Rainbowdreamer Rainbowdreamer komentáře u knih

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Oddechový příběh ze současnosti z pražské reklamní agentury - takové prostředí moc nemusím, tak mě to nejprve dost odrazovalo od koupě knihy, ale jak jsem se začetl do příběhu, bylo to ok. Moc dobře napsaný příběh gay romance, který vás hned vtáhne do děje a nepustí před poslední stránkou. Pořád se něco děje, akční či erotické napětí je snad na každé stránce. Následně jsem hned přečetl i pokračování Alfa Boss. Hlavní postavy jsou sympatické, nejde jim nedržet palce.

12.06.2023 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Jde o pokračování knihy Boss. Moc dobře napsaný příběh, který vás hned vtáhne do děje a nepustí před poslední stránkou. Pořád se něco děje, akční či erotické napětí je snad na každé stránce. Gay romance ze současnosti z pražské reklamní agentury. Hlavní postavy jsou sympatické, nejde jim nedržet palce. Obě knihy doporučuji.

12.06.2023 5 z 5

Hotel Royal Hotel Royal Jan Folný (p)

Autor výborně píše, vtáhl mě do děje a čtení mě bavilo. Knížka je střípkovitá mozaika lidí spojených zaměstnáním s jedním luxusním londýnským hotelem. Moc dobře popsáno, hodně jsem se poučil, jak to v takových hotelích chodí, autor musí mít nesporně vlastní zkušenosti z tohoto prostředí. Oceňuji i chápavý vztah autora k různým postavám, které neodsuzuje ani neglorifikuje, bere je takové, jaké jsou. Trochu mi tam chyběl nějaký závěr nebo vyvrcholení děje, ale on je to také asi odraz toho, že v takovém hotelu nikdy život nekončí.

Trochu dál Trochu dál Lydia Strong

Druhý díl trilogie příběhu o Ewanovi a Danovi, tentokrát ale více z pohledu Tristana, se opět četl jedním dechem. Dospívání, parta na střední škole, první lásky, sex. Oddechové čtení od autorky MM romancí, která píše fakt dobře.

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

První díl trilogie příběhu o Ewanovi a Danovi se četl jedním dechem. Dospívání, parta na střední škole, první lásky, sex. Oddechová MM romance od autorky, která píše fakt dobře.

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Třetí díl trilogie příběhu o Ewanovi a Danovi, ti dva ale trochu ustupují do pozadí, a do popředí se dostává Mike a Tristan. Trochu drsnější jazyk než předchozí dva díly, ale asi mě tento díl bavil o kousíček víc než ty předchozí. Kluci už jsou dávno dospělí, s výjimkou Tristana, ale pořád mají co řešit ohledně sexu, vztahů, ale čím dál víc i rodinných věcí. Oddechové čtení od autorky, která píše fakt dobře. Všechny ty kluky jsem si za ty tři díly hodně oblíbil a děkuji autorce, že v nové knize Setkání ještě zařadila pár dodatečných kapitol.

V pasti V pasti Lydia Strong

Příběh Simona a Jereda je oddechovou gay romancí, i když zarámovanou zvláštními okolnostmi. Jméno autorky je zárukou kvalitního a čtivě napsaného příběhu. Dost originální zápletka, některým aspektům jednání hlavních postav jsem ne úplně rozuměl.

Bunny Bunny Lydia Strong

Pěkný čtivý příběh, který mi zvedl náladu a pohladil po duši. Milá gay romance o dospívání a objevování lásky. Lydia Strong píše fakt dobře. Škoda jen, že asi neproběhla dostatečná korektura textu - mnoho chyb a překlepů.

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Moc pěkná lehká gay romance z maloměsta, báječně se četla, nemohl jsem se od knihy odtrhnout. Oceňuji české reálie z východočeského města, hlášky a odkazy na různé filmy.

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Příjemná kniha povídek z prostředí LGBT. Čtivý a široký vhled do různých prostředí, problémů a životů lidí různě a pestře menšinově zaměřených, příběhy jsou napsané se znalostí věci, s porozuměním a pochopením. Nejsou jen o dnes běžných příbězích gayů a leseb, ale povídky měly pro mě i určitý osvětový rozměr, který mi pomohl seznámit se s životními trably translidí, asexuálů aj.

12.06.2023 4 z 5

Zmatená nevinnost Zmatená nevinnost Lenka Hnátová

MM romance z dospívání, celkem jednoduchý příběh, rozsah by stačil možná poloviční. Některé části příběhu dost těžko uvěřitelné, hlavní hrdina je nejen nevinný, ale musí být i hodně natvrdlý :-) Ale četlo se to celkem dobře, oddechovka na nedělní odpoledne. Závěrečný dodatek by tam už být ani nemusel.

12.06.2023 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Pěkná a čtivá kniha, o hledání sama sebe a svého místa v životě. Gay romance na pozadí politické fikce ze současné světové nejvyšší politiky. Politickou fikci moc nemusím, ale tady je to podáno únosným způsobem, jako doplněk a zarámování hlavního děje. Moc dobře napsáno, měl jsem celou škálu emocí během četby - společně s hrdiny jsem se smál, brečel, strachoval se, stresoval se... Pěkně vykreslené i vedlejší postavy. Ano, je to americky idealistické, ale chtěl bych mít takové lidi kolem sebe. I jejich chyby a nedostatky (a že jich není málo) hlavních hrdinů a dalších postav jsou popsány s pochopením a jednotlivé postavy nedílně utvářejí, a člověk i tyto jejich stránky má rád.

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Lenka Křížová mě opravdu baví, stává se z ní Paní Spisovatelka, mám pocit, že každá další knížka je stále lepší. I když jde o oddechovou literaturu, moc dobře napsaný příběh, nemohl jsem se od knížky odtrhnout. A na mnoha místech se mi draly slzy do očí. Typická gay romance, ale městské a studentské prostředí typické pro většinu podobných knih je zde osvěžujícím způsobem nahrazeno horami a manuálně pracujícími hlavními hrdiny.

První muž První muž Lenka Křížová

Pěkný lehký příběh k nedělní siestě. Gay romance, letní prázdninová atmosféra koupaliště a kempu, báječně mi to vyčistilo hlavu a pohladilo po duši.