Lovec rostlin na cestách

Lovec rostlin na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105853/bmid_lovec-rostlin-na-cestach-IJQ-105853.jpg 4 6 2

Zábavné i napínavé vyprávění z dobrodružných cest botanika do Latinské Ameriky a jihovýchodní Asie. Cestopisné vyprávění o hledání vzácných rostlin na území Střední a Jižní Ameriky a Asie. Vtipně, čtivě a zajímavě napsané cestopisné povídání o zážitcích autora knihy na cestách po Jižní a Střední Americe, po Thajsku a Malajsii, ale i po Kanárských ostrovech je určeno široké čtenářské veřejnosti. Na svých botanických cestách se autor zajímá především o rostliny vstavačovité, broméliovité, áronovité a masožravé a o cykasy a sukulenty. Ale zajímají ho i další přírodovědné a zeměpisné zajímavosti navštěvovaných zemí a život a zvyky domorodého obyvatelstva, které s humorem ve své knize popisuje.... celý text

katerina4252
19.05.2016 5 z 5

Prijemne prekvapilo. Knihu jsem koupila v antikvariate, kde mne byla doporucena, kdyz jsem shanela literaturu o amazonskych rostlinach. Pan mne samozrejme rekl, ze toto je neco jineho, ale rozhodla jsem se koupit a nelituji. Je to psano velmi lehce, humorne a ackoliv je ten humor samozrejme casto na ukor navstivenych zemi (ne vzdy, pan Jezek si dela srandu take sam ze sebe), tak nikdy ne bez respektu a z pohledu Cechacka (a kdo je vic). Je videt, ze pan Jezek miluje svou praci a pro mne to jako cestopis byla prijemna zmena oproti vaznejsi literature. Pan Jezek neni jediny botanik co pise, nicmene jeho humorny styl je rekla bych neobvykly, kniha se cte spise jako Saturnin.

Radůz
12.04.2015 4 z 5

Autor v knize vtipně a zajímavě popisuje své zážitky při sběru rostlin ve světě. Myslím, že se kniha bude líbit i někomu, kdo není botanik. Stejně jako mně.