Měsíční tvář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává na ostrově Damanuestra, který po katastrofě řídí tyran Lazo a jeho šílená manželka. Problémem tohohle ostrova jsou neustálé útoky vln ničivého cunami. Ukazuje se ale, že nejenže existuje někdo, kdo se těchhle vln nebojí, ale dokonce je dokáže ovládat. Je to němý muž zvaný Měsíční tvář, prosťáček s bezvýrazným obličejem. Diktátor se rozhodne němého chytit, aby odhalil tajemství jeho moci. Měsíční tvář přináší spojení silného příběhu a dokonalé, snové kresby. V jedné knize najdete všech pět dílů postkatastrofického příběhu, ve kterém autoři řeší otázku, jestli má jedinec šanci v boji s totalitním systémem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476143/big_mesicni-tvar-iF4-476143.jpg 4.118
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Měsíční tvář

Rawen616
09. ledna

Jeden z mála Jodových komiksů který mi až tolik nesednul. Toho bizáru, surealismu a odkazů na mystiku a duchovno bylo místy na můj vkus až moc a i když chápu co chtěl příběh sdělit, působilo to místy trochu jako když pejsek a kočička vaří dort. Na druhou stranu vyniká Měsíční tvář značnou nepředvídatelností i když tu klasické Jodovi trademarky samozřejmě rozeznatelné jsou. Co opět nezklamalo je Boucqova kresba. Nevím jak to ten bláznivý Chillan dělá, že k těm svým šíleným vizím vždy na několik let ukecá absolutní top třídu mezi umělci ale pokud sbíráte komiksy nejen kvůli příběhu ale i zpracování, tak u Jodorowského je to zkrátka instantní sázka na jistotu. Čtyři hvězdy, ale minimálně dvě jsou za kresbu.

Norri
21.11.2021

Měsíční tvář je pro mě jeden z nejlepších komiksů od Joda. Svůj nazaměnitelný otisk v něm zanechali jak Jodo, tak i Boucq. Není se ani čemu divit, vzhledem ke způsobu, jakým ho ti dva tvořili. Hrozně mě bavilo ho číst. Bavilo mě, jak hlavní hrdina všemi nástrahami, těžkostmi a dokonce i mučením prochází se svým bezelstným úsměvem. Ten jeho optimismus je nakažlivý. Celý ten komiks má úžasnou kresbou, úžasnou a pro mě uchopitelnou fantazii a je vtipný. Je teda pravda, že konec jsem úplně nepobral, ale zas tak moc mě to tady netrápí.


RaptoR
11.11.2021

Měsíční tvář rozhodně nesedne každému. Mě se vlastně líbí až poté, co jsem jí dočetl a trochu nad ní zapřemýšlel. Být to jako první dílo, které od Jodorowského přečtu, už bych se k tomu autorovi nevrátil. Takhle jsem věděl, že mám očekávat neočekávatelné. A byl jsem připraven. I když jen trochu :)

Více v recenzích.

Fuckenbrau
25.10.2021

V Crewní edici MDEK jsem se naučil, že člověk nemůže sáhmnout vedle. Navíc když jsou takto zkušení autoři, jako Jodo a Boucq...
Nicméně... comicsová kniha se čte příjemně, je plná spousty mytických (v tomto případě religiózníchú odkazů, černého humoru a parafrází na nanši civilazaci. Ale tentokráte, když to porovnám se světem Incalu či světem Metabaronů, tohle je mnohem víc taková optimistická pohádka, o nezničitelném prosťáčkovi, jenž svět spasí ( jakou slátatinu mě to jen připomíná?).
Takže příbehově se ocitáme někde na poctě bible, ale vše naštěstí zachraňuje naprosot vynikající Boucqova kreesba. Tohle postapo mu naprosot skvěle sedlo, parafráze na komunistické diktátory a i vatikánské fanatiky je kouzelná.

Tentokráte ale nejedeme plnou voltáž.

Jajiinka
21.09.2021

Kniha obsahuje všech pět dílů legendárního postkatastrofického příběhu, ve kterém řeší otázku, jestli má jedinec šanci v boji s totalitním systémem. Kniha je rozdělná do tří svazků – Neviditelná katedrála, Vrcholový kámen, Vejce duše.

Komiks jako takový byl velice zábavný ale z části dost komplikovaný. Na styl Jodorowského jsem si již už zvykla, jelikož to není jediný komiks, který jsem od něho četla a jeho osobité příběhy se mi líbí. Jeho dílo je dle mě výrazné už proto, že je.....

_________________celou recenzi najdete v záložce Recenze s názvem: RECENZE NA EVROPSKÝ KOMIKS MĚSÍČNÍ TVÁŘ __________________