Cena vítězství

Cena vítězství https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21099/bmid_cena-vitezstvi-aPQ-21099.jpg 5 48 4

Výbor ze dvou autorových knih ze sportovního prostředí zahrnuje podstatnou část reportáže ze zájezdu našeho armádního fotbalového týmu do USA Dukla mezi mrakodrapy (1964), knihy poctěné Cenou ministra národní obrany, a nejlepší příběhy ze souboru reportáží, črt a povídek o populárních sportovcích Plná bedna šampaňského (1967), z knihy, která získala cenu v literární soutěži nakladatelství Naše vojsko. Doslov napsal Arnošt Lustig.... celý text

radusak9806
09.05.2021 4 z 5

Neříkám pro mě bylo nových jen pár povídek, ale ty fotografie aspoň trochu obzvlášťnili tohle vydání. Ano, mohla bych si jako už jindy zanadavat na zmatek ve vydávání povídek a reportáží Oty Pavla, tak jsem to udělala. Stejně je to krásná sportovní novinářina.

konicekbily
08.02.2020 5 z 5

Nádherné povídky "pro pamětníky". Autor dokáže barvitě popsat příběhy ze sportovního prostředí z poválečného období zhruba do roku 1968. Při čtení si vybavuji konkrétní hrdiny jeho povídek a emoce, které svými příběhy a úspěchy ve mně a většině z nás, tehdy vzbuzovaly.
Jeho příběhy prakticky nahrazovaly televizní přenosy a záznamy, neboť v té době televizní přenosy prakticky pro veřejnost neexistovaly, natož pak záznamy těchto přenosů.

Adelajda_4
18.07.2017 5 z 5

Otu Pavla mám strašně ráda, měl takový lidský způsob psaní a jeho knihy zbožňuju. Některé příběhy jsou k pousmání, u některých jsem si poplakala, ale je to psáno tak hezkým způsobem, s neuvěřitelnou pokorou. Marně hledám podobného spisovatele.

maryzka
12.05.2012 3 z 5

díky této knize jsem poznala několik sportovcu, kteří byli slavný ale zapadli do propadliště dějin