Masakr ve střední škole

Masakr ve střední škole https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406025/bmid_masakr-ve-stredni-skole-we4-406025.jpg 3 6 2

Píše se rok 1999… V té době nikdo nepředpokládal, že se pomalu ale jistě schyluje k masakrujícím událostem, které se svojí povahou zapíší do historie. Osmnáctiletý Erik se svým o rok mladším kamarádem, Thomasem, kráčejí po chodbách střední školy na okraji Denveru. Nechávají za sebou spoušť, která nezná hranice, nebo je snad neznají oni? Jaké ve skutečnosti byly hrůzné okamžiky osudové hodiny? Tato kniha vypráví příběhy dvou studentů, jež se zapsaly do historie, jako Masakr ve střední škole!... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Auricon

edith79
09.11.2021 1 z 5

Tohle ne. Tohle je tak nějak celé špatně. Oceňuju pokus přepsat tuto šílenou událost jako příběh dvou kluků, tak nějak z jejich pohledu. Jenomže právě to mi vůbec nesedí. Ti kluci byli prostě středoškoláci jako všichni ostatní. O to víc byl jejich čin šokující a děsivý. V knize jsou však popsáni úplně jinak a spousta skutečností je zkrátka naprosto mimo. Ale je to jen inspirováno masakrem na střední škole Columbine, tak zavírám obě oči. Závěrečná část knihy se ale nedala ani s páskou na očích. Všechna ta Prásk! a těla létající vzduchem. To jako vážně? A zastřelený policista? Wtf ? Jak může někdo takhle zmatlat dohromady skutečnost se svojí přebujelou fantazií?

rajcatko
22.09.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani dobré.
Odpouštím kostrbatou skladbu vět, neboť samotný závěr knihy byl dostatečně emotivní a to už člověk na slovosled moc nehledí. Kdo zná detaily skutečného incidentu, ví, co má čekat. Je to opravdu kraťoučká kniha s přepisem hrůzného činu obohacena o domněnky samotného autora.

Jiří Kadlec
česká, 1996
2018  43%Artefakty moci
2019  63%Masakr ve střední škole

Kniha Masakr ve střední škole je v