Radůz

TmaTmaJozef Karika

Tak toto bylo slabé! Kniha má jen pár stránek a k tomu velký formát písma. Přišlo mi, že autor chtěl napsat aspoň něco, nežli nic.

09.01.2019

Černá hraČerná hraJozef Karika

Dobré dobré, ale oproti knize Ve stínu mafie je to slabý odvar.

27.03.2018

ZuluZuluCaryl Férey

Kniha nebyla vůbec špatná, ale musím říct (ač nerad), že film se mi zdál lepší.

19841984G. Orwell (pseudonym)

Myslel jsem si, že se mi tato kniha bude číst těžce, ale nebylo tomu tak. I když se budu opakovat, tak autor zde velmi dobře vystihl totalitní systém. Přestože kniha byla poměrně čtivá, až na jeden úsek, nemohu říct, že by to bylo příjemné čtení. Naopak. Na mě kniha působila depresivně, když jsem si představil, že bych pod takovýmhle režimem, kde se člověk bál projevit své city (snad kromě dvou minut nenávisti), musel žít. Doufám a věřím, že jednou něco takového nebude.

Pikový JackPikový JackJames Hankins

Lepší nežli-li Pouta. Skoro bych řekl, že Pikového Jacka napsal někdo jiný. A to proto, že Pouta byla místy lehce humorná. Tady humor rozhodně není. Už od druhé vraždy jsem ke Galaxovi pojal značnou averzi. Nu asi jsem se do toho vžil.

PoutaPoutaJames Hankins

Poměrně oddechové a nenáročné čtení. Chvílemi humorné a místy zase trochu přitažené za vlasy, ale nenudil jsem se.

13 hodin13 hodinDeon Meyer

Ďáblova hora, kterou jsem koupil jen lehounce poškozenou za 80 korun nebyla špatná a tak jsem zkusil i 13 hodin. A musím říct, že jsem neudělal chybu. Napínavá, jak kšandy a ani na jedné stránce jsem se nenudil! Tohle nemělo chybu.

ŘezŘezVicki Pettersson

Hloupá a nevěrohodná kniha, která se snaží šokovat hektolitry krve a brutalitou. Jen stěží jsem dočetl.

Pouze pro VIPPouze pro VIPJens Lapidus

Tato kniha mne, bohužel, docela zklamala. Čekal jsem od ní daleko víc. Možná mě ovlivnilo to, že jsem před tím četl Snadný prachy, které se mi velmi líbily a kde nechybělo napětí a akce. To se tady nekoná. Od začátku jsem čekal, kdy se děj nějak rozjede a ono nic. Knihu jsem dočetl, ale že by mě nějak bavila, to se říct nedá.

17.01.2016

Jezerní hřbitovJezerní hřbitovPaul Cleave

Od té doby, co jsem četl Čističe, na kterého jsem narazil ve výprodeji, už uběhlo několik let. A já jsem celý ten čas čekal, zda od tohoto autora jednou u nás vyjdou i další knížky. A teď jsem se konečně dočkal! Napínavý a trochu morbidní thriller. Jeho hlavní hrdina není zrovna žádný svatoušek, ale i tak si mě dokázal získat. Už teď se těším na další knihu a doufám, že zas nebudu muset čekat tak dlouho!

22.10.2015

Nezbytná smrt Lewise WinteraNezbytná smrt Lewise WinteraMalcolm Mackay

Dalo by se říct, že je to taková příručka pro nájemného vraha. Nenáročná oddechovka, která je dle mého zbytečně krátká. Je to škoda, mohla být trošku delší a propracovanější. Třeba by mě zajímalo, jak to dopadlo se Zarou...

28.09.2015

NetopýrNetopýrJo Nesbø

Má druhá knížka od Nesba. Tou první byl Spasitel - docela dobrý, ale že by mě nějak extra nadchnul, to se říct nedá. Tak jsem si řekl, že dám Nesbovi ještě šanci a přečetl si ještě Netopýra. No a touto knihou jsem s tímto autorem nadobro skončil. Na to, jak je opěvovaný jsem od něj čekal daleko víc. Do dalších jeho knih se už radši pouštět nebudu.

15.07.2015

Čaroděj z Ohňové horyČaroděj z Ohňové horySteve Jackson

Když jsem tento gamebook před lety hrál poprvé, myslím, že jsem ho ani nedohrál, protože jsem se vždy ztratil v labyrintu (i přesto, že jsem si kreslil mapu) a už jsem se z něj nevymotal. A proto taky nikdy nepatřil k mým oblíbeným. A teď zase po letech, opět největší problém - labyrint. Už jsem si i myslel, že je v knize chyba v odkazech a točím se furt dokola. Několikrát jsem proto začal hrát znova a stálo mě to spoustu nervů! Nakonec se mi však podařilo labyrintem projít.
Přestože se tu téměř, tedy pokud nejste vyloženě slabí a nenarazíte na silného nepřítele, nedá zemřít, řadím tenhle gamebook k těm těžším a to nejen kvůli labyrintu, ale i proto, že k úspěšnému dokončení je třeba najít určité věci bez kterých nemáte šanci.

14.07.2015

Praha plná strašidelPraha plná strašidelMiloslav Švandrlík

Humorné povídky o pražských strašidlech. Jen by mě zajímalo, zda všechna ta strašidla mají pravdivý základ či si některá pan Švandrlík vycucal takříkajíc z prstu. Třeba Krvavé koleno či Přiblblý pohodný Milivoj.

08.07.2015

Rafinované vraždy v živočišné říši aneb V hledáčku stříkounaRafinované vraždy v živočišné říši aneb V hledáčku stříkounaMarkus Bennemann

Velmi zajímavé. Ta příroda to má geniálně vymyšlené. Hodně lidí si myslí, že zvířata nebo hmyz jsou jen hloupá stvoření, ale opak je pravdou. Člověku zůstává rozum stát nad tím, když přemýšlí nad tím, jak třeba někteří živočichové mohli přijít na tak propracovanou techniku obrany nebo lovu. Kniha určitě stojí za přečtení.

08.07.2015

Slepé okoSlepé okoStuart MacBride

Opět dobrá kniha. I když pro mě, oproti předchozím, trochu slabší. Především mi tu chyběl vztekloun Insch, věčně požírající nejrůznější žužu a želé dětičky : )

30.06.2015

Sametoví vraziSametoví vraziSoňa Štroblová

Knihu jsem četl ještě v době než šel film do kin a líbila se mi. Kupodivu se mi pak líbil i film, přestože zachycuje jen část z knihy. Jinak, pokud někoho zajímá kauza orlických vražd, doporučuji k přečtení knihu "Orlík - děsivý hřbitov aneb 122 otázek pro vraha".

29.06.2015

DivosiDivosiDon Winslow

Sotva jsem začal číst, tak jsem měl sto chutí knihu zas odložit. Na takhle blbý styl psaní jsem snad ještě nenarazil. Nicméně jsem překonal svou averzi (dalo mi to práci) a knihu dočetl. Drsný a poutavý příběh, což se mi líbilo. Tedy až na ten hloupý konec.

29.06.2015

ManiakManiakMartina Cole

Moje první setkání s Martinou Cole. A bylo to velice příjemné setkání. Jak jsem se jednou začetl už mě to nutilo číst pořád dál. Parádní čtení s nečekaným koncem. Už teď se těším na další setkání.

20.04.2015

Zločinecký podnikZločinecký podnikOwen Laukkanen

Stejně dobrá kniha jako Profesionálové, ne li ještě lepší. O člověku, ve kterém tíživá finanční situace probudí jeho temné druhé já. Nudit se určitě nebudete.

12.04.2015

Lovec rostlin na cestáchLovec rostlin na cestáchZdeněk Ježek

Autor v knize vtipně a zajímavě popisuje své zážitky při sběru rostlin ve světě. Myslím, že se kniha bude líbit i někomu, kdo není botanik. Stejně jako mně.

12.04.2015

Labyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech ČeskoslovenskaLabyrintem tajemna aneb Průvodce po magických místech ČeskoslovenskaMartin Stejskal

Toto je kouzelná knížka! Legendy o strašidlech, pokladech a jiných tajemných místech v Čechách a na Slovensku. Čtenář se dozví, že lecjaké město nebo i malá vesnička má své zajímavé pověsti a historii. Knížka se hodí i jako tip na výlety pro milovníky záhad a historie. A nejen pro ně.

12.04.2015

Povídky aneb Nechci slevu zadarmoPovídky aneb Nechci slevu zadarmoMiloslav Šimek

Mám rád scénky a povídky Šimka a Grossmana a spoustu jich znám skoro nazpaměť. Knihu jsem přečetl už mockrát. Tohle je opravdu vtipný a inteligentní humor. To, co v dnešní době běží v televizi, nad tím se mi chce plakat.

Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy, kvůli stylu psaní, začetl a pak už to šlo. Stejně si ale nemůžu pomoct, až na to, že vypravěčkou je smrt, není kniha ničím výjimečná. Mě prostě neuchvátila.

12.04.2015

Je to vůbec možný?Je to vůbec možný?Boris Pralovszký

Kniha jsem už mnohokrát prolistoval a nikdy mě neomrzí.

11.04.2015

929x Neprakta929x Neprakta. Neprakta (pseudonym)

Tuto knihu jsem pročetl už mnohokrát a stále mě baví. Také jsem jako malý nerozuměl všem vtipům, ale líbili se mi obrázky pana Neprakty.

Bella MafiaBella MafiaLynda La Plante

Když jsem onehdy viděl tuto knihu ve slevě v Kauflandu, říkal jsem si, zda ji mám vůbec kupovat. Podle názvu, obalu a navíc to, že knihu o mafii napsala žena, jsem čekal nějakou milostnou knihu. Nakonec jsem koupil a rozhodně neprohloupil. Jak je kniha tlustá, tak je čtivá. Perfektní gangsterka.

ChristinaChristinaStephen King

Zajímavá a velmi čtivá kniha, ale určitě ne strašidelná.

ProfesionálovéProfesionálovéOwen Laukkanen

Napínavá kniha plná akce. Svižný děj, krátké kapitoly a v téměř každé se něco děje.

Polibek smrtiPolibek smrtiJohn Connolly

Do Polibku smrti jsem se na rozdíl od prvního dílu začetl hned. Knihy mě chytla hned na začátku a pustila až na konci.

30.06.2014