rajcatko rajcatko komentáře u knih

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Název knihy nemohl být trefnější! Celou tu dobu.
Ano, celou dobu si příběh udržoval celkem obstojnou úroveň a aspiroval na pěkný čtyři hvězdy. Ale konec všechno dobré smetl ze stolu. Ten fantasmagorický, trapný, kýčovitý závěr byl už moc!
Jednu hvězdu nechávám jako poděkování, že ta hrůza přišla až na samotný závěr a já tudíž knihu s úspěchem dočetla.

23.03.2022 1 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Slupla jsem jí jako malinu! A to se mi u takového žánru nestává. Tohle mě bavilo sakra hodně a na další autorova díla se vážně těším.
Šťastná, šťastná, šťastná :D

22.03.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Trochu Avatar a trochu Pocahontas, ale mě se to líbilo. Četlo se to dobře, žádná hluchá místa a postavy velmi sympatické, takže doporučuji.

20.03.2022 5 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Opravdu dobře napsáno, čtivě. Celkem jsem si to užila, i když od poloviny příběhu už člověk tuší, kam to směřuje. Ale to vůbec nevadí. Inspirováno skutečným příběhem Gypsy Rose Blanchardové.

05.03.2022 3 z 5

Sexuální výchova: Road trip Sexuální výchova: Road trip Katy Birchall

Se seriálem to nemá nic společného.

10.01.2022 1 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Krásný příběh a styl psaní je dokonalý, kniha se čte sama.

08.01.2022 5 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Obálka nádherná! Ta knihu prodává. Obsah už bohužel nestojí za nic. Příběh plný trapných klišé. Bratr hlavní hrdinky nehodlá dopustit, aby si jeho devatenáctiletá sestra s někým vrzla a to až do její smrti, protože on je její bratr a to je vlastně jediný důvod. Hlavní hrdina je ,,dokonalý" až to bolí! A konečně Niki, to je vlastně pořádná dračice, jen potřebuje toho borce, aby si to uvědomila, protože sama je tak blbá, že nedokáže ocenit svojí hodnotu. No slátanina, až je mi z toho nevolno.

14.12.2021 1 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Velmi příjemné překvapení. Tento žánr moc nečtu a vlastně jsem ani netušila, do čeho s knihou Adama Pýchy jdu. Ale už od první stránky mě příběh pohltil. Jsem si vědoma, že ne všechny souvislosti zapadly na své místo, přesto se tomuto činu nedá upřít čtivost, nápad a sympatické postavy. A nikdy nezapomenu na nádheru, kterou jsem objevila pod přebalem :).

12.12.2021 4 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Je to masakr, o tom žádná. A kladně hodnotit takové dílo je trochu sporné. Minimálně podle studie psychologie. Nicméně své čtenáře si to našlo a ještě najde. A co si z toho kdo odnese je čistě na míry zvrácenosti v každém z nás ( je tam, ne že ne, už jen podle toho, že jste po knize sáhli :-) ).

02.12.2021 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Právem jeden z nejlépe hodnocených detektivních thrillerů. Příběh je uvěřitelný a postavy velmi sympatické. Těším se na další díl. Humornou stránku zcela obsadil Marvin i když mám takový pocit, že velkou měrou přispívá i kocour Zrzek. Trochu mě mrzí, že i zde se objevuje klasický nešvar a to v podobě ,,vše vyřešíme vlastními silami a až pak zavoláme pomoc". Nicméně na kvalitě to neubírá.

08.10.2021 4 z 5

Masakr ve střední škole Masakr ve střední škole Jiří Kadlec

Nebylo to špatné, ale ani dobré.
Odpouštím kostrbatou skladbu vět, neboť samotný závěr knihy byl dostatečně emotivní a to už člověk na slovosled moc nehledí. Kdo zná detaily skutečného incidentu, ví, co má čekat. Je to opravdu kraťoučká kniha s přepisem hrůzného činu obohacena o domněnky samotného autora.

22.09.2021 3 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Lucka má na slova prostě talent. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a nebylo to jenom díky zajímavému tématu, ale právě i díky stylu, jakým je napsaná. Ta holka to fakt umí a já si dokážu představit, že pokud by někdy v budoucnu napsala vlastní dílo, byla by to bomba!

02.09.2021 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Aleš Novotný má dar od Boha. Píše naprosto čtivě a já si jen říkám, kde se to kruci naučil. Zvěsti jsem přečetla za dva dny. Je to emoční ždímačka se zajímavou zápletkou a já už se moc těším, co ten kluk vyplodí příště!

22.08.2021 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

BOMBA! Okamžitě chci další díl..
Nikdy bych nevěřila, že budu sympatizovat s kanibalem, takže čest autorovi, nicméně samotná zápletka je naprosto vynikající a to je záruka, že netrpělivě budu vyhlížet pokračování. Doporučuji!

20.08.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Příběh dost plochý. Ono se v té knize totiž vůbec nic nedělo. Problém uplakané svaté slečny se vyřešil na dvou stránkách a kdyby nedělala ,,herečku" a svěřila se o 250 stran dřív, nebylo by o čem psát. Blake, no, ten je hodně nereálný. Chyběla mi tam jiskra prvních dílů.

07.04.2021 2 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Milé :)

18.03.2021 3 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Nebylo to nejhorší, ale bohužel ty srdceryvné závěry mě prostě neberou. To ale zkrátka k tomuto žánru patří. Mně víc oslovuje, když se oba na začátku kočkují a tady to bylo v pohodě.

30.01.2021 2 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Na mě až moc přeslazené.

29.01.2021 1 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Naprosto dokonalý počin. A i když mám pár výtek k chování hlavní hrdinky, zvlášť ke konci příběhu, stejně jsem si tuhle knihu zamilovala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

,,Říkal," a skoro se cítím trapně, že jí to vykládám, ,,že každá žena má nějakou věc, kterou druhému nikdy neodpustí, přes kterou se nikdy nepřenese, a že u každé ženy je to něco jiného. Možná, když se jí lže, nebo když jí chlap podvede. Říkal, že vtip každého vztahu spočívá v tom, najít tu věc a nikdy jí nedělat."

24.01.2021 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Proč je každá věta tázací? Má spisovatelka intimní vztah s otazníkem? Byl to kvalitní příběh, nebo jen slátanina hrozných kýčů? Líbilo se mi to? Četli se to snadno? Půjdu do dalších dílů?
Nasrat!

21.01.2021 odpad!