Tajemství ztracené kočky

Tajemství ztracené kočky

Pět pátračů, Bětka, Pip, Daisy, Larry, Špekoun a jeho pes Brok, se snaží zjistit, kam se poděla siamská kočka paní Candlingové. Ukradl ji zahradní pomocník Luk, který nedaleko pracoval na zahradě? Čí jsou však velké šlápoty u klece? Ty nemohou přece být Lukovy! Kromě toho jsou děti přesvědčené, že by Luk nikdy nic neukradl. Jak to ale dokážou? Děti podezřívají paní Klapkovou i ošetřovatele paní Candlingové, pana Tuppinga, kterému jde na ruku policista pan Goon. Případ se zamotává, a i když je zloděj mazaný, děti jeho úskoky prohlédnou, a tak se mají nakonec s čím pochlubit před inspektorem, když případ bravurně vyřeší k velké nelibosti policisty Goona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32582/tajemstvi-ztracene-kocky-32582.jpg 4.4102

Tajemství (2.)

The Mystery of the Disappearing Cat (1944)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Elulilinka1
30.10.2017

Velmi zajímavá kniha. Vždy mě překvapuje autorčina fantazie, protože její knihy jsou opravdu kouzelné:)

msjadepaton
11.02.2017

Líbila se mi o něco víc než první díl, ale u téhle série jsou prostě všechny díly skvělé. S odstupem času se na to samozřejmě dívám jinak než, když jsem to v devíti četla poprvé, ale zábava je to pořád.
Vlastně si nemůžu pomoct, ale mám pořád tendenci se na to dívat těma logickýma očima. Zážitku to ale vůbec neubírá. Jen nevím, jestli bych to dala číst dítěti, protože si sama pamatuji, jak to mě a pár mých kamarádů inspirovalo, abychom se proháněli po vesnici, řešili fiktivní případy a pod tou záminkou lezli cizím lidem bez dovolení na zahradu. Vlézt v noci k někomu do domu a prohlížet lidem boty jsme se naštěstí neodvážili, ale i tak.
Jsem ráda, že ani tenhle případ nebyl nijak průhledný. Lépe řečeno bylo sice jasné, kdo to udělal, ale nebylo úplně průhledné jak, a i když jsem si částečně pamatovala, co se tam stalo, byla jsem docela napjatá a nutilo mě to číst dál. A některé ty hlášky byly vážně skvělé.
Nelituji, že jsem se k téhle sérii vrátila.

jerry04
03.11.2016

Byla to moje první kniha od Enid Blytonové, díky tomu jsem si přečetl všechny ostatní příběhy z této série.

reader.007
07.05.2016

Po "Nejprotivnější holce" u mne autorka docela upadla, nicméně touto detektivkou pro děti se zase vyšvihla do první ligy. Vydedukovat pachatele mi dalo sice menší práci než partě hrdinů, i tak je to ale mimořádně zdařilá knížka pro děti a mileráda se s dcerou budu přetahovat o některý z dalších dílů.

Arissenka
12.08.2013

Zajímavá a působivá knížka.Ale i když působí na první pohled tajemně tak je to jen takový příběh...ale milé

Radkab.
20.07.2012

Tohle byla první knížka ze série Tajemství, kterou jsem přečetla. Postupně jsem si v knihovně vypůjčila všechny další, které tam měli. Enid Blyton je rozhodně oblíbená autorka mého dětství.