Upíří rytíř 1

Velké vydání nádherně malované komiksové série! Tři díly v jedné knize! Když se člověk probudí v pekle, začne přemýšlet, jestli byl opravdu tak dobrý člověk, jak si myslel. Právě to se přihodilo německému vojákovi Heinrichu Augsbergovi, který roku 1944 umírá na východní frontě. A než se stačí smířit se svou smrtí, je v pekle a je včleněn mezi vládnoucí elitu, Upírské rytíře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403169/big_requiem-upiri-rytir-kniha-prvni-dwT-403169.jpg 4.583

Requiem 1.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

Requiem: Chevalier Vampire 1-3 (Resurrection, Danse Macabre, Dracula), 2000

Kniha Upíří rytíř 1

Roscata

Upíří rytíř mě na první pohled zaujal svojí obálkou, když jsem ho pak ale otevřela, lehce jsem se zděsila. Po grafické stránce se mi zdál tak trochu šílený a divoký a tak jsem si myslela, že to nebude lehké čtení. Nakonec to tak ale nebylo. K příběhu totiž text i kresba krásně pasují a doplňují se.
Nemyslím si, že by byl Upíří rytíř pro každého. Když totiž pominu kresbu, tak už samotný příběh může někomu připadat až moc. Ten se totiž točí okolo německého vojáka Heinricha Augsberga, který zemře na východní frontě a znovuzrodí se jako Upírský rytíř, což je vládnoucí elita tohoto pekelného světa. Navíc tento svět funguje na obrácených principech. Tudíž čím menší hříchy, tím větší trest, a čím větší zlo, tím větší zásluhy. Takže si dokážete představit co asi Heinrich musel spáchat za činy, aby se znovuzrodil jako Upíří rytíř.
Je to celé postavené na hlavu ale originální a mě to baví. Jsem zvědavá jak bude Heinrichův příběh pokračovat.

IG: zrzi_cte

fvalek
18.10.2021

Tuhle knihu jsem dva měsíce odkládal a nechtěl ji vůbec číst, protože se mi zdálo neskutečně divoká, konkrétně kresbou a texty. Bylo to takové nepřehledné a přehlcené... Ale během čtení se nakonec ukázalo, že to je vážně zajímavá a dost poutavá kniha. Hlavní předností je ale originalita. Kde se totiž můžete dočíst o nacistovi, který se znovuzrodí jako upír, navíc žije ve světě, kde je vše naopak. Čím menší hříchy, tím větší trest, a čím větší zlo, tím větší zásluhy. V tomhle ohledu pro mě byla kniha naprosto šílená, ale rozhodně v dobrém. Navíc mě osobně celý tenhle satanismus a věčné zlo nijak nepohoršuje, takže tomhle za jedna.

Samotná postava Heinricha je hodně dobrá, trošku pracuje se čtenářem tím, že se nám jeho hříchy postupně vyjevují, takže máme šanci si ho oblíbit ještě v té lepší verzi, to nejhorší zjistíme až ke konci, zároveň se ale v Předpeklí prezentuje jako ten hodný, s kodexem, takže je to postava, která je sice antihrdina, ale dokáže zaujmout. ten jeho upírský kamarád taky působí fér, ale zbytek, no to je sebranka a vytváří tam krásný kontrast a stranu "dobra" a "zla", takže je jasné, komu fandit.

Zajímavé je ale hlavně prostředí, celý ten svět je zajímavý a vtipný. Ty relikvie, stvoření, démoni. Kostnice Démonská, to je prostě geniální. Navíc pozadí a příběhy postav - nacisti, Židé, jeptišky a vědátoři, ghúlové a přízraky, vlkodlaci, kteří měli zatím takový krátký úvod. Myslím, že to je pořádně našlápnutá série, která v dalších dvou dílech udělá pěknou podívanou a rozhodně se už nenechám odradit.

RaptoR
31.08.2021

Stačí prolistovat knihou, abyste byli mírně znejistěni.... Ale stačí přečíst prvních pár stánek a svět, který Patt Mills vytvořil, vás rozhodně dostane. Za mě plný počet, byť tam jsou samí pekelníci a ghúlové. Fuj peklo!

666Jitka
11.08.2021

Vynikající grafická práce, spousta úchvatných temných stvoření a impozantních pekelných míst, zajímavý námět, nechybí napětí, akce, ale místy také humor - vše, co mám ráda, komiks jsem si užila a těším se na druhý díl.

sarka9190
13.08.2020

Nadšení po grafické i obsahové stránce. Prostě zábava a pastva pro oči. Komiks si na nic nehraje, stačí si prolistovat v obchodě pár stránek a máte přehled, co Vás čeká. Rozebírat zde filosofické teze, má zhruba stejný význam, jako koumat nad obsahem komiksu Lobo se z-vrací. Hledala jsem černý humor, akci a zábavu a přesně to jsem dostala.

Hadati
04.08.2020

Tenhle komiks mi přišel tak moc jiný, až si nejsem jistý, nakolik se mi líbil. Nebyl to zrovna můj šálek kávy. Kresba je celkem zajímavá, ale dost ponurá, protože hlavní barvou komiksu je barva krvavá. K hlavnímu hrdinovi si pak můžete jen složitě vypěstovat větší sympatie, protože je to upír vysávající své oběti, a navíc byl ve svém předchozím životě esesák. Aby byl alespoň nějak sympatický, tak mu autor komiksu dal do vínku jakýsi druh cti, kterého se hrdina jakžtakž drží. Pokud jste tedy unavení klasickými hrdiny bez bázně a hany, nebo i méně obvyklými hrdiny, kteří nejsou tak svatí, ale někde uvnitř je v nich ukryté dobro, tohle byste měli zkusit.

BroDan
14.07.2020

Requiem je kniha, ktorá ma nadchla po všetkých svojich stránkach. Kresba je úžasná a jedinečná, originálne a dalo by sa povedať nevšedné je aj samotné rozloženie okienok, naozaj pekelný vizuál, ktorý mi všetkým tým latexom, bodcami a reťazami mierne pripomína Hellraisera. Dej a samotné poňatie pekla je plné originálnych a zaujímavých nápadov, či už rozdelením do niekoľkých rás alebo opačným tokom času. Samozrejme v komikse tohto žánru nechýbala ani ľahká erotika, ktorá je len veľkým plusom. Za mňa 5/5*, nemám čo vytknúť.

jan14s
09.06.2020

Kresba je absolutně úchvatná. Velmi se mi líbilo uspořádání jednotlivých okýnek příběhu, i když občas jsem se v nich ztrácel. A gotika k tomuto příběhu krásně zapadá.
Děj je trošku zmatený, úplně si nejsem jist o co přesně v něm jde. Hlavní myšlenka je jasná, Romeo a Julie v pekle, nicméně to ostatní kolem mi zatím moc nesedí. To se snad, ale postupně vyjasní v dalších dílech. Určitě tomu dám šanci.