Radůz Radůz komentáře u knih

Hitman - Zpověď nájemného vraha Hitman - Zpověď nájemného vraha Petr Litoš

Hitman v české podobě, který si s tím americkým v ničem nezadá. Možná se to může někomu zdát trošku přitažené za vlasy, ale rozhodně se u toho nebude nudit. Knihu přečtete velmi rychle a jen tak se od ní neodtrhnete!

01.10.2013 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Matka, šedá myš a šikanovaná dcerka. To vše se změní jednoho ''hezkého'' dne, kdy je navštíví lupič. Úplně jsem se do toho vžil a nechtěl bych být v jejich kůži. Ten strach, že se to provalí a přijde si pro mě policie... Parádní kniha, napínavá a psychologická!

30.09.2013 4 z 5

Na černé listině Na černé listině Keith Thomson

Kniha se čte dobře. Od začátku do konce je plná akce, ale přesto postrádá jakýsi šmrnc. Mně tam chybělo napětí. Ale možná je to jen můj pocit...

29.09.2013 3 z 5

Brána do pekla Brána do pekla John Connolly

Nenáročná humorná fantasy, která mi několikrát vykouzlila úsměv na tváři.

29.09.2013 3 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Jedním slovem - super! Má nejoblíbenější kniha od pana Mareše a ze všech knih vůbec. Přečetl jsem ji mnohokrát a stále se k ní s chutí vracím.

Kniha má tři části. V první části (celá kniha Hledání ztraceného světa) je popsána autorova první neúspěšná výprava ke stolové hoře, Kurupiře. Druhá část obsahuje přepis deníku Rega, vůdce garimpeiros, s kterým se autor poprvé setkal při své cestě ke Kurupiře a podruhé náhodou o několik let později v Boa Vista. Třetí část je úvahou o tom, jaká tajemství vlastně Kurupira ukrývá. Zda tam opravdu mohli přežít prehistoričtí tvorové a proč je tam v současné době zakázán přístup.

Napínavá a velice zajímavá kniha o krásách a záhadách amazonského pralesa, která se čte doslova jedním dechem. Doporučuji všem milovníkům dobrodružství, záhad a cestopisů!

Hledání Ztraceného světa Hledání Ztraceného světa Jaroslav Mareš

Úžasná a zajímavá kniha, kterou jsem přečetl už mnohokrát. Autor zde popisuje výpravu uskutečněnou na základě rozluštěných informací z knihy Ztracený svět od A. C. Doyla k tajuplné stolové hoře v srdci amazonských pralesů. Zde by údajně měla přežívat prehistorická zvířata a podle pověstí a legend amazonských Indiánů i nejvyšší démon pralesa Kurupuri, z kterého mají posvátnou hrůzu. V knize také nádherně popisuje život v pralese, jeho faunu a flóru, ale i místní záhady. Doporučuji!

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Velmi dobrá a čtivá detektivka. Napínavá od začátku až dokonce a člověk se vůbec nenudí. Po celý děj v knize je stále mizerné počasí. Mrzne a leje nebo sněží. To pěkně vykresluje ponurou atmosféru. Pouze mě trochu překvapilo, že detektiv u sebe nenosí žádnou zbraň...
Parádní kniha, doporučuji!