Na černé listině

Na černé listině https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46648/na-cerne-listine-46648.jpg 3 13 6

Když CIA likviduje data, volí precizně stanovené postupy, které garantují nezpochybnitelný výsledek. A naprosto stejně se postupuje v případě, že je zapotřebí zlikvidovat nepohodlného člověka. Drummond Clark býval špičkový špion, o němž kolovaly legendy. Nyní je z něj zmatený chlapík v počínajícím stadiu Alzheimerovy choroby, jenž bezcílně bloudí newyorskými ulicemi. Sociální pracovníci zavolají jeho synovi Charliemu, aby si otce vyzvedl a postaral se o něj. To se ale Charliemu vůbec nehodí. Svého otce zná pouze jako chlápka v obleku, který prodává elektrospotřebiče a za kterého se vždycky tak trochu styděl. Navíc má teď obrovský problém – na dostihových sázkách prohrál spoustu peněz a jdou mu po krku lichváři z ruské mafie. Znechucený Charlie vede otce do jeho brooklynského bytu a přemýšlí, proč se mu tohle všechno děje. Když po chvíli vidí vybouchnout otcův byt, poprvé ho napadne, že všechno je možná jinak. Následné události jeho podezření pouze utvrdí: v kritické chvíli se otec projeví jako chladnokrevný zabiják. Kde k takovému špičkovému výcviku přišel? Kdo ho vlastně chce zabít? A proč? Nesourodá dvojice se vydává na zběsilý útěk a není vůbec jasné, jestli otec a syn naleznou všechny odpovědi dřív, než je protivníci dostihnou… ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

Once a Spy , 2010

hana4834
03.12.2016 3 z 5

kniha je napínavá i zábavná když jeden z hlavních hrdinů má počínající stadiu Alzheimerovy choroby

petym
26.10.2015 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu celou dobu napínavé čtivo. Koupil jsem ji v Tescu na cestě k moři. Po pár dnech slunění a koupání přišla nuda a na řadu přišla chvíle pro tuto knihu. Přečteno bylo za dva dny, nemohl jsem knihu pustit z ruky a tak trochu zanedbal manželku. Tak jsem bral i na pláž. Celou dobu jsem fandil Clarkovi Drummondovi. Sice měl Alzheimerovou nemoc, ale špion v něm zůstal napořád a to co se naučil dobře využil. Kniha má děj a spousty nebezpečných momentů.

Layss
13.06.2015 4 z 5

Docela zajímavý příběh :D Možná tam bylo až moc příhod a pastí, do kterých se naši dva hrdinové dostaly, ale alespoň šlo o velice zábavnou štbu. Koupě této knížky nelituju.

Radůz
29.09.2013 3 z 5

Kniha se čte dobře. Od začátku do konce je plná akce, ale přesto postrádá jakýsi šmrnc. Mně tam chybělo napětí. Ale možná je to jen můj pocit...

mikika
16.07.2013 4 z 5

originální nápad, zábavný děj, dokonce i napínavé, doporučuji!!!

ina77
24.12.2011 2 z 5

No já nevím mě to moc nechytlo.Dost složité, na druhou stranu pro někoho třeba zajímavé.

Autorovy knížky

Keith Thomson