Na ostří nože

1. kniha série Charlie Parker. Jaká míra bestiality přiměje vraha, aby před očima matky umučil její dítě a teprve pak mučil a zabil i ji? Jak moc zvrácený musí být vrah, jenž místo činu naaranžuje jako místo tvůrčího aktu a pak oběti zbaví tváří, které se nikdy nenajdou. Co s nimi dělá? Takové otázky trápí bývalého newyorského policistu s bluesovým jménem Charlie Parker a se setrvalou bluesovou náladou. Nemůže se jí zbavit od chvíle, kdy právě takovým bestiálním zločinem přišel o ženu i dceru. Trpkost a touha po pomstu jej nakonec připravily i o místo u policie, avšak Parker se rozhodne s pomocí svého bývalého kolegy přijít vraždě na kloub, zvlášť když se téměř totožný zločin opakuje v nedalekém městě a pak znovu a ještě jednou a zas....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101343/na-ostri-noze-brozovany-101343.jpg 3.9109

Charlie Parker 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Every Dead Thing, 1999

Kniha Na ostří nože

Kjája

Mnoho postav, mnoho mrtvol, mnoho stran. Ale prokousala jsem se až na konec, který byl celkem napínavý. Nevím jestli to byl záměr,ale překlad mi přišel trochu zvláštní, jako by zastaralý (kdo dnes používá výraz "arci"?). Snad se mi bude další díl číst lépe.

trudoš

John Connolly přivádí v život povedenou okultní detektivku, která bez problémů ustojí stávající konkurenci. Jen chybí humor a nadsázka, které by její vyznění trošku odlehčily. Ale možná právě díky tomu jsem byl ve výsledku s románem maximálně spokojen, protože se v mnoha bodech odlišuje od zaběhnutých standardů. A pravděpodobně je to ta temnota na duši u všech vystupujících postav, co mě nejvíc pohltilo. Běsy minulosti nedávají odpočinout nikomu a záleží jen, kdo povolí jako první - hrdinu nevyjímaje.
Co bych ale spisovateli vytkl, je kompoziční rozdělení zápletky na dvě poloviny. V první se řeší jeden případ, v druhé zase jiný, aniž by souvislost mezi nimi byla nějak důležitá pro celek. Možná to byl pokus dát čtenáři za jedny peníze dva příběhy, kdo ví. Druhá výtka je už důraznější, ovšem netýká se autora, ale překladatelky Karly Šmídové, jejíž práce na knize je děsivá. Nejsou to jen slova a věty, v některých momentech postrádají smysl celé odstavce. A to říkám jako češtinář amatér.

moudivlacek
31.03.2018

Vůbec to nebylo tak špatné, ale možná mnoho lidí může odradit taková spousta jmen, hlavně vedlejších postav, které nejsou až tak moc důležití pro hlavní děj. Také je může odradit to, že skutečné hledání vraha Parkerovy manželky a dcerky se děje až ve 3. části knihy, mezitím se řeší a vyřeší spousta jiného, klidně by z toho mohly být 2 - 3 knihy.
Ale jinak, každopádně super detektivka, ale opravdu místy pro silné žaludky. Vraha jsem tipovala od půli knihy a trefila jsem se, ale byla jsem zvědavá, jak ho hrdina dostane a usvědčí.
Konec trochu smutný a rozhodně mě to nutí podívat se po dalším díle.

NADEI
28.02.2018

Příběh dobrý, ale styl jakým byl napsaný mi neseděl, nějak jsem se v celé knížce ztrácela a proto jen tři hvězdičky.

Finn69
25.12.2017

Tahle série vypadá docela slibně, byť pro někoho to bude možná příliš krvavé...
Bývalý policista Charlie Parker je jako mstitel své rodiny určitě zajímavá postava a jeho záhadní společníci Louis a Angel také nejsou žádné šedé figurky. Děj je nabitý, snad místy až příliš, ke konci už je to možná trošku překombinované, ale v žádném případě to není nuda. Rozhodně zkusím další díly.

Ajrad1981
29.08.2017

Když jsem před X lety přečetla Černého anděla, začala jsem mít ráda thrillery, oblíbila jsem si Johna Connollyho a Louise.
Tahle knížka je super, byť kvalit Anděla, dle mého názoru, nedosahuje. Nicméně něco mi na ní dost vadí. Prakticky se jedná o dva příběhy, jeden skončí v polovině knihy a pak pokračuje ten druhý, hlavní, pátrání po Putujícím muži. Samozřejmě každý z příběhů má svůj konec plný napětí, ale přechod z gradujícího konce prvního příběhu do teprve se rozvíjejícího druhého pátrání je dost ostrý, z vysokého tempa najednou spadnete do líného pochodu. Tohle mi nesedělo. Uvítala bych, kdyby obě pátrání byla víc paralelní, aby tam nebyl takový skok.

davidurban1973
27.05.2017

Zajímavé, čtivé, možná ke konci už takové překombinované.

lancelot
02.03.2017

První půlka knihy byla zajímavá a měla pěkný spád. Druhá půlka knihy a zavěr už byl pro mě trochu slabší.