Radkab. Radkab. komentáře u knih

Zapálení jezuité Zapálení jezuité Roman Ferstl

Jeden z mála dílů Děsivých dějin, který mě moc nezaujal.

20.01.2012

Brutální třicetiletá válka Brutální třicetiletá válka Roman Ferstl

Přečetla jsem skoro všechny díly Děsivých dějin. A pokaždé jsem se u nich docela bavila a zároveň se dozvěděla něco z historie :)

20.01.2012

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Tahle kniha se mi líbila, ostatní díla Barbary Wood mě už moc nezaujala, ale tohle je skvělé.

20.01.2012 5 z 5

Ve stínu koruny Ve stínu koruny Jean Plaidy (p)

Tuhle knihu jsem četla, ale bohužel nedočetla. Nějak mě to nechytlo, přišlo mi, že se některé věci pořád opakují.

19.01.2012

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Samozřejmě vím, o čem Máj je, ale dozvěděla jsem se to spíš z filmu než z básně. Tu jsem se sice v rámci povinné četby snažila přečíst, ale bezúspěšně. Možná, že časem těm veršům porozumím, ale upřímně řečeno nevím, jestli se k nim vůbec někdy vrátím.

15.01.2012

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tato kniha mi přišla strašně zdlouhavá, měla jsem pocit, že děj vůbec neubíhá a některé pasáže jsem vyloženě přeskakovala. Tím samozřejmě nechci hodnotu díla nijak snižovat, ani někomu vnucovat svůj názor.

14.01.2012 5 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Úžasná knížka, přečetla jsem ji za pár dní. Příběh Jany Greyové, který autorka líčí je neuvěřitelné smutný, o to víc, když si člověk uvědomí, že se skutečně stal.

11.01.2012 5 z 5

Běda ženám, kterým muži vládnou Běda ženám, kterým muži vládnou Felix Krumlowský (p)

Tuhle knížku mám moc ráda a často se k ní vracím. Příběhy všech urozených dam jsou podány stručně, výstižně, zajímavě, žádné zdlouhavé vysvětlování.

08.01.2012 5 z 5

Plyšová veš Plyšová veš Hana Hlavínová

Pěkné, vtipné čtení ze života :)

08.01.2012 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná knížka, přečetla jsem ji snad stokrát :)

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Opravdu stojí za to si ji přečíst!

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Tuto knížku mám moc ráda, nejen proto, že je to krásný příběh o lásce a touze po moci, ale taky proto, že jsem se konečně dozvěděla něco víc o Mary Boleynové. Sice se, na rozdíl od své sestry Anny, nezapsala do dějin, ale myslím, že i ona měla zajímavý život. Líbí se mi i film, který je podle knížky natočený. Myslím, že právě po jeho zhlédnutí jsem se zbláznila do anglických dějin 16. století :)