Oči kočky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První spolupráce dvou velikánů světového komiksu… tedy první dotažená a samostatně vydaná (nepočítaje mrtvě porozený projekt ? lmové Duny a to, že části série Incal už předtím vycházely časopisecky). Oči kočky, to je drobnost s velikým dopadem, a hodně „nekomiksový“ komiks, který se přesto zařadil mezi klasiku tohoto média. Fascinující apokalyptická mikropovídka s krajně úsporným textem, vyprávěná v drtivé většině výtvarně, od roku 1978 stále znovu vychází, je stále znovu čtena a stále znovu ohromuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396760/oci-kocky-O38-396760.jpg 3.912
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Argo
Orig. název:

The Eyes of the Cat (1978)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Oči kočky

Přidat komentář
Seraphine313
18. května

Ano, jako jednorázovka to funguje skvěle, neméně zajímavá kromě příběhu je i předmluva Jodorowského. Co mě opravdu děsí, je cena českého vydání, která je srovnatelná s pětinásobně dlouhým komiksem.

martinstefko
12. května

Kompozice komiksu "Oči kočky" je vlastně jednoduchá. Na levé stránce je obraz, který je téměř neměnný, na stránce pravé je panel, kde je scéna proměnlivá. Při čtení to funguje skvěle. Díváte se na jednoduchý příběh různýma očima. Je zde dynamika, která je dána pohybem orla, je zde statika, která je prezentována neměnností chlapcovy pozice. I tak jednoduchá kompozice umožňuje ale skvělou gradaci. Při čtení máte pocit, že rytmus příběhu je nějaký takový. Tam. Tam. Tam-tam. Tam-tam. Tam-tam-tam. Tam-tam-tam. Tam-tam-tam-tam. Tam-tam-tam-tam-tam. TAM. Tempo se neskutečně zrychluje až k oné poslední větě, která to rozsekne a udělá z vizuálně krutého příběhu příběh krutý celkově. "Oči kočky" ve vás pak budou ještě hodnou chvíli rezonovat. A to je dobře, tohle by skvělé umělecké dílo mělo umět. Nemám potřebu si věšet na zeď plakáty, ale když jsem knihu "Oči kočky" dočetl, řekl jsem si, že by bylo super mít stěnu pokrytou celý tímhle komiksem. Akorát nevím, jak by se to udělalo, aby to vypadalo dobře i z hlediska čtenosti.


Autoři knihy

Alejandro Jodorowsky

Alejandro Jodorowsky
chilská, 1929

Jean Giraud

Mœbius (p)
francouzská, 1938 - 2012

Kniha Oči kočky je:

v Přečtených14x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst7x
v Chci si koupit4x