Lovec rostlin na cestách

Zábavné i napínavé vyprávění z dobrodružných cest botanika do Latinské Ameriky a jihovýchodní Asie.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105853/lovec-rostlin-na-cestach-IJQ-105853.jpg 4.25
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Granit

Kniha Lovec rostlin na cestách

katerina4252
19.05.2016

Prijemne prekvapilo. Knihu jsem koupila v antikvariate, kde mne byla doporucena, kdyz jsem shanela literaturu o amazonskych rostlinach. Pan mne samozrejme rekl, ze toto je neco jineho, ale rozhodla jsem se koupit a nelituji. Je to psano velmi lehce, humorne a ackoliv je ten humor samozrejme casto na ukor navstivenych zemi (ne vzdy, pan Jezek si dela srandu take sam ze sebe), tak nikdy ne bez respektu a z pohledu Cechacka (a kdo je vic). Je videt, ze pan Jezek miluje svou praci a pro mne to jako cestopis byla prijemna zmena oproti vaznejsi literature. Pan Jezek neni jediny botanik co pise, nicmene jeho humorny styl je rekla bych neobvykly, kniha se cte spise jako Saturnin.

Radůz
12.04.2015

Autor v knize vtipně a zajímavě popisuje své zážitky při sběru rostlin ve světě. Myslím, že se kniha bude líbit i někomu, kdo není botanik. Stejně jako mně.