rajcatko rajcatko komentáře u knih

Gobi Gobi Dion Leonard

Několikrát jsem měla slzy v očích a to už je co říct. Nestává se mi to. Tento příběh mi neskutečně sedl, vytáhnul mě z čtecí krize a všem budu tuto knihu doporučovat!

23.01.2024 5 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Grafická stránka knihy je dokonalá a není pochyb o tom, že se stane klenotem mnoha knihovniček. Obsah měl své mouchy, ale celkově jsem spíše spojená. Nápad skvělý a až autorka získá více zkušeností, její knihy se budou hromadně prodávat. A já jí to upřímně přeji.

02.10.2023 4 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Celá série je jedním slovem nádhera! Dokonce jsem z toho tak nadšená, že překousnu i ten maliličko divno-epický závěr. Protože ten je ve finále až na druhým místě. Na prvním jsou totiž postavy a ty já prostě miluju!!!!

18.11.2022 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Sotva jsem dočetla. Všechny tyhle knihy mají stejnou dějovou linku, zvlášť druhé díly. Byla to nuda.

06.08.2022 odpad!

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Opravdu dobře napsáno, čtivě. Celkem jsem si to užila, i když od poloviny příběhu už člověk tuší, kam to směřuje. Ale to vůbec nevadí. Inspirováno skutečným příběhem Gypsy Rose Blanchardové.

05.03.2022 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Na mě až moc přeslazené.

29.01.2021 1 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Nemělo to děj. Celá kniha jen pitvá emoce. Neskutečná nuda.

08.10.2020 odpad!

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Byl to boj, ale dočetla jsem. Vysoké hodnocení této knihy přisuzuji jménu spisovatelce, ale objektivně vzato to zas takový vzrůšo nebylo. Postavy mi k srdci nepřirostly, místy to bylo až moc zdlouhavé a se závěrem nejsem spokojená. Co mi jde proti srsti je uměle cpaná LGBT komunita do každé možné situace. Nevím, buď už nejsem cílovka, nebo jsem neměla den, zkrátka znám lepší příběhy.

24.08.2020 2 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Tak autorka nalákala na drsného typa, že bude sranda, ale to ne. Chlapeček zkrotnul hned na začátku a bylo po legraci. Dějová linka nezajímavá, postavy se chovaly pitomě a vše se vlastně točilo jen kolem pitvání stupidních emocí, což je nuda.

22.08.2020 odpad!

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Vykreslení školního prostředí v knize je až pekelné. Kam se na to hrabou americké vzdělávací instituce s detektory kovu a rasovým tříděním. Podle věnování hned na začátku lze usoudit, že na autorku měl nesmírný dopad právě nevhodně se chovající profesor z její minulosti. A i když souhlasím s odkazem této knihy, mám pár technických připomínek.
Kdyby nám autorka podala ucelený obraz všech příšerností, která se dějí a až následně na ně reagovala skrz jednání Vivian, byl by celkový dojem uvěřitelnější. Takhle docházelo jen k akci a následné reakci, takže se dalo přesně očekávat, co nastane dál. Jinými slovy, děj byl předvídatelný až průhledný. Ale nemyslím, že by to byla vyloženě chyba. Více mě štvalo chování hlavní hrdinky. Seth byl skvělý, báječný, úžasný kluk a ona po něm chtěla aby byl ještě skvělejší, báječnější a úžasnější. Jako hodně náročná přítelkyně. Proto mě mrzí, že dostával takovou čočku, když to byla vlastně nejsympatičtější postava z celé knihy. Vyhrál nad všemi slečnami, což je ve feministickým románu celkem paradox :)

07.08.2020 3 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Nevím proč, ale tohle bylo překvapivě lepší než jednička i dvojka.

24.07.2020 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Pod horou filozofie se ukrývá celkem jednoduchý příběh s šokujícím tajemstvím. Víte, co se děje, ale stejně vás to nutí číst dál. Přelouskat všechny ty depresivní myšlenky, abyste konečně odhalili celou pravdu. Nemám z té knihy po dočtení dobrý pocit, ale chápu její důležitost.

23.07.2020 3 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Dalo se to, jen nechápu ten název..? V celé knize padla jen jedna lež a to ještě ze strany London. Naproti tomu, borec byl až nechutně upřímný, tak nevím..

02.07.2020 1 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Přeslazený, kýčovitý, místy až trapný. Tohle ne! Anotace naláká na drsného chlapa, ale to ani náhodou. Už teď kniha upadla v zapomnění.

01.07.2020 odpad!

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Autorka sice psala, že se můžeme těšit na další dobrodružství, ale od té doby uteklo hodně času a musím říct, že mi to vůbec nevadí. Beru to tak, že jsem dočetla celou sérii a můžu jít zas o dům dál. Nijak to můj život neobohatilo, ale vzhledem k tomu, jak dobře je to naspaný, jsem se ani nenudila, takže super.

02.06.2020 2 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Nic moc, ale pár vtipných hlášek na odlehčení tam bylo.

08.03.2020 2 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Moc dobré ukončení série. S vývojem i koncem jsem spokojená. Doporučuji.

06.03.2020 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Nooo..takové průměrné. Jako napsané je to skvěle, těch 300 stran uteče jako voda, ale obsahově slabší. I jako oddychovku hodnotím spíše negativně.

23.02.2020 1 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

Nebylo to špatné, ale nějak nemůžu říct, že mi vadí, že nejsou další díly. Dvě knihy na představení celkem zajímavého světa stačí. Navíc náboženská tématika není zrovna moje láska.

03.02.2020 2 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

No, na zadek jsem si z toho nesedla. Chtěla jsem jednoduché čtení do práce, kdy by nevadilo, že mě každou půl hodinu něco ruší a to jsem dostala. Dalo se z toho vytřískat více. Ta hvězda je spíše za obálku. Aspoň něco :)

21.10.2019 1 z 5