Jsi úžasný

Jsi úžasný https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405524/bmid_jsi-uzasny-mO2-405524.jpg 5 26 6

Každý den prováděli malí dřevění lidé zvaní zemíci stejnou věc: vzájemně se nálepkovali hvězdami nebo puntíky. Kdo byl hezký, měl hladký povrch a krásnou barvu, dostával vždy hvězdičky. Kdo měl neuhlazené tělo nebo oprýskanou barvu, dostal puntík. Kašpar by jedním z nich...

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Návrat domů

You Are Special , 1997

huhuhu
07.01.2022 5 z 5

Krásná knížka pro děti i dospělé s duchovním poselstvím.

RaptoR
22.11.2021 1 z 5

Tohle byl hoodně velký krok stranou. A to zpočátku vypadalo tak pěkně! Myšlenka, že hvězdičkování a puntíkování je špatné? To je super! Ilustrace? Super! Ale...
Ale mezi nálepkováním a poklonkováním Stvořiteli nevidím žádný rozdíl. Chyběla mi tu možnost svobodné vůle. Takže jedna hvězda za první polovinu knihy. Jak se objeví Stvořitel, jde to všechno do kytek.

TerJac
28.12.2020 5 z 5

Tohle je moc pěkné a myslím, že to nemusí oslovit pouze ty, kteří jsou věřící a četli mezi řádky. Kniha říká skutečně velké moudro, které je jinak samo o sobě tak jednoduché. A to, že každý z nás je opravdu úžasný a skutečně nezáleží na tom, kam nás všichni ostatní škatulkují nebo, kde nás chtějí mít.

Sirius
28.08.2020 5 z 5

no jako velký WOW. Tahle knížka má všechno. Nádherný ilustrace a hlavně velkej příběh. Je to krátký... ale hrozně dobrý. A ukazuje to, že dávání černých puntíků a hvězdiček je blbost, protože to mezi lidmi vytváří rozdíly a jedinci to ubližuje. Tohle je knížka, která má myšlenku a obrovskou sílu a která je sice krátká, ale můžete se k ní opakovaně vracet. Svojí sílou mi připomněla věci jako Malý princ, Mimi a Líza nebo Ema a kouzelná kniha. Jsem nadšenej.

Boboking
18.02.2020 4 z 5

Krásný příběh, ilustrace úžasné. Pro všechny věkové kategorie. Doporučuji

poetree
19.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, nálepkování je pro nás určitě nový motiv v pohádce, při rozhovoru s tvůrcem loutky mi to přišlo takové šroubované... ale myšlenku a ilustrace má kniha pěkné.

Max Lucado
americká, 1955