rarášek rarášek komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Znovu jsem si přečetla tuto knihu a byla opět úžasná. Smála jsem se u ní, brečela a přála jsem si, aby měli Simon a Blue svůj šťastný konec.
Poté jsem se koukla na film (tématicky jsem si u něj dala Oreo sušenky) a i ten byl úžasný. Moc se mi líbilo herecké obsazení (jen se psem Biebrem jsem nebyla moc spokojená :D). ❤️❤️❤️
Moc se těším na příští rok, kdy vyjde kniha se Simonovou kamarádkou Leou. :)

05.09.2018 5 z 5

Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Šinrin-joku: Japonské umění lesní terapie Qing Li

,, Zvuk lesa, vůně stromů, slunce, hrající si v listech, čerstvý, čistý vzduch - všechny tyto věci nám přinášejí pohodu. "
Šinrin-joku působí jako skvělá lesní terapie, kterou můžete vyzkoušet, ať už jste přímo v Japonsku nebo jenom v malém lesíku tady v Česku. Asi jednou navštívím Japonsko, abych si vyzkoušela jeden z těch jejich terapeutických lesů. ☺️

05.09.2018 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Moc pěkná a milá knížka, která se mi velmi zalíbila. Její děj mi rychle ubíhal před očima, až jsem se najednou ocitla na konci. Skvělé bylo doplnění o e-maily a SMSky, ta věc s 3 věcmi a že Jessie je Jessie je Jessie a Ethan je Ethan je Ethan.
Kdo je ta záhadná osoba, která si s ní psala a byla jí oporou v prvních dnech školy a i dál, jsem tušila už po pár kapitolách na začátku, uprostřed knihy jsem si byla jistá, že moje tušení je správné a držela jsem se ho až ke konci, kde se mě některé okolnosti rozhodli zvyklat, ale já se nedala a zjistila jsem, že jsem měla pravdu. Přece jen mi ale přišlo, že ti dva kluci tam byli až trochu moc násilně naroubováni.
Zase tak moc klišoidní ten příběh není, za což jsem moc ráda. Z ní a její nové nevlastní mámy se hned nestaly nejlepší kamarádky vůbec. To všechno chce vždycky čas, ale důležité je, že se naučili vycházet. Stejně tak s jejím novým bráchou. :)
Protože se mi 3 věci líbili, tak jsem se rozhodla vytvořit vlastní 3 věci.
3 věci, které mám ve svém životě ráda:
1. Knihy - bez nich by to ani nešlo. Knihy jsou brány do jiných světů a příběhů, které svým čtením otevíráme a já jsem ráda, že mohu tyto brány otevírat a prozkoumávat stále nové světy a příběhy.
2. Hudba - musím napsat, že kdyby neexistovala hudba a knihy, svět by byl opravdu smutné místo k žití. Hudba mě dokáže naplnit a uvolnit. Občas některou hudbu vyhledávám sama, jindy nechám, ať si ona najde mě.
3. Moje rodina, přátelé a mazlíčci - tohle snad ani nemusím moc rozebírat, jen to, že je mám moc ráda a nic by bez nich prostě nešlo. ❤
Kniha se mi líbila a určitě se k ní někdy znovu vrátím. Je to skvělá odpočinková četba, u které se dá skvěle relaxovat. :) ❤

21.04.2018 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Tento díl mě opět zasáhl na to správné místo. Válka pro děti musela být velmi těžká, ať už bylo židovské nebo nebylo. Mnoho dětí muselo předčasně dospět, což je případ Felixe, Dova nebo Amona.
SPOILER! Hodně o tom vypovídá jedna chvíle v knize, kdy Dob vytáhne svoji zbraň a Felixovi dochází, co chce udělat. Felix je vyděšený a pomyslí si:,,To nemůže myslet vážně. Jsme ještě děti." To hodně vypovídá o tom, jak děti rychle dospívali. v to době. KONEC SPOILERU!
Stejně, jako už jsem si dřív zamilovala Felixe se Zeldou, jsem si i nyní zamilovala Géniů. Její odvahu, laskavost, štědrost a milou povahu. Obdivuji každého, kdo pomáhal Židům se ukrýt před nacisty i přes riziko, že je může stihnout krutý trest. Tolik jsem si přála, aby zde Felix se Zeldou mohli přežít válku a žít si s Geniou a jejím manželem v jejich stavení i po válce.Jenže čím víc jsem se blížila ke konci, byla jsem čím dál smutnější a ubrečenější. Konec knihy má i přesto v sobě nádech naděje.
Kniha se četla sama od sebe, nešlo se od ní odtrhnout. Čtení bylo opravdu těžké, ale to je vždy, když se jedná o tak vážné téma. Vždy si ale připomenu, že tyto příběhy mají být čteny, aby se na tyto hrůzy nezapomněly a neopakovali se. Tento i předchozí díl velmi doporučuji. :)

18.03.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Opět jsem se začetla do dobrodružství dalajlamovy kočky aneb kočky mnoha jmen (ze všech nejvíc mám ráda Sněžnou lvici a JSK - Jeho svatost kočku) a bylo to skvělé. Tentokrát je Jeska bez dalajlámy a má od něho úkol - najít pravou podstatu štěstí. Kniha byla opět plná mouder, která jsem si během čtení zaznamenala. Čtení tohoto pokračování bylo opět milé, příjemné, prostě pohlazení na duši, které mě vždy velice uklidnilo.
Na knihu jsem šla pomalu, rozložila jsem si ji na části a každý den jsem přečetla jednu nebo dvě. Tím, že jsem si ji takto rozložila, se mi četla lépe, víc jsem ji prožívala a také pochopila.
Už se těším, až se pustím do další knihy. Vřele doporučuji tento i předchozí díl. :) ❤

14.02.2018 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Velice krátká knížka, ale s příběhem, který vás chytne za srdce a nabízí otázky typu : Kdo jsem? Jak se stát skutečným? Ve svém pokoji mám nadále svého plyšáka, psa, kterého jsem v dětství pojmenovala Alík, všude ho s sebou nosila a spal se mnou v posteli. Možná se i on stal skutečným (pro mě určitě) :) Moc se mi líbila a doporučuji ji. ❤

11.02.2018 5 z 5

Můj ty smutku! Můj ty smutku! Charles Monroe Schulz

Můj druhý Snoopy a opět jsem se skvěle zasmála, i přes tak neveselé téma. U těch pozdějších kreseb je opravdu vidět, že se zdravotní stav zhoršoval, ale stále to bylo skvělé a humorné. :)

19.01.2018 5 z 5

Charlie - kotě, které zachránilo život Charlie - kotě, které zachránilo život Sheila Norton

Úžasné volné pokračování Olivera - kocoura, který zachránil Vánoce. Nyní se ocitáme v příběhu malého kocourka Charlieho a prožíváme ho jeho kočičím pohledem. Charlie by udělal pro svou holčičku Karolinku cokoliv na světě a když je potřeba jí pomoci, neváhá a pomůže jí. Poté zažije spoustu dobrodružství, ale láska ke Karolíně ho dostane zpět domů, kde jeho práce ještě nekončí.
Velice jsem si knihu užila, i když mě někdy jeho chování trochu vytáčelo, ale podle toho se dá poznat, co z otcovi strany podědil. :D Líbil se mi také výskyt starých známých postav z minulé knihy. Miluji ji a vřele doporučuji!
PS.: Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost tuto knihu komentovat jako první. :)

06.01.2018 5 z 5

Hugo a jeho velký objev Hugo a jeho velký objev Brian Selznick

Tuto knihu jsem objevila v Levných knihách a hned jsem si vzpomněla na film. Koupě rozhodně nelituji. Líbilo se mi propojení ilustrací a textu. Skutečně to svým stylem připomínalo film. Zaujala a dotkla se mě část, kde se Hugo a Isabelle koukali na Paříž a on jí povídal o tom, co cítí, když se takhle dívá dolů a vidí všechno to dole pod ním.
Musím uznat, že tohle je jedna z těch výjimek, kdy se mi líbila jak knížka, tak film. :)

22.10.2017 5 z 5

Zvířata mi straší ve věži Zvířata mi straší ve věži Gerald Durrell

Miluju knihy od Geralda Durrella, od člověka, který zasvětil většinu svého života ochranou zvířat, která to potřebovala a stále potřebují. Bylo úžasné si přečíst o jeho začátcích v zoologické zahradě. Vtipné jako vždy. Nejvíc mě dostávali poznámky návštěvníků. :D
,, Agnes, pojď se kouknout na tygříčka ve vodě!" ,, Ježkovi voči, ten je roztomilej!" ,, Zajímalo by mě, proč to dělá." ,, Vím já? Třeba je nemocnej." ,, Nebuď labuť, Berte. " ,, Třeba je to vodní tygr. To je speciální druh, víš?"
Kniha je nádherná a těším se, až si přečtu další. :)

17.04.2017 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velmi silná zpověď matky, která udělá cokoliv, aby neodjela bez své dcery. :)

02.11.2016 4 z 5

Nekonečné jezero Nekonečné jezero Erin Hunter

Zase jednou úžasný díl, těším se na další. Bella mě v jednu chvíli strašně překvapila a byla jsem na ni naštvaná. Bouře byla úžasná, i když se někdy příliš neovládala. Doufám, že se něco stane mezi Štístkem a Hvězdou. Alfa mě ani trochu nepřekvapil, vždycky jsem věděla, že je to zbabělec a podrazák. Už se moc těším na pokračování. :)

26.05.2016 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Pokračování Archivu se mi líbilo. Mackanzie musí skloubit školu s Archivem, řeší vztah s Wesem a zároveň mizí lidi, které potkala. A zároveň návrat starého nepřítele. Rozhodně zbožňuju Rolanda, Wese a Cashe. Bylo mi hrozně líto Erica, protože jsem si ho během čtení oblíbila. Jinak se mi tenhle díl líbil. :)

16.11.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Theodora a Violet jsem měla ráda. Líbila se mi Putování, která podnikli nejdřív kvůli školnímu projektu, ale stane se z toho něco víc. Theodor se stále zabývá způsobem, jak zemřít a pokaždé, když o tom uvažoval, tak jsem si říkala : Proboha nedělej to! Violet se díky Theovi přenese přes smrt své sestry a konečně začne znovu žít. Theo se ale stále propadá a Violet o něho má strach. Nakonec se stane tragédie po které se musí znovu postavit na nohy. Rozhodne se dokončit Putování, které ji dovede až ke vzkazu. Ke konci jsem z toho byla smutná a brečela jsem. Je to vážně dobrá knížka. Rozhodně mě tato knížka zasáhla. Rozhodně je někdy dobré vyčnívat, být něčím výjímečný. Není na tom nic špatného, ať si říká kdo chce co chce. Odlišovat se od těch stovek, tisíců jiných lidí. :)

01.11.2015 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Další krásné pokračování kocoura Boba a jeho přítele Jamese. Hodně jsem se nasmála při jeho příhodách s Bobem. James je moc šťastný, že ho má :)

01.11.2015 5 z 5

Temnota padá Temnota padá Erin Hunter

Další skvělé pokračování Štístka a jeho přátel. Konečně měli knihu doplněnou o popis psů, jak vodítkových, tak divokých, bez toho jsem totiž občas nedokázala určit, jak ten pes vypadá. Doplnění postav o tři štěňata se mi líbilo. Na konci mi bylo Vrtila líto, Bručoun mě zklamal a potěšilo mě, že s Lízinkou to dobře dopadlo a zůstala se smečkou. Těším se na další pokračování :)

24.10.2015 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Opět jsem se opravdu pobavila. Sice jsem většinu obsahu znala už z internetu, ale pořád mě to dokázalo skvěle zabavit. :D

25.11.2021 5 z 5

Orange. Kniha pátá Orange. Kniha pátá Ičigo Takano (p)

Konečně jsem se dočkala konce, který mě dojal a rozbrečel :) Jsem ráda za to, jak to všechno nakonec dopadlo, ale byla jsem napjatá do poslední stránky. Všechny postavy jsem si zamilovala a bude těžké je opustit. Ale ještě vyjde poslední díl, takže je ještě naposledy uvidím. :)

28.06.2021 5 z 5

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Poučná knížka plná roztomilých psích ilustrací. Velice se mi zamlouval autorčin smysl pro humor, její láska k pejskům a schopnost vysvětlit historické události tak jednoduše, jak to jen jde. :D Ani jsem nevěděla, že je tolik psů, kteří byli nějak významný pro historii. Naučila jsem se toho spoustu nového a užila si spousty psích příběhů plných lásky a oddanosti. :3

14.09.2020 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Na knihu jsem narazila při praxi, když jsem zařazovala knihy do polic a vyžádala si moji pozornost. Příběh knihy sleduje příběh Gwendy, která od tajemného muže získá skříňku, která jí, podle jeho slov patří a ona se o ni musí starat, protože nikdo jiný to nezvládne. Gwendy dospívá, má ze skříňky čím dál větší strach a víc si uvědomuje svoji zodpovědnost vůči ní. Díky krátkým kapitolám a napětí mě kniha do sebe vtáhla a já ji měla na jeden zátah přečtenou. Kniha je také doplněná o úžasné ilustrace, které skvěle doplňovaly příběh (a přísahala bych, že jsem v jedné z nich viděla Annabelle, tu skutečnou, hadrovou panenku :D). Myslím, že někdo už tady označil tento příběh za mysteriózní pohádku a já souhlasím, přesně tohle označení k této knize sedí. :)

16.05.2020 5 z 5