Y: Poslední z mužů 2 - Cykly

Y: Poslední z mužů 2 - Cykly

Cykly je druhý díl z uzavřené a cenami ověnčené ságy, který má na svědomí jeden z největších komiksových talentů současnosti, Brian K. Vaughan. Poslední muž na Zemi. Chce jenom najít svou dívku a mít klid… jenže svět s ním má jiné plány. Pro někoho je prostředkem k záchraně světa, pro někoho symbol utlačovatelů, který je zapotřebí zničit. Čím víc se o jeho existenci ví, tím víc se kolem něj roztáčí kolotoč událostí, které se nedají zastavit. Zuřivé amazonky, šílená žena blábolící něco o mužích z vesmíru, idylické město s tajemnou minulostí, záhadný artefakt, izraelské komando, nalezená sestra… poslední muž na světě to nebude mít jednoduché. Yorick je jediná osoba mužského pohlaví (když nepočítáme jeho opičáka), která přežila bleskovou apokalypsu a teď zjišťuje, že být posledním mužem na Zemi není taková sranda, jak si člověk představoval. Ve světě, kde je penis nedostatkovým zbožím, jste štvancem jak těch, které vás chtějí použít k plození, tak těch, které vás považují za relikvii temných dávnověků a chtějí vás zlikvidovat. A to ani nemluvíme o tom, že nikdo netuší, proč Yorick přežil a jestli ve svých genech neskrývá recept na záchranu lidské rasy. Prezidentka, novodobé amazonky, agentky Mossadu, komanda republikánek, ruské vojandy, tajné organizace i nezaměstnané supermodelky, ty všechny mají o Yoricka zájem. Být chlapem je těžký úděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32270/y-posledni-z-muzu-cykly-32270.jpg 4.461

Y: Poslední z mužů (2.)

Y: The Last Man 2 - Cycles (2003)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, BB art

gaspoda

joo takovou segru bych taky bral

Disease

Hlavně díky epizodě v Marrisvillu lepší než předchozí díl.

hroubek

Příjemné překvapení. Od druhé dílu jsem čekal, že začne rozšiřovat všechny načrtnuté linie, ale naštěstí realita je trochu jiná. Komiks se soustředí na dvě linky a to Yoricka a jeho sestry Héró. Obě linky jsou dost zajímavě a už od začátku směřují k jistému tragickému vyvrcholení. Jenže zde se opět ukáže to, že je Brian K. Vaughan mnohem zajímavější scénárista, který má zajímavé nápady, zvraty a hlavně kvalitně napsané postavy. Je to vidět na vývoji Héró, Sonii nebo zbylých žen z městečka. Druhý díl je mnohem více vtipnější, ale nepostrádá palčivé otázky, přesah a zajímavé morální volby. Hodnocení je mezi čtyřmi a pěti hvězdy, takže zatím volím lepší a uvidím, jestli to po dalších dílech změním nebo to nechám, tak jak to je. Tak či, tak mě tato sága o "posledním" muži na zemi dost hodně baví.

Lenka.Vílka
27.11.2017

Upřímně doufám, že další díl bude lepší, protože za mě tohle průměr. Trochu vtipnější než první díl. Spoiler jediná normální ženská na zemi umře, takže to zamrzí. Ale jinak podle konce čekám další díl hodně zajimavej.

"Yoricku, to by muselo být něco mnohem horšího, než že vymřou muži, aby mě to přimělo lízat pí@u. Na to jsi se chtěl zeptat?...Ty jo! Ty ale nechodíš kolem horký kaše, co?"

jirincz
01.04.2016

Opět pěkný, vtáhlo mě to, fandím těm komu bych měl tak to má být. SPOILERY: život uprchlých vězenkyň, srážka se sestrou a Amazonkami, příslib kosmonautů se znásobením počtu žijících mužů slibuje zajímavosti i do budoucna.

SuperFrankie
13.09.2014

Přišlo mi, že to oproti dalším dílům nemá takový spád a hlavně se s většinou postav vyjma Héro v dalších dílech už nesetkáme.

RoseDawson157
27.09.2012

Tento díl jsem četla jako první,i když je to druhý díl.Vyhrála jsem ho a zalíbil se mi moc.Je originální,s ničím se nepáře.Bylo mi líto jisté smrti.Rozhodně si přečtu i další díly.