RaptoR RaptoR komentáře u knih

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

John Steinbeck je prostě moje srdcová záležitost. Musím na něm obdivovat, jak s nonšalantní elegancí dokáže rozehrát osudy naprosto rozdílných lidí za naprosto banální situace a jen tak mimochodem zařídí, že do všech hrdinů se čtenář dokáže vcítit. Skutečný spisovatel objevující "sůl své země".

15.05.2021 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

To bylo super! Nemůžu jinak, tenhle balzám na duši v podobě britského, ledabyle elegantního humoru, potřebuji dostávat ve větších než největších dávkách. Plný počet jen to hvízdne :)

05.05.2021 5 z 5

Ježibaba na koloběžce Ježibaba na koloběžce Jiří Kahoun

Není to špatné, další zajímavé pohádkové vyprávění. Čerti z Dlouhonos od stejného autora se mi ale líbili víc. Přece jen, čerti se nemyli a nadávali, zatímco ježibaba se "jen" pošťuchuje s hastrmanem :)

03.05.2021 3 z 5

Smrt: Vysoká cena za život Smrt: Vysoká cena za život Neil Gaiman

Vida, co všechno zapomenutého se dá najít v knihovně! Pro mě příjemný návrat do Sandmanova světa, což je dle mého názoru to nejlepší, co kdy Neil Gaiman vytvořil. I ve Smrti si ponechává hravou atmosféru urban fantasy s nádechem mystična a hororu. Přivřu oči a dám plný počet :)

03.05.2021 5 z 5

Showman Killer Showman Killer Alejandro Jodorowsky

Showman Killer je divoký vesmír ve srovnání s vážným a pochmurným Metabaronem. Je to všechno, co se do Metabaronů nevešlo okořeněné vtipem s hlavním hrdinou, který vás dokáže překvapit. Veselé, místy nečekané a poťouchlé. Jodo jak ho neznáte. Více v recenzích.

25.04.2021 4 z 5

Asgard Asgard Xavier Dorison

Skvělá jednohubka pro sychravé odpoledne. Xavier Dorison hýří nápady, zde si vzal na paškál vikingy a obludu. A dobrodružný příběh je na světě!

25.04.2021 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Na první pohled obyčejný příběh muže, který se nebojí šplhat po kariérním žebříčku takříkajíc přes mrtvoly. Tedy přes ty ženské mrtvoly. Ale... ale i když je hlavní hrdina sebestředný parchant, nemůžete jinak, než ho obdivovat, stejně jako ostatní obyvatelé Paříže té doby. Krásně, chytlavě napsaný román, který mě udržel v napětí do poslední stránky.

23.04.2021 5 z 5

Odkaz rodu Blacků Odkaz rodu Blacků Cullen Bunn

Super čtení! Znatelný posun k temným tónům oproti Pochmurnému kraji, propracovaný svět magie a sympatický šerif. A to jsme teprve na vrcholu ledovce! Více v recenzích.

21.04.2021 4 z 5

Wonder Woman: Mrtvá Země Wonder Woman: Mrtvá Země Darien Warren Johnson

Wonder Woman: Mrtvá Země je silným příběhem o zbytcích civilizace a nájezdech příšer, který ale v sobě ukrývá více, než se může při tak krátkém popisu jevit. Daniel Warren Johnson rozhodně nedělá Black Label edici ostudu. Tohle je komiks, který si chcete přečíst! Více v recenzích.

16.04.2021 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Poslechnuto coby audiokniha a bylo to super! Pratchettovský humor má své kouzlo. Navíc, poslech audioknihy během jízdy do práce je ten správný stimulant pro sundání nohy z plynu. Mnohdy jsem vydržel i pár minut sedět na parkovišti, abych věděl jak skončí kapitola :)

06.04.2021 5 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Za mě super. Jasně, pokud jste četli jako první Providence, nevyhnete se spoilerům. Ale spolu s Neonomiconem dostane i největší (a nejdiskutovanější) Argo komiks hlubší význam. Příšery, záhady, tajemství. Plný počet na první dobrou.

06.04.2021 5 z 5

Růža - Zachraňte princeznu! Růža - Zachraňte princeznu! Johan Troïanowski

S Růžou mám trochu problém: Sice se to tváří jako knížka pro děti od pěti let, nicméně pro její přečtení je třeba umět číst komiksy. Opravdu - kompozice místy vyžaduje zkušenějšího čtenáře obrázkových příběhů. Prolomení čtvrté stěny a komunikace se čtenářem je zajímavá, jinak ale kniha ničím zvláštním nevybočuje. Slabý odvar proti Hildě.

30.03.2021 3 z 5

Batman v černé a bílé Batman v černé a bílé Neil Gaiman

Chybělo jen malinko a neváhal bych dát pět hvězd. I přes hvězdný výběr scénáristů a kreslířů se nad knihou vznáší nějaké to "ale"...
Přesto neváhám tvrdit, e Batman v Černé a Bílé je kvalitní čtení: Klasická antalogie, kdy některé povídky se vám budou líbit více, jiné méně. Rozhodně platí, že vám ukáží Netopejra v jiném světle :)

25.03.2021 4 z 5

Jidáš zbavený pout – Poslední hlídka Jidáš zbavený pout – Poslední hlídka Peter F. Hamilton

Akční finále, které budete číst jedním dechem. Peter Hamilton dotáhl všechny linky ke zdárnému konci a dokazuje tak své spisovatelské kvality. Za mě super a rád se do Společenství vrátím. Více v odkazu v recenzích.
PS: Korektura je kapitolou sama o sobě. I já, rychločtenář a nevšímač, jsem si toho všímal. Ale nevadí, beru to jako podlý útok agentů Hvězdoplavce :)

23.03.2021 4 z 5

Víš, kde jsou děti stromů? Víš, kde jsou děti stromů? Peter Wohlleben

Cit a ekologie zde jde ruku v ruce. Krása! :)

22.02.2021 5 z 5

Opilý prales Opilý prales Gerald Durrell

Anglický humor a nadsázka mě nikdy neomrzí :)

22.02.2021 4 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Opravdu krásná kniha, byť na mě jakožto na bibliofila šly při představě malování do knihy (potažmo vystřihování) regulérní mrákoty :) Jinak poutavá, zajímavá, moderní i tradiční zároveň.

22.02.2021 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Už mi pomalu dochází má zásoba superlativ, jak často jsem poslední dobou četl kvalitní knihy. Ale Růže pro Algernon... To je úplně jiný level! Jímavý a citlivě podaný příběh o snaze jednoho retardovaného chlapce stát se chytrým. Neskutečně lidsky popsaný boj s větrnými mlýny, které lidská společnost staví kolem odlišných lidí. Za mě naprostá pecka. Tato kniha mou knihovnu nikdy neopustí.

10.02.2021 5 z 5

Tělo Tělo Brian Azzarello

Příběh rozhodně není bezchybný. Ale stále platí, že je velmi dobře napsaný, uvěřitelný, syrový a drsný. A nezapomenutelný. A stejně jako nás čekalo překvapivé finále na konci čtvrté knihy, nejinak je tomu i zde:) Více v odkazu v recenzích.

08.02.2021 4 z 5

Klepeto spravedlnosti Klepeto spravedlnosti Mike Mignola

Ach, to byla krása! Tuhle dobu mám rád: Prohibice, tajemno a dívky v nesnázích. Pulp ve své nejryzejší podobě! Více v odkazu v recenzích.

08.02.2021 4 z 5