RaptoR RaptoR komentáře u knih

Hellblazer: Vzlety a pády Hellblazer: Vzlety a pády Tom Taylor

Hellblazer: Vzlety a pády by měl jako další z edice DC Black Label nabízet netradiční pohled na tradičního hrdinu. Nicméně v případě Johna Constantina platí, že to není tradiční hrdina... A vlastně že to není ani klasický hrdina. Do rukou se nám tak dostává komiks, který má plno hlášek, cigaret a krve, ale to všechno u Johna již známe. Na druhou stranu je to skvělá zábava, která do Black Labelu patří.

30.11.2021 4 z 5

Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Chrám divokých husí / Bambusové loutky z Ečizenu Cutomu Minakami

Tato kniha je... zajímavá. Poutavá. Povídky na první pohled nezajímavé, stejně tak když bych se je pokoušel shrnout. Ale...
Ale nedokážu na knihu přestat myslet. Je to skvěle napsané, vypravěčsky mistrně sestavené, byť nečekejte velké strhující finále. Kniha je oduševnělá svým vlastním způsobem, japonskou přírodou a drsným prostředím, kde se prostí lidé snaží přežít.

30.11.2021 4 z 5

O čaropsech a děsivých dvounožcích O čaropsech a děsivých dvounožcích Evan Dorkin

Bestie burdenské nejsou jen Dark Horse klonem Ú. P. V. O. Jsou emotivnější, přítulnější, smutnější a v neposlední řadě i chlupatější. Jsou prostě jedineční!

24.11.2021 5 z 5

Béowulf Béowulf Kieron Gillen

Je to vtipné, rychlé, drsné, se spoustou suchých britských hlášek. Zároveň je to moderní, čtivé, s důrazem na legendy a jejich zkostnatělou podstatu dotaženou ad absurdum.

22.11.2021 5 z 5

Jsi úžasný Jsi úžasný Max Lucado

Tohle byl hoodně velký krok stranou. A to zpočátku vypadalo tak pěkně! Myšlenka, že hvězdičkování a puntíkování je špatné? To je super! Ilustrace? Super! Ale...
Ale mezi nálepkováním a poklonkováním Stvořiteli nevidím žádný rozdíl. Chyběla mi tu možnost svobodné vůle. Takže jedna hvězda za první polovinu knihy. Jak se objeví Stvořitel, jde to všechno do kytek.

22.11.2021 1 z 5

Poslední z nevinných Poslední z nevinných Ed Brubaker

Jediné, co potřebujete o Brubakerovi vědět: JE TO BŮH! Jeho komiksy jsou prostě top. Drsné kriminálky, noir jak vyšitej, samá femme fatale a lidé, kteří se tím vším snaží projít s pokud možno co nejméně umazaným štítem. Tohle je nutnost, povinnost a modla!

11.11.2021 5 z 5

Měsíční tvář Měsíční tvář Alejandro Jodorowsky

Měsíční tvář rozhodně nesedne každému. Mě se vlastně líbí až poté, co jsem jí dočetl a trochu nad ní zapřemýšlel. Být to jako první dílo, které od Jodorowského přečtu, už bych se k tomu autorovi nevrátil. Takhle jsem věděl, že mám očekávat neočekávatelné. A byl jsem připraven. I když jen trochu :)

11.11.2021 4 z 5

Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Pavel Kosatík

Plná palba spíše za historickou výpravu do období našich dějin, jež mi bylo doposud cizí. Komiksové médium je zde zvoleno moudře, smekám před výtvarným pojetím, ze kterého paranoia jen čiší. Pravda, najdou se i chyby týkající se kompozice, textování a juxtapozice, ale přimhouřím oči a nechám zvítězit obsah nad formou.

02.11.2021 5 z 5

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Trpím nemocí mírného přeHoráčkování, která se projevuje klesajícím nadšením z každé další knihy tohoto autora. Opět je to barevné, miloučké a vůbec děti to milují, takže dávám hvězdu navíc.

02.11.2021 4 z 5

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Na české poměry fakticky dobrá věc. Sympatičtí hrdinové a drsné hlášky. Nádech kyberpunku a postapo. Doufám, že tohle není konec!

02.11.2021 4 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Čtenářská výzva 2021. Knihy z lékařského prostředí nemusím - v práci toho mám více než dost. První dvě třetiny mě navíc utvrdily v přesvědčení, že Konečnou diagnózu udusil prach času a pokroku. Zbývající ale stránky autor plně využil, budování atmosféry zužitkoval a přidal i nějaký ten mindfuck. Nakonec přece jen ty čtyři hvězdy dám, byť přimhouřím oči a zavřu všechny tělní otvory.

27.10.2021 4 z 5

Tajné impérium 1 Tajné impérium 1 Nick Spencer

Tajné impérium je knihou, na kterou jsme dlouho čekali. A vyplatilo se to. Steve Rogers se nehodlá vzdát své moci, nebojí se ukázat svou sílu a rozhodně nemá v plánu nechat hrstku přeživších jen tak sbírat kousky kosmické kostky. Je to klasický superhrdinský crossover s puncem thrilleru a kapkou beznaděje.

27.10.2021 4 z 5

Doktor Andromeda a království ztracených zítřků Doktor Andromeda a království ztracených zítřků Jeff Lemire

Nejsou to galaktické dálavy, které mě při četbě doslova přibily do křesla. Je to obyčejný lidský příběh o muži, který nebyl ve správný čas na správném místě. A ani všechno dobro, které mezitím vykonal, na tom již nic nezmění. Království ztracených zítřků je rozhodně to nejlepší, co u nás v rámci Černé palice vyšlo!

27.10.2021 5 z 5

Oči kočky Oči kočky Alejandro Jodorowsky

Jedna z knih, na kterou nelze nahlížet běžnou čtenářskou optikou. Já jsem si výlet za hranice všednosti užil. Ovšem makabrózní vyznění celé téhle divočiny opravdu nesedne každému.

27.10.2021 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Tohle je fakt paráda. Skvělé frázování, jednoduché věty a propojení s komiksem prostě nutí děti, aby to zkoušely sami přečíst. Takových knížek chci víc!

10.10.2021 5 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mike Carey

Mezi řádky je těžko uchopitelný fenomén. Rozhodně jde o jedno z nejoroginálnější urban fantasy, jakou jsem v poslední době četl. Mike Carey si stále drží své kvality, překvapuje zde velkým rozmachem, promyšleností světa a břitkostí dialogů, v nichž se může skrývat nanejvýš důležitý fakt, který ale můžeme lehce přehlédnout. Za mě plný počet!

09.10.2021 5 z 5

Sny Sny Peter F. Hamilton

Zakusíme sny, které přiměly miliony lidí věřit a vydat se do neznáma. Budeme pátrat po prorokovi, hledat Druhého Snícího, navštívíme prapodivnou středověkou vesnici a trochu si zavzpomínáme. Prázdnota je ale živoucí, rozmáchlá, fantastická a monumentální. Jedná se o první díl, nečekejte tedy pompézní souboje a frenetickou akci. Prim hraje představení prostředí a poznávání hrozeb.

05.10.2021 4 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Džundži Itó ve Spirále provokuje temnými vizemi šílených lidí. A právě jejich šílenství, které sublimuje skrze stránky přímo ke čtenáři, je skvělým hnacím motorem celé knihy. Pět hvězd jen to švihne! Více v recenzích.

05.10.2021 5 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Je to vtipné, svěží a neokoukané. Snad si to kapku ironie a parodie udrží. Více v recenzích.

26.09.2021 4 z 5

Nejkrásnější pohádky o princích Nejkrásnější pohádky o princích kolektiv autorů

Pohádky a příběhy o princích rozličných, psané jest mluvou obstarožní, leč uchu libozvučně znějící. Díla zvíci shakespearovského dramatu depresí oplývající, jinotaji překypující a nejednoznačnými konci završené s povděkem kvituji, neb daleko mají k prefabrikátům monstra obludného, jež Walt "prznitelklasiky" Disney se zove.

14.09.2021 4 z 5