Radůz Radůz komentáře u knih

Lovec rostlin na cestách Lovec rostlin na cestách Zdeněk Ježek

Autor v knize vtipně a zajímavě popisuje své zážitky při sběru rostlin ve světě. Myslím, že se kniha bude líbit i někomu, kdo není botanik. Stejně jako mně.

12.04.2015 4 z 5

Labyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech Československa Labyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech Československa Martin Stejskal

Toto je kouzelná knížka! Legendy o strašidlech, pokladech a jiných tajemných místech v Čechách a na Slovensku. Čtenář se dozví, že lecjaké město nebo i malá vesnička má své zajímavé pověsti a historii. Knížka se hodí i jako tip na výlety pro milovníky záhad a historie. A nejen pro ně.

12.04.2015 5 z 5

Mám rád scénky a povídky Šimka a Grossmana a spoustu jich znám skoro nazpaměť. Knihu jsem přečetl už mockrát. Tohle je opravdu vtipný a inteligentní humor. To, co v dnešní době běží v televizi, nad tím se mi chce plakat.

12.04.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy, kvůli stylu psaní, začetl a pak už to šlo. Stejně si ale nemůžu pomoct, až na to, že vypravěčkou je smrt, není kniha ničím výjimečná. Mě prostě neuchvátila.

12.04.2015 3 z 5

Je to vůbec možný? Je to vůbec možný? Boris Pralovszký

Kniha jsem už mnohokrát prolistoval a nikdy mě neomrzí.

11.04.2015 5 z 5

929x Neprakta 929x Neprakta Neprakta (p)

Tuto knihu jsem pročetl už mnohokrát a stále mě baví. Také jsem jako malý nerozuměl všem vtipům, ale líbili se mi obrázky pana Neprakty.

Bella Mafia Bella Mafia Lynda La Plante

Když jsem onehdy viděl tuto knihu ve slevě v Kauflandu, říkal jsem si, zda ji mám vůbec kupovat. Podle názvu, obalu a navíc to, že knihu o mafii napsala žena, jsem čekal nějakou milostnou knihu. Nakonec jsem koupil a rozhodně neprohloupil. Jak je kniha tlustá, tak je čtivá. Perfektní gangsterka.

Christina Christina Stephen King

Zajímavá a velmi čtivá kniha, ale určitě ne strašidelná.

11.04.2015 4 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

Napínavá kniha plná akce. Svižný děj, krátké kapitoly a v téměř každé se něco děje.

11.04.2015 4 z 5

Polibek smrti Polibek smrti John Connolly

Do Polibku smrti jsem se na rozdíl od prvního dílu začetl hned. Knihy mě chytla hned na začátku a pustila až na konci.

30.06.2014 5 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Ze začátku mi nějakou chvíli trvalo než jsem se v knize zorientoval a zjistil o co vlastně jde. Navíc mi přišla trochu zbytečně rozvláčná. Ale jinak dobrý příběh a dobré čtení.

30.06.2014 4 z 5

Rytíři noci Rytíři noci Juliette Benzoni

Pěkné čtení a pro mě také zajímavá kniha. Už proto, že o osobnostech jako Cagliostro a Casanova jsem toho moc nevědělo. To se změnilo díky této knize.

Mimozemšťané v Čechách Mimozemšťané v Čechách Jitka Lenková

Zajímavé příběhy o setkání s mimozemšťany. Některé neuvěřitelné a jiné zase úsměvné. Určitě stojí za přečtení, hlavně proto, že se jedná o příběhy z České republiky.

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Tuto knihu jsem dostal jako dárek. Bohužel mi moc nenadchla. Už způsob psaní je netradiční, ale na to jsem si časem zvykl. Nějaké části deníků mě nudily,ale nejvíc mě zklamal konec, který jsem tak nějak nepochopil.

29.06.2014 2 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Perfektní! Napínavé a velmi čtivě. Jak jsem se začetl, tak už jsem se neodtrhl. Před tím jsem četl pouze knihy s Langdonem a toto byla pro mne velmi příjemná změna. Snad jen ten konec mi moc nenadchnul.

29.06.2014 5 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

První kniha, kterou jsem od Rollinse četl. Protože mi zajímá tajemství hlubin naší Země, tak jsem po knize v knihkupectví sáhl. Nelituji toho. Parádní dobrodružná oddechovka.

29.06.2014 5 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

První kniha, kterou jsem od Lutze četl. Po tom, co jsem o tomto autorovi slyšel, jsem si ale od knihy sliboval víc. Oproti Mrazivé noci, kterou jsem četl jako druhou, mi přišla poněkud slabší. Určitě to ale není špatná kniha.

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Drsné a kruté, ale čte se to samo!

23.02.2014 5 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Jeden neuvážený krok přivedl Charlieho na 40 let do nejuzavřenější země s nejrepresivnějším režimem na světě. Myslím, že kdyby tohle tušil, raději by šel bojovat do Vietnamu. Podmínky, ve kterých tam musel žít jsou hrozné. A to patřil k těm privilegovaným, kteří na tom byli líp než většina Severokorejců. Jak strašně na tom asi museli být oni, to se člověk může jen domýšlet.

14.12.2013 4 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Logana jsem si oblíbil už v Žulovém městě. V práci to nemá snadný. Tady pracuje pod sprostou a sarkastickou Steelovou, která mu to v práci zrovna neulehčuje. Spíše naopak. Opět jsem se ani trochu nenudil. Parádní a napínavá detektivka po jejímž přečtení přidávám MacBridea mezi své oblíbené autory.

14.12.2013 5 z 5