rarášek rarášek komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přečteno jako povinná četba k maturitě. Kamarád mi před před četbou říkal, že se tam sice nic neděje, ale je to dobrá knížka. Měl pravdu. Sice se tam nic nedělo, stále se houpal na loďce uprostřed moře a snažil se chytit rybu, ale bylo to čtivé a zajímavé. Příběh o silné vůli a boji s přírodními živly. :)

02.03.2017 4 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Tato kniha mi ukradla srdce. Osud Bílého Bima mě velice ranil, ale obdivovala jsem jeho odvahu, věrnost a víru v dobré lidi. :)

21.09.2016 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Skvělá kniha. Myslím, že je hlavně o tom, jak se bránit znásilnění, že to není hlavně chyba oběti.
Oblíbila jsem si Jaquelininu kámošku Erin, ta byla skvělá. Lucas byl rozhodně úžasný kluk, kéž by existovalo víc takových kluků. Konec knihy byl rozhodně šťastný, jsem ráda za Lucase i Jaqueline. :)

01.08.2016 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jako první jsem viděla film. Ve srovnání s knížkou toho nelituju, protože obojí je skvělé. Sajuri se mi moc líbila, Mameha celkem taky, protože Saruji pomohla. Je tam krásně popsaná japonská kultura a kultura gejš. Je tam taky dobře popsaný rozdíl mezi gejšou a prostitutkou. Moc se mi líbila, skvělá knížka. Brzo budou v televizi opakovat film, tak se těším. :)

09.06.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kniha se mi moc líbila. Sesterské pouto - Margot, Lara Jean a Kitty - se mi líbilo, i když jsem někdy měla chuť dát jí pohlavek, ale taky mi jí bylo líto. Kluci Josh a Peter se mi oba líbili, Peter ze začátku moc ne, ale později se ukázal v lepším světle. Těším se na pokračování. :)

03.05.2016 4 z 5

Bratři Bělští Bratři Bělští Peter Duffy

Úžasný příběh. Až to téhle doby jsem o těchto hrdinech, kteří zachránili mnoho Židů, nic nevěděla. To, jak vytvořili vlastní vesnici uprostřed lesů a později pojmenovali lesní Jeruzalém, je něco úžasného. Je rozhodně skvělé, že se dokázali ubránit a raději žili uprostřed lesů než aby umírali v ghettech. Ten autor si s tím rozhodně dal práci. Je tam popsána historie i životy Bělských a úryvky rozhovorů lidí, které sám autor vyslechl. Rozhodně se mi líbil Tuvja, který prosadil motto:
Raději zachráním jednu starou židovskou ženu, než abych zabil deset německých vojáků.
Líbilo se mi doplnění o dobové fotografie. Díky těmto bratrům přežilo 1200 Židů a dnes určitě existuje ještě víc potomků. Určitě důležitý příběh o hrdinech, o jejichž odvaze až doteď nikdo nevěděl. :)

01.05.2016 5 z 5

Jména čísel Jména čísel Hans-Joachim Lang

K tomuhle snad ani není co dodat. Musím uznat, že autor měl velkou odvahu a úsilí se do tohoto pustit a dokázal to. Teď má všech 86 obětí zpět svou totožnost, svá jména na náhrobku. Tento autor si zaslouží velké uznání.

10.04.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nebyl to špatný díl. Jen mě štvala America. Jsem zvědavá na další díl. :)

09.04.2016 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka se mi líbila. Levi, Raegan a Cath se mi líbili od začátku do konce. Wren mě ze začátku štvala, ale ke konci už se mi taky zalíbila. Jediný člověk, ve kterém jsem se zklamala, byl Nick. To byl takový parchant! Kniha mi osvětlila svět fanfikce. Cath měla talent a vnukla mi nápad založit si taky blog, na který bych přidávala svoje povídky a kresby. Obálka je rozhodně dobrá a líbilo se mi, že každá kapitola byla zakončena buď úryvkem z knih Simona Snowa, nebo úryvkem z fanfikcí na Cathině blogu. Příběh skončil happyednem, tak jak to má být. :)

29.12.2015 5 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Úžasný komiks od úžasné autorky, od které jsem už četla komiks Drama. Moc se těším na další komiksy od ní. :)

29.11.2015 5 z 5

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Miluju Narnii a Aslana!!! Tahle kniha se mi nelíbila jen v pár věcech : nahňácaná slova a řádky na sobě a vynechané ilustrace. Není nad samostatné díly. :) Moje nejoblíbenější díly jsou Čarodějův synovec, Kůň a jeho chlapec, Plavba Jitřního poutníka a Poslední bitva. Víc bych k tomu snad ani nemohla už napsat. Sláva Narnii ! Sláva Aslanovi ! :)

22.11.2015 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Moc se mi kniha líbila :) místy jsem se musela prokousávat, ale byl to rozhodně poutavý a napínavý příběh. Narazila jsem na ni při svém hledání seriálu, který jsem sledovala jako malá, ale měla jsem na něj jen mlhavé vzpomínky. Hledala jsem, až jsem zjistila, že se jmenuje Daleká cesta za domovem a že byl udělán podle knihy. Našla jsem ji, přečetla a přirostla mi k srdci :)))

28.12.2014 5 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Díky tomuto komiksu jsem získala znovu chuť pustit se do kreslení :)

27.12.2014 5 z 5

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

Animák miluji a s komiksem to cítím stejně! Přečteno v originále už před pár lety, protože jsem prostě nemohla odolat :D Miluji vlky nade vše, takže tenhle příběh je pro mě jako dělaný. Taky bych chtěla patřit mezi Wolfwalkers. Robyn a Mebh jsou nejlepší!!

10.08.2023 5 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

I když jsem se u čtení občas trochu zasekla, tak jsem si ji přesto dokázala užít. Moc jsem se u čtení pobavila. :)

27.01.2022 4 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Na to, že jsem si to musela přečíst do školy mě to velice pobavilo. :D

02.12.2021 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přečteno kvůli práci do školy. Nevím úplně přesně, co si o této knize mám myslet. Na jednu stranu to bylo velice zajímavé čtení, ale na druhou jsem někdy měla chuť knihu odložit. Tak to pro mě z ohledu hodnocení skončilo nějak na půl cesty. :)

02.12.2021 3 z 5

Volání osudu Volání osudu Helena Dahlgren

(SPOILER) Na Starshine Legacy jsem vyrostla. Určitě nejsem sama, kdo odebíral Pony Club a těšil se, až si zahraje pokračování, pokaždé za jednu ze čtyř dívek. Také jsem četla oba díly komiksu, který přidal větší rozměr příběhu z her, takže jsem ještě před čtením měla už nějaké znalosti. A bylo to naprosto skvělý! Opět to přináší spoustu nového, něco se změnilo a upravilo oproti původnímu příběhu, ale vůbec to není špatné. Líbí se mi, že když se dívky rozdělí, tak to navazuje na události, které se odehráli ve hrách - Lisa jde zachránit Starshinea jako v prvním díle, Linda jede zjistit informace na Borový vrch jako v druhém díle, Anne vyráží zachránit Concordea do Pandory jako ve třetím díle a Alex vyráží k plošině Dark Core jako v jedné misi ze čtvrtého dílu. Skvělý je také charakter dívek a že se můžu dozvědět něco o jejich životě, což jsem si uvědomila, že ve hrách jsem se nikdy o nich tolik nedozvěděla. Jenom v komiksech a to hlavně jenom o Lise. Skvěle se to četlo, a i když jsem nebyla nijak překvapená, co se dělo, tak i přesto jsem byla napnutá, jak to bude celé pokračovat. Doufám, že budou přeloženy i další díly. Jestli jo, tak se rozhodně těším na pokračování. Pro mě je to prostě návrat do dětství. :D

19.11.2021 5 z 5

Moje druhá reportážní knížka a opět jsem hodně spokojená. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout do myšlení členů KKK a taky do samotné historie. :)

17.10.2021 5 z 5

Orange. Kniha čtvrtá Orange. Kniha čtvrtá Ičigo Takano (p)

Každý díl mě víc a víc napíná, jak to nakonec celé dopadne. Celý tento díl se věnoval jedné konkrétní události a opět zde byli nějaké střípky jejich budoucích já. Opět jsem se moc bavila a byla jsem napnutá, zda se jim něco povede nebo to nedopadne nejlépe. Už se blíží poslední díl a já se nemohu dočkat. Podaří se jim zachránit Kakerua, nebo se minulost nedá změnit, ať už pro to člověk udělá cokoliv?

30.04.2021 5 z 5