radusak9806 radusak9806 komentáře u knih

První parta / Život a dílo skladatele Foltýna První parta / Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

První parta za 4, Foltýn za 2 = Dohromady poctivá 3 :)

08.08.2021 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Jedním slovem mazec!
Nechci si ani představovat, jak bych v podobném místě dopadla já, s mojí drzou držkou.

Jsem jen ráda, že vyrůstám v místě, kde mohu jako žena realizovat sebe. Kde jsem se mohla stát mostním inženýrem, kde mohu řídit auto, jít ven a další a další věci.

01.08.2021 5 z 5

Až na krev Až na krev William Styron

Omlouvám se nemůžu si pomoci, ale tyhle příběhy jsou pro mou osobu slušně řečeno bramboračkou. Kde začátek a konec navazuje, ale zbytek je vyplněn vatou, která ano rozvíjí, ale začátek a konec by se bez ní obešel. Někdy taky jen popisuje něco, co pro příběh není nijak důležité (třeba co tento major, co zná tohoto majora dělal a jak poznal, tohohle toho poručíka, co znal zase tohohle plukovníka, kterého dědeček vlastnil plantáže s ... )
Jsem zcela pro, aby se má generace dozvěděla o hnusech války, chápu frustraci mladých té doby, kteří místo klaceni prsate spolužačky, museli nastoupit do války s Japonciky.
Jen asi nemusím číst, že jsou nadrzený a sere je Japonsko.

29.07.2021 2 z 5

Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Prezidentův vězeň - Na hradě plném bláznů Vladimír Škutina

To, že jde spíš o frašku, je jasné. Jestli je spíš komická nebo tragická (já se domnívám, že to druhé) nechám na Vás. Jen doufám, že se shodneme, že se to už nesmí opakovat!

22.07.2021 4 z 5

Presidentův vězeň Presidentův vězeň Vladimír Škutina

Pořád nějak nemůžu přijít na to, jak tuhle brožurku uchopit. Jestli se mám nad absurditou pobytu v cele smát nebo podivovat, nebo se někdo rozhodl inscenovat Švejka, jen to protagonistovi hlavní role nikdo neřekl.

Pana Škutinu jsem poprvé zaznamenala v podobě nahrávače Jana Wericha v cyklu Co tomu říkáte, pane Werichu?, pokračovala jsem knihou Tak už jsem tady s tím vápnem, pane Werichu (Už se nebudu vyjadřovat, jak jeden autor plive na druhého, že Jana Wericha neznal, nebo ho ještě lépe potkal jen v "samoobsluze" a jeho paměti na Jeníčka jsou tedy špatné, což musí být každému jasné).

Určitě si přečtu i druhý díl :)

16.07.2021 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

(SPOILER) Takhle mám ji radši než první knihu, i když jsem si 1/3 knihy říkala Ne! oni už se někam táhnou!
Z toho pohledu mám radši Roranovu větev příběhu. Sama pro sebe jsem se usmála nás Saturninovskym dilema STĚZEN/STOŽÁR.
Mortagh byl a stále je mou oblíbenou postavou a jsem ráda, že prvotní odhad o vztahu s Eragonem se potvrdil.

13.06.2021 3 z 5

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel / Analfabetka, která uměla počítat Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel / Analfabetka, která uměla počítat Jonas Jonasson

Mám tu hned jednu poznámku a to jsem zatím na straně 20.
Tato kniha mi boří mojí čtecí rutinu. Normálně ležím na zádech a knihu mám opřenou o hruď, to se z touto knihou vážně nedá xD

31.05.2021 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

3 měsíce od první knihy a je to najednou celé. Jako Frodo měl svého Sama, tak Harry má svého Rona a Hermionou.
Jen mě mrzí, že v popisu bitvy se člověk maličko ztrácí, je to maglajz a hodně mi to připomíná popis na oboru záhad.

30.05.2021 5 z 5

Hannibal Hannibal Thomas Harris

Doteď jsem si říkala, že film jako takový mi přestože na Mlčení jehnatek nemá, vlastně nevadí. Ale když to analyzuji zpětně, tak je spíš průměrný až podprůměrný.
Ten konec jsem nečekala, ale rozhodně nejsem zklamaná. Vlastně je tenhle konec mnohem lepší. Jen se nějak těšila na popis scény s lednicí a useknutim ruky a ona tam vůbec není. To dost překvapilo.

28.05.2021 3 z 5

Po přečtení 5 dílu jsem si musela dát asi měsíc pauzu. Prostě jsem se ke čtení nemohla dostat. Pak už jsem se zase nemohla odtrhnout. Skvělý

22.05.2021 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Je jedna poznámka, ten font písma ala svabach se strašně špatně čte. Jinak z bradavicke knihovny má nejoblíbenější.

13.05.2021 3 z 5

Kniha na 1.5 cesty do práce :)
Jen dvě poznámky: Pobavil mě obrázek agromantule, kde je v popisu uvedeno osm ocicek na obrázku jich je šest (jasně pitomost).
Pak jen k tomu popisu týkajícího se Kentaurů, Jednorožece a Jezeních lidí. Nevím jestli to je přesný překlad z originálu, ale opravdu byl problém v českém vydání upravit poznámku, aby u prvního neodkazovala až na poznámku u posledního tvora?
Jinak je kniha popisem kouzelných tvorů, nevím co více dodat.

12.05.2021 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Na jednu cestu z práce a do práce, nebo jakoukoliv cestu ne kratší než 40 a ne delší než 1.5 hodiny.
Musím říct, že ty poznámky pod čarou jsou občas dost zmetečné, nějaké psané Brumbálem, některé Rowlingovou. Podle mého, kdyby to celé ponechala v rovině poznámky Brumbala okomentované Hermionou, bylo by to lepší.
Prostě jsem asi čekala více :)

10.05.2021 2 z 5

Cena vítězství Cena vítězství Ota Pavel

Neříkám pro mě bylo nových jen pár povídek, ale ty fotografie aspoň trochu obzvlášťnili tohle vydání. Ano, mohla bych si jako už jindy zanadavat na zmatek ve vydávání povídek a reportáží Oty Pavla, tak jsem to udělala. Stejně je to krásná sportovní novinářina.

09.05.2021 4 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

Tohle je první kniha páně Fulhgumova, co jsem si koupila novou a ne z druhé ruky.
Je to kniha, na kterou podvědomě čekáte od dočtení románu, zase ten nostalgicky návrat k Školce a Už hořela.
Je to lepší než romány, ANO! Není to Školka ani Už hořela, ve finále závidím všem co tuto knihu četli jako svou první, protože si jen říkám: To nejlepší Vás ještě čeká.
Tak zase příště pane Fulghum.
PS: Mít jako Češi privátního amerického autora jako je R. Fulghum není vůbec špatný :)
PPS: Strašně moc mi tu chybí ten bramborovo razitkovy přebal.

04.05.2021 4 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Z této knihy jsem z dřívější doby znala jen jednu povídku. Ota Pavel se čte skvěle, vždycky se čte skvěle.

30.04.2021 5 z 5

Taryho svět Taryho svět Martin Jaroš

Musím říci, že přečíst ukázku mi dokonale stačilo.
Číst jak někdo baziruje na pořádku, jen pokud to není na něm. O drbání na řiti, smrděni na záchodě, kde partnerka (která zveřejnila vidělo sracího přítele) zavírá, aby nebyl vidět.
Infantilní Taryho: Taky když je to lepší, nechat věci na podlaze než mokré v tašce a smajlici.
No neříkám svého kupce si to najde, ale tuhle knihu nechám jít svou cestou.

30.04.2021

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Musím se přiznat, že v momentě příchodu na obor záhad jsem se v tom docela ztratila.
Mohla bych být i hnidopich a říct, že sem tam se z Lenky stává opět Luna a je to trochu matoucí, abych si aspoň trochu rypla.
Prostě to člověka baví číst :)

19.04.2021 5 z 5

U Devíti draků a jedné ovce U Devíti draků a jedné ovce Robert Fulghum

Nesedlo mi to a určitě je to pro mě slabší než první díl.
Opravář neopravuje, vzruso z tajné služby je spíš komické než tajné. Nevím je to prostě zvláštní.
PS: Dost mě baví, jak se tu píše o Kafkovi. On je autorem mnohem více známým v cizině než v tuzemsku. Kdo z vás ví, jak se jmenuje hlavní hrdina Proměny?

13.04.2021 2 z 5

Nové historky o T.G.M. Nové historky o T.G.M. Josef Mach

Pokud jste četli Hovory, nebude to nic nového.
Pokud by se někdo chtěl dozvědět o TGM jako o historické postavě, tak nečíst. Pokud chcete zjistit, že ten pán z mramoru, nebyl vždy z mramoru, ale i ČLOVĚK z masa a kostí (termín ČLOVĚK je zde dost podstatný), tak zde takový důkaz je.

10.04.2021 5 z 5