Stíny minulosti

Stíny minulosti https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9748/stiny-minulosti-9748.jpg 4 26 7

Náhlá smrt otce jakoby otevřela bájnou Pandořinu skříňku a vypustila na svět samé problémy a trápení. Sedmnáctiletou Jolanu ještě ztráta zdaleka ani nestihla přebolet a už se dozvídá, že její milovaný táta byl ve skutečnosti úplně cizí člověk, protože biologický otec o ni neprojevil sebemenší zájem před narozením ani po něm. A při osobním setkání s ním ji čeká jenom další zklamání. Také neshody s matkou se stupňují a tak není divu, že se mladá žena bez rozmyslu vrhne do náruče staršího, interesantního pána, který jí chybějícího moudrého tátu tolik připomíná. Manželství sice přináší záplavu luxusu a pohodlí, zároveň ale také rány a kopance. Po výprasku, který málem nepřežije, se Jolana vrací ke své první lásce, milému a spolehlivému Viktorovi a konečně se zdá, že našla vytoužené štěstí a klid. Netrvá však dlouho a na mladou rodinu se přivalí další pohroma a Jolana znovu musí sebrat všechny síly. Napínavý a místy až strhující příběh, inspirovaný skutečným životem, je sice určen především mladým čtenářkám, jistě však upoutá nejenom jejich pozornost.... celý text

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Hlavní hrdinka postupně pochopí, že za blbost se někdy platí opravdu vysoká cena. Ale nakonec to dopadne dobře.

Ann98
17.12.2017 5 z 5

Kniha byla fajn, neurazí ani nenadchne. Jedná se o příběh dospívající dívky Jolany, která po otcově smrti zjistí, že nebyl jejím biologickým otcem. Četla jsem na toto téma spoustu knih a nevím, proč vždycky hlavní hrdinky hledají svého biologického otce! Já sama bych se s ním nechtěla potkat (jednou se mě zřekl, tak k tomu asi měl důvody). Nepochopila jsem, proč se rozešla s Viktorem, vždyť byl fajn. A místo něho si najde takového tyrana. Kam dala Jolana rozum a oči? Na druhou stranu to byla silná osoba, zvládla ustát i ty největší rány a kopance, co ji život uštědřil.

Sabka123
18.09.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale nepatří mezi mé nejlepší.

klmas
23.02.2014

ta holka byla chudák a zároven i blbá

dark.ma93
06.08.2012

Jedna z knížek, jakou si rádi přečtou i starší čtenáři. Děj nepatří k jednoduchým slátaninám.

Radkab.
02.05.2012 2 z 5

Už jsem od paní Franckové četla o dost lepší knížky. Tahle mě už od začátku nijak nechytla, přesto jsem ji nakonec dočetla. Docela nereálný mi přišel závěr, kdy hlavní hrdinka během dne dokázala sehnat 2,5 milionu.

KatChiss
21.01.2012 4 z 5

Tato knížka mě ze začátku moc nebavila, ale nejsem takový ten typ, který odloží po přečtení pár ne moc zajímavých stránek. Takže jsem toho nelitovala. Knížka je pěkná. Nepatří sice k těm nejlepším, ale zase ani k těm nejhorším :). Rozhodně bych jí doporučila, protože je hodně poučná.