstvo zahraničí...
Pěkně jsme si mohli užít také zemědělských oblastí, v podstatě pustiny, kde se může nacházet naprosto cokoli, jakékoli velikosti, přímo uprostřed USA - seznámili jsme se hned s několika státy: Kansas, Iowa, Missouri, Nebraska...

Silmarien
11.04.2017

Reacher so zlomeným nosom po poslednom dobrodružstve stopuje. Vyše 50 áut prefrčí okolo, až mu jedno zastaví. Dvaja muži, jedna žena. Cestou ich stretnú dvoje policajné zátarasy. A Reacher si uvedomí, že nie je všetko ako sa zdá...

Bolo to výborné, starý dobrý Reacher je späť. Logické uvažovanie, typické zvláštnosti, postupné vedenie čitateľa k výsledku aj s typickým (ale pre mňa ešte stále menej uhádnuteľným, než v iných knihách) zvratom.
Lee Child vie, ako vystupňovať napätie, že sa človeku nechce kniha pustiť z rúk, kým nepríde do finále a neodhalí aj zvyšok... a nenechá slabé vodítko k ďalšiemu dielu.

Chcem ísť s Reacherom do Virginie, len bojujem so starým známym - prečítam si aj ďalšie dve knihy, ktoré mám a potom už mi nič neostane alebo si ich ušetrím na neskôr?

cori
05.03.2017

Jack Reacher cestuje nedobrovolně mezi státy Kansas, Nebraska, Iowa sem a tam, aby osvobodil unesenou servírku. V případu vystupuje několik frakcí FBI, i CIA a teroristi. Zápletka je dost jednoduchá. Začátek je naprosto skvělý, ale jakmile se začnou objevovat tajní agenti jak na běžícím páse, jde to s příběhem z kopce. Jack si chvíli zahraje na "švédskou trojku" s dvěma agentkami, ale tentokrát bez sexu - asi kvůli zlomenému nosu, a v závěru se promění v hrdinu počítačové hry, který vyčistí hnízdo nepřátel svým samopalem.

Moniks
06.08.2015

Musim konstatovat,že nějak to nešlo...knížka byla nějaká jiná ,,bez větší akce co jsem od jiných Childovek zvyklá.....děj víceméně v aute...takže asi jedna z tech slabsich.....ta a teď kterou zkusit.....doporučení?

kokosek
17.07.2015

Tak další díl skončil a Reacher stále není ve V.
Aha to je spoiler, tak to nečtěte, jako by to nikdo nenapsal.
Ale co jinak napsat. Reacher je stále stejným jen tentokrát (aha ty by byl zase spoiler - tak nic).
Takže jen - trošku překombinované, sem tam nelogičnost (nějak se ten děj posunout musí) a změna je že R. stráví celkem dost času v autě. Jo a taky se s nikým nevyspí (on se vůbec málo vyspí) i když kandidáti by byli. A jako celek to prostě funguje.
Mám před sebou hromadu knížek a stejně jako po další sáhnu - zase R. Co víc chtít jako doporučení.

zoew
09.04.2015

Trochu moc překombinované a v závěru přitažené za vlasy, nicméně opět hodně čtivé. Přesto trochu slabší, než co jsem od Childa dosud četla, takže tentokrát to na plný počet není.

3DD!3
27.03.2015

Silniční thriller se závěrečnou Komandovskou akcí. Reacher většinu času řídí nebo někam jede. Child to zkusil trochu jinak až musel točit hodně zvláštními zvraty, takže celkový obraz působí ve finále až příliš nesourodě a sráží výsledný dojem. Dílčí věci jinak fungují skvěle, čtivost stále na nejvyšší úrovni, některé kousky jsem mu ale prostě nebaštil. Hodně sympatická je navazující linie ze 61 hodin, od kterých jsme s ním skoro non-stop. Virginie je blízko.

Rabjohns
02.03.2015

Jedna z těch slabších. Poměrně málo akce,místy chybí napětí.

rengers
13.02.2015

Autor mně hodně zklamal, Jack Racher pořád jenom cestuje a cestuje a zase cestuje. Skoro žádná pořádná akce, jak jsme na to zvyklí?! Zápletka dosti slabá a nic moc přehledná, asi nejslabší jeho knížka.

Oksalakka
09.10.2014

Spokojenost.

Schobul
02.07.2014

Asi nejhorší kniha ze série. Po velmi kvalitních předchozích dílech přišlo tohle... Jak mám rád celou sérii, tak tuhle knihu byl dost velký problém dočíst. Zbytečně zamotané, bez jasného padoucha a to rozřešení na konci, jako by došly nápady. Uvidíme, co přinese zatím poslední díl.

Petra28
15.06.2014

třetí Jack za sebou ... a Virginie stále v nedohlednu :) ... pěkné, příjemné čtení, žádné zklamání

miman
21.05.2014

První kniha od tohoto autora, kterou jsem přečetl. První polovina knihy byla skvělá, zajímavá, překvapivá, zvratová. Zklamalo mě zakončení - jak z levného béčkového filmu....

rasken
14.04.2014odpad!

Po přečtení komentářů knihy jsem se moc těšil. Samotná kniha mne trochu zklamala.Přišlo mi jako by byla kniha psaná pro dětské čtenáře. Takto život nefunguje: ".. jak někoho uvidíte, okamžitě ho zastřelte..."

Senza Jenka
09.03.2014

Pěkný příběh. Jen mě překvapila naivita Sorensonové - vagabund s rozbitým nosem jí navykládá, že je bývalý major vojenské policie a ona ho vozí s sebou, poskytuje mu informace, do jisté míry se jím řídí a ani si ho neprověří? Také se mi nechce věřit ta věc s Lesterem L. Lesterem. Největší ptákovina je ovšem samotné nabrání Reachera u dálnice. Přece pokud by předpokládali, že Delfuensová se už pohřešuje, museli zároveň předpokládat, že policajti u zátarasů nepůjdou po autech se dvěma muži a ženou, ale hlavně po poznávací značce jejího vozu! Celkově mi nasazení Delfuensové nedávalo moc smysl.
Ale jinak opravdu dobrý příběh.

čef
31.01.2014

Pro příběhy o Jacku Reacherovi mám vždy jen superlativy a nebudu to samozřejmě měnit ani u této knihy. Opět příběh, který musí dostat všechny, kteří fandí drsnému, ale vždy spravedlivému hrdinovi. Hrdinovi z rodiny nemilosrdných kovbojů bez bázně a hany, kterému trochu romanticky záleží na tom, aby se nezpronevěřil sám sobě a na závěr odjíždí do zapadajícího slunce hledat nová dobrodružství.

astroweb
05.11.2013

První půle perfektní, v druhé jsem se občas ztrácel, teroristy, špioni, překombinováno, alespoň pro mne.

rasputin
27.10.2013

Knížka se čte dobře. Poutavé a napínavé od prvního okamžiku. Ostatně jako vždy. Jen mě překvapilo, že si tentokrát nestihl nic začít s Reacher girl. :-)

Solverino
09.09.2013

Přečteno za jeden den. Knihy o Jacku reacherovi jsou lepší a lepší. Super odpočinkové čtení. Jen ten konec, takový trochu divný... zvláštní zápletka, ale proč ne.

Hella
27.06.2013

Mám moc ráda první knihy ze série o Jacku Reacherovi, ale přiznám se, že v některých posledních příbězích jsem se docela ztrácela. Kupř. v Muži na odstřel jsem namouduši musela číst některé pasáže víckrát, abych pochopila, co že to chtěl básník říci... Světové strany, vektory, různé směry úniku pachatelů... zkrátka bylo toho trochu moc a občas jsem prostě odstavec či dokonce stranu raději přeskočila...

Foks
10.05.2013

Minulý díl extratřída, tento průměr.