RaptoR RaptoR komentáře u knih

Upíří rytíř 3 Upíří rytíř 3 Pat Mills

Je to drsné, krvavé a satirické. Pokud jste vyrůstali na hororech let osmdesátých a devadesátých, bude se vám to líbit. Pokud chcete v komiksu vidět umění devátého média a pod upírem si místo Bladea představujete Edwarda, ruce pryč! Více v recenzích.

14.09.2021 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Marjorie Liu

Opět musím dát bůra, byť oproti předchozí knize se ubírá na akci a přidává na odhalování světa. To nám v podstatě stejně nebude moc platné, protože nové postavy a nové frakce představují nová nebezpečí. Kippa je rozhodně zajímavou postavu, která se vymaňuje z role sidekicka. A neodvratná válka již klepe na dveře!
Více v recenzích.

02.09.2021 5 z 5

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Petr Horáček = milé, sluníčkové čtení. A platí to i zde :)

Do srdce temnoty Do srdce temnoty Frank Miller

Tohle je prostě pecka. Frank Miller má pět důležitých komiksových zářezů. A Sin City má místo hned po Návratu Temného rytíře. A nakonec i v barvách Lynn Varleyové. Za mě super! Více v recenzích.

Upíří rytíř 1 Upíří rytíř 1 Pat Mills

Stačí prolistovat knihou, abyste byli mírně znejistěni.... Ale stačí přečíst prvních pár stánek a svět, který Patt Mills vytvořil, vás rozhodně dostane. Za mě plný počet, byť tam jsou samí pekelníci a ghúlové. Fuj peklo!

Hodiny posledního soudu 2 Hodiny posledního soudu 2 Geoff Johns

Trochu se to dalo očekávat, trochu zase ne, ale veskrze převládá velká spokojenost. Dr. Manhattan je prostě macho numero uno, ačkoliv vztek v očích Kryptoňana vzbuzoval předtuchu velké bitky. Tak jako miluju Watchmeny a nemám rád devadesát procent crossoverů, Kukačkové hodiny smrti patří mezi těch deset povedených procent. Well done Mr. Johns and Frank!

12.08.2021 4 z 5

Zvrácená Zvrácená Haruto Rjó

Zvrácená je čistá trefa do černého pro každého, kdo má rád strašidelné příběhy. Je to syrové, drsné, napínavé. A díky Zvrácené jsem si užil i nějakou tu noční můru. Takže pokud v noci potkáte lolitku, nechte si zajít chuť na prasárny a rozhodně se s ní nebavte! Více v recenzích.

12.08.2021 4 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Krásné a díky dírám i vtipné... Pro mě samotného bylo napínavé, jaké další zvíře myška na své cestě potká :)

02.08.2021 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Dětem se líbí a nějaké to poselství se tam taky dá vyšťourat. Kresba klasicky Horáčkovsky krásná.

02.08.2021 5 z 5

Silikonový ostrov Silikonový ostrov Čchen Čchiou-fan

Mix thrilleru a sci-fi trochu připomíná knihy Toma Clancyho akorát s tím rozdílem, že Silikonový ostrov přidává sociální kritiku v míře větší než malé. A to z něho činí trochu jiný čtenářský zážitek. Více v odkazu v recenzích.

02.08.2021 4 z 5

Doomboy Doomboy Tony Sandoval

Doomboy je fantaskní cestou za hranice všedních dnů. Vypněte mobil, nasaďte si sluchátka a nechte se unášet na tónech Doomboyovo kytary. Uvidíte sami, jak na vás bude působit! Více v recenzích.

27.07.2021 5 z 5

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

Naprostá pecka! Batman a Lovecraft a Mignola dává dohromady správný mix napětí a hororu. Více v recenzích.

02.07.2021 5 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Čteno čistě kvůli Čtenářské výzvě a ejhle! Ono mi to dokonale sedlo. Temná detektivka, která na začátku působí jako dokonalá loupež. Autor nám ale předkládá příběh, který nás udrží v napětí až do samého závěru. To vše okořeněné špetkou nevtíravého humoru a svébytné postavy Karla Karlíčka. Určitě to není poslední kniha Eduarda Fikera, kterou jsem měl tu čet držet v ruce :)

18.06.2021 5 z 5

Podivné nebe nad východním Berlínem Podivné nebe nad východním Berlínem Jeff Loveness

Jako nebylo to špatné. Má to ale svá úskalí. Leitmotiv studené války v rozděleném Berlíně plném špionů bude vždy a všude působit skvěle a neotřele. Nicméně po dvou sešitech se trochu ztrácí kouzlo paranoie podzemního bunkru s emzákem za zadkem. Není to špatné, na zadek si z toho ale nesednete. Přílišné filozofování nad kosmickými pravdami a velkém jáství by mohlo nahradit více přímočařejší řezničiny. Vizuál je parádní.

14.06.2021 3 z 5

Artuš Artuš Kieron Gillen

Budu trochu zdrženlivější, nicméně k pěti hvězdám tomu chybí opravdu jen špetka. Novátorský pohled na artušovskou legendu i skvělá chemie hlavních postav dělají z Krále, jenž byl a bude vtipný mix magie a hororu. Více v recenzích.

07.06.2021 4 z 5

Černá palice 1945 Černá palice 1945 Jeff Lemire

Černá palice 1945 si ze základní série bere to nejlepší a přidává k tomu to, co Lemire umí nejlíp: lidský pohled na svět a hrdinství každého z nás. Více v odkazu v recenzích.

31.05.2021 5 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Neuvěřitelný, niterný pohled do mysli nejmocnějšího muže své doby. Jedna z mála velkých Knih, která ve čtenáři bude rezonovat dlouho. Z Marca Aurelia člověk nečte, z něj se člověk učí.

31.05.2021 5 z 5

Vražda v 31. poschodí / Ocelový skok Vražda v 31. poschodí / Ocelový skok Per Wahlöö

Čtenářská výzva 2021. Těžko hodnotit tyto "krimi" romány. Nicméně, hlavní postavou jest komiksař Jensen, kterýžto jako osoba je naprosto nevýrazný, přespříliš prkenný a toporný. Tento věrný posluhovač dystopické policie vám k srdci věru nepřiroste. Stejně tak Peter Wahloo a jeho vize budoucnosti, protože v době, kdy kniha vyšla, byla ona vize již zastaralá! Sakra, jediným prvkem jest politické uskupení dané země, které ale autor svým postavám až násilně vkládá do úst, aby tím oblažil čtenáře. Škoda, potenciál kniha jistě má, ale nesympatická hlavní postava a přílišné nimrání se ve společenském uskupení pohřbilo knihu pod nánosem prachu času. Nečíst, odložit.
PS: S Jensenem mám doma ještě jednu knihu, snad to nebude taková bída.

24.05.2021 2 z 5

Y: Poslední z mužů 2 - Cykly Y: Poslední z mužů 2 - Cykly Brian K. Vaughan

Tenhle tip knih nemám rád. A to z jednoho prostého důvodu: Jakmile jí otevřete, nutí vás číst dál a dál, dokud nejste na konci. Brian Vaughan ty dialogy prostě umí, celý svět je skvěle vykreslený a přestože se jedná o nějaký šestý až desátý sešit, o pořádné napětí není nouze. Ještě že jsem si to kupoval jako celou sérii, jinak bych si teď hryzal prsty při shánění dalších dílů :-D

16.05.2021 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

John Steinbeck je prostě moje srdcová záležitost. Musím na něm obdivovat, jak s nonšalantní elegancí dokáže rozehrát osudy naprosto rozdílných lidí za naprosto banální situace a jen tak mimochodem zařídí, že do všech hrdinů se čtenář dokáže vcítit. Skutečný spisovatel objevující "sůl své země".

15.05.2021 5 z 5