Radůz Radůz komentáře u knih

Trest pro hříšné Trest pro hříšné John Saul

První kniha, kterou jsem od Saula četl. A musím říct, že se mi četla docela dobře. Nepůsobila na mě sice jako horor, ale spíše dost psychologicky. To napětí se v knize pěkně stupňuje. Akorát mi naštval konec, že to vše skončilo tak blbě. Ale kniha je to dobrá a já si od Saula určitě přečtu ještě něco.

08.10.2013 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Tuhle knihu mám velmi rád. Líbí se mi, jak je v knize pěkně popisován život ve staré Praze.

08.10.2013 5 z 5

Kontrola Kontrola Viktor Suvorov (p)

Stalin ve strachu o svou moc, nevěřil nikomu a ničemu. Nevím, zda vše v knize odpovídá realitě té doby (především Nastina "poprava"), ale člověk si udělá dobrý obrázek toho, jak to asi za Stalina, kdy každý byl v hledáčku tajné policie, chodilo.

08.10.2013 4 z 5

Můj život s Reinhardem Můj život s Reinhardem Lina Heydrich

Tahle kniha mi velmi zklamala. O životě s Reinhardem se tam píše jen málo. Spíše je to kniha o Lině Heydrichové, která se navíc o nějakých důležitých událostech ani nezmiňuje (třeba tragická smrt syna Klause).

08.10.2013 1 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

V knize jsem si také všiml výrazů, které se v té době nepoužívaly (jak už napsal Garik). Osobně, ale myslím, že to knize na čtivosti neubírá a není to jediná kniha, kde se s tímto nešvarem můžete setkat. Povedená, dobrodružná kniha s trochou fantasy.

07.10.2013 4 z 5

Tma na konci tunelu Tma na konci tunelu Petr Litoš

Je po revoluci a spousta lidí chce začít podnikat. Mezi nimi i dva staří kamarádi. Do podnikání se vrhnou plni dobrých předsevzetí. Nebrat zbytečně úvěry a nedělat žádné dluhy. Brzy ale poznají, že podnikaní je drsný svět a kdo chce uspět, musí mít ostré lokty. Morální zásady se musí přehodnotit a dobrá předsevzetí jdou pomalu stranou...

07.10.2013 5 z 5

Krkavci Krkavci George Dawes Green

Musím říct, že od této knihy jsem čekal víc. Mohla být trochu víc propracovanější, ale jinak dobré čtení.

06.10.2013 3 z 5

Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Gang Mara Salvatrucha - Ve znamení krve Samuel Logan

Toto je drsná kniha a bohužel i pravdivá. Přestože jsem od začátku věděl, jak to s hlavní hrdinkou dopadne, stále jsem si v duchu přál, aby se vzpamatovala a otevřela oči dřív než bude pozdě. Bohužel. Ač jinak chytrá holka zaplatila za svou naivitu.

06.10.2013 4 z 5

Nejznámější veřejné popravy v dějinách Nejznámější veřejné popravy v dějinách Nigel Cawthorne

Zajímavá kniha o různých formách hrdelního trestu od starověku až dodnes.

06.10.2013 4 z 5

Můj život v sovětské armádě Můj život v sovětské armádě Viktor Suvorov (p)

Opravdu, v sovětské armádě je snad možné úplně všechno. Na jedné straně drsný přístup k vojákům a na druhé straně zase úsměvné a absurdní situace. Zajímavá je ta část, kde autor popisuje invazi do Československa v roce 1968.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit mě moc nenadchnull. Místy se četl poměrně dobře a místy jsem se zase nudil. Přišlo mi, že je kniha nejen o Krakatitu, ale i o vztahu Prokopa k ženám. Zamiluje se hned do každé, kterou vidí. Princeznu chvílemi miluje a chvílemi zase proklíná.

06.10.2013 2 z 5

Tak pravil Vincent Tak pravil Vincent Pablo de Sax (p)

Vincent pravil: ,,Symbolem Čechů je knedlík a pivo! Víc nemaj nic.'' Večer přišel domů a našel na stole knedlíkovou šišku. Přivázal si jí na holou hlavu provázkem a sešel dolů na ulici do hospody. Tam si u pultu objednal pivo a vylil si ho na přivázaný knedlík. ,,Symbolem Čechů je knedlík a pivo! Víc nemaj nic.'' Tak pravil PhDr. Vincent Venera CSc.

A já pravím, že takováhle ''moudra'' a mnohá další najdete v této knize.

05.10.2013 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Začátek před katastrofou byl sice rozvláčnější a trošku mě nudil, ale pak už se mi četlo velmi dobře. Napínavá kniha o tom, co se jednou může klidně stát.

05.10.2013 5 z 5

Vrah malých pastýřů Vrah malých pastýřů Douglas Starr

Z části románová a z části dokumentární kniha o vzniku forenzní medicíny. Připomnělo mi to seriál ''Dobrodružství kriminalistiky''. Zajímavá kniha.

02.10.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha patří mezi mé oblíbené. Je to odstrašující a ukáže vám jak hluboko kvůli drogám může člověk klesnout. Ještě dlouho po přečtení vám bude ležet v hlavě. Tuhle knížku by si měl přečíst každý, kdo koketuje s myšlenkou, že zkusí drogy. Myslím, že by si to pak rychle rozmyslel.

02.10.2013 5 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Než člověk umře, měl by si dát do pořádku všechny záležitosti. Tahle kniha je přesně o tom. Nenáročná oddechovka. Jen škoda, že má pár stránek a přečtete to jako nic.

Snadný prachy Snadný prachy Jens Lapidus

Tato kniha se mi moc líbila a patří mezi ty, které jsem přečetl jedním dechem. Ve stockholmském podsvětí se protínají osudy tří hlavních postav, ani u jedné se nebudete nudit.
Viděl jsem pak i film, ale ten stojí za dvě věci!

02.10.2013 5 z 5

Rváč Rváč Niall Leonard

Čtivá a nenáročná knížka, kde nechybí napětí a u které si oddychnete. Jediné, co mi vadilo, bylo to velké řádkování. Člověk má pocit, že se autor snaží nahnat stránky.

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Já tyto knihy nemám moc rád, protože jsou kruté a podle pravdy. Ale člověk si aspoň začne vážit toho, kde žije.
Kniha o hrůzách a zvěrstvech páchaných na vězních v pracovních táborech KLDR, kde lidský život nemá vůbec žádnou cenu. Stačí málo, aby jste se znelíbili politickému režimu a trpět budete nejen vy, ale i vaši blízcí - nevinní! Člověk by si myslel, že útěk z vězení je to hlavní vítězství, ale pak nasleduje další, stejně obtížný boj. A to zařadit se do normální lidské společnosti.

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Když jsem si před dvěma lety kupoval tuto knihu, říkal jsem si, že to možná bude blbost. Slovenský autor a kniha o mafii. Ovšem opak byl pravdou. Jak jsem začal číst už jsem nemohl přestat. Tahle kniha Vás doslova přibije v křesle či posteli. Prostě na místě, kde s oblibou čtete.

01.10.2013 5 z 5