Radkab. Radkab. komentáře u knih

Tajemství ztracené kočky Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Tohle byla první knížka ze série Tajemství, kterou jsem přečetla. Postupně jsem si v knihovně vypůjčila všechny další, které tam měli. Enid Blyton je rozhodně oblíbená autorka mého dětství.

Šíleně nudný zapadákov Šíleně nudný zapadákov Karen McCombie

Série Stella a ... se mi docelal líbila, ale na dóóóst dobrou Alici to nemá.

Dóóóst dobrá rodinka Dóóóst dobrá rodinka Karen McCombie

Alice, moje věrná literární kamarádka :) Všechny příběhy o ní jsou skvělý, některý jsem četla i víckrát.

Osudové ženy Jindřicha VIII. Osudové ženy Jindřicha VIII. Kelly Hart

Občas mi to přišlo až moc zamotané, ale celá ta doba byla zamotaná, takže se vlastně není čemu divit :)

20.07.2012 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Dost silná knížka ... je opravdu děsivé, když si člověk uvědomí, že se to všechno opravdu dělo, že válečné hrůzy prožíval sám autor, stejně jako miliony dalších ...

08.07.2012 5 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Souhlasím s předchozím komentářem, nebyla to špatná knížka, ale vlastně neměla žádnou velkou zápletku. Když jsem kousek přeskočila, nic se nestalo, a v ději jsem se klidně orientovala dál. Ale jako příjemná prázdninová oddychovka tahle knížka není špatná.

03.07.2012 3 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Úžasná knížka, Alison Weir mě opět nezklamala!

31.05.2012 5 z 5

Martina Martina Zuzana Francková

Jestli si dobře vzpomínám, tohle byla první knížka od Zuzany Franckové, kterou jsem přečetla. Bylo mi asi 10 a poradila mi jí kamarádka. Od té doby jsem si několik dalších let půjčovala knížky od paní Franckové opravdu ve velkém :)

02.05.2012 5 z 5

Ivana Ivana Zuzana Francková

V jednu dobu byla tohle moje nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji několikrát, některé části jsem znala skoro nazpamět, ale přesto mě pořád bavila.

02.05.2012 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Zuzana Francková

Už jsem od paní Franckové četla o dost lepší knížky. Tahle mě už od začátku nijak nechytla, přesto jsem ji nakonec dočetla. Docela nereálný mi přišel závěr, kdy hlavní hrdinka během dne dokázala sehnat 2,5 milionu.

02.05.2012 2 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Když jsem byla mladší, půjčovala jsem si knížky od Lenky Lanczové v knihovně dost často. Dneska už by mě moc nebavily, ale tuhle bych si klidně přečetla znova. Myslím, že je to jedna z nejlepších knížek, které paní Lanczová napsala :)

01.03.2012 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Zhruba od 30. strany jsem se bála, že tuhle knihu nedočtu. A moje obavy se nakonec potvrdily. Osudy postav jsou zajímavé, ale styl vyprávění mě občas doslova uspaval.

01.03.2012

Borcův kodex Borcův kodex Barney Stinson

Tahle kniha samozřejmě není žádný výkvět literatury, stejně jako seriál Jak jsem poznal vaši matku není vrchol televizní zábavy. Ale obojí je příjemná oddechovka, která čas od času neuškodí.

28.02.2012

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Docela dobré, ale na první díl to nemá.

28.02.2012 3 z 5

Královnin šašek Královnin šašek Philippa Gregory

Tahle knížka byla první, kterou jsem od Philippy Gregory přečetla. Ale rozhodně nebyla poslední :)

08.02.2012 5 z 5

Ani den bez maléru Ani den bez maléru Zuzana Francková

Moje nejoblíbenější knížka od Zuzany Franckové :)

03.02.2012 5 z 5

Po meči i po přeslici Po meči i po přeslici Zora Beráková

Některé části knihy (hlavně politické debaty) mě docela nudily, ale jinak není špatná.

03.02.2012 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Nebavila mě ta část, kdy Petr Bajza blouzní v horečkách. Jinak se mi knížka docela líbila, i když seriál je lepší.

02.02.2012 4 z 5

Havraní princ Havraní princ Elizabeth Hoyt

Sice jsem od začátku tušila, jak to celé skončí, ale pěkně se čte.

30.01.2012 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tahle kniha má bezpochyby velkou literární hodnotu, ale mě se nikdy nelíbila. Je pro mě moc chmurná a ponurá. Neříkám, že je to špatná kniha, ale já si radši přečtu něco veselejšího.

20.01.2012