Showman Killer

Trochu metabaron, hodně psychopat – Showman Killer, nový antihrdina jodoversa! Nájemný zabiják bez srdce, bez emocí, schopný zlikvidovat kohokoliv, pokud mu za to dobře zaplatíte. Miluje pouze peníze, není věrný nikomu… jenže najednou se ocitá ve víru galaktického dění, kdy musí ochraňovat malé dítě a celý vesmír! A to bez zvláštního příplatku! Showman Killer je velkolepý a uzavřený akční sci-fi příběh z pera Alejandra Jodorowského. Svým stylem připomíná příběhy z Kasty metabaronů, jen je tady vidět větší hraní si s žánrem. I když je hrdina mocný, nelítostný a vybavený nadlidskými schopnostmi, jeho povahové slabosti vnášejí do příběhu u Jodorowského ne zas tak často vídaný humor. Nadhled prostupuje celým příběhem, jenž se nevyhýbá ironii, satiře, ani čistě komediálním scénám. Autor si dělá legraci z církve, ze současné civilizace, ale hlavně sám ze sebe, ze svých nadlidských postav a stylu. Ten jen podtrhuje Nicolas Fructus, který se tady mohl opravdu vyřádit a užít si jak monumentální bojové scény, tak dialogy, vtipy či utrpení, které hrdina prožívá, když musí utrácet své pracně nastřádané peníze. V této knize najdete všechny tři původní díly: Hrdina bez srdce, Zlaté dítě a Neviditelná žena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466413/showman-killer-MiM-466413.png 3.926

Kniha Showman Killer

gaspoda

začínám se Jodorowského docela přejídat MDEK až na vyjímky nevydává nic jiného.
A Showman? přeplácané a takové vůbec se nedokážu do knihy vcítit vo hrdinu se nebojíte neb víte že to vše dopadne ok(sorry za spoil)

jockjock

Když srovnám Showmana s dalším zabijákem Lobem o kterém se říká že oddělal Boha, Santu Clause i Velikonočního Králíčka tak tohohle mamrda přejel na plné čáře.

Norri

Tak tohle se nepovedlo. Je to slátanina, ve které Jodorowský paroduje sám sebe. A nebo se prostě jenom vykrádá. Příběh je jednoduchý, ale je v něm naplácané úplně všechno. Jakoby se mistr Jodo inspiroval receptem pejska a kočičky na upečení dortu - když tam dám všechno co mám rád a co už fungovalo jinde, tak to nemůže být špatné. Ale může, mistře! Zlý pes by mohl vyprávět - po tom dortu hekal a naříkal v houští ještě celých čtrnáct dní. Trošku to zachraňuje humor, kterým je to lehce okořeněné.

Tentokrát se nepovedla ani výtvarná stránka. Tak jak se říká, že má Jodo štěstí na dobré kreslíře, tak tohle musí být ta výjimka potvrzující pravidlo. Nicolas Fructus kreslit umí, ale ztrácí se to v jakémsi experimentálním rozostřování. Většina panelů nemá ostrou kresbu všude, ale jen někde. Občas to vypadá, jako špatně zaostřené fotky. Například ostrý detail na koruně, který je ale z větší části překrytý bublinou s textem, ale obličej vyplňující vetšinový zbytek panelu je neostrý. Jakože proč? Snažil jsem se přijít na to, jestli k tomu rozostření došlo v postprocesu k nasimulování hloubky ostrosti a nebo zda to tak bylo už přímo namalované, ale nedošel jsem k jednoznačnému závěru. V některých případech by to Fructusovi ušetřilo práci a v jiných by naopak bylo náročnější nakreslit jemné rozmazání oproti ostré kresbě. Ať je to tak či onak, výsledný celek se mi nelíbí.

Dragonian

Velice výživné, zábavné, bizarní. Pobavilo mě, zasmál jsem se a rád si tuto šílenou jízdu zopakuji. SHOOOOOOOW!

3DD!3

Speciálně vyšlechtěný zabiják známý jako Showman Killer patří k Jodorowského nejbizarnějším kreacím. Některé z příběhových zvratů si nezadají s nejšílenějšími veletoči seriálové Futuramy, okořeněné homosexuálním incestem, brutalitou, neuvěřitelným cynismem a špetkou humoru.

RaptoR

Showman Killer je divoký vesmír ve srovnání s vážným a pochmurným Metabaronem. Je to všechno, co se do Metabaronů nevešlo okořeněné vtipem s hlavním hrdinou, který vás dokáže překvapit. Veselé, místy nečekané a poťouchlé. Jodo jak ho neznáte. Více v recenzích.

adevr

Tenhle komiks beru trochu jako parodii mistra Jodorowskeho na svá vlastní díla. Metabaroni, Královská krev a jiné... A proč ne.
A navíc, ta malba je úchvatná.

GoodGames

Showman Killer patrí v sérii Majstrovských diel európskeho komiksu (MDEK) síce k tým slabším komiksom, ale ak ste fanúšikom Alejandra Jodorowskeho a hlavne jeho sci-fi počinov, tak tu nájdete všetky jeho časté ingrediencie a pravdepodobne sa budete pri čítaní dobre baviť.