Ve stínu koruny

Ve stínu koruny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1651/ve-stinu-koruny-1651.jpg 4 39 6

Královny Anglie série

Legendární spisovatelka v tragickém příběhu víry a naděje odhaluje srdce první vládnoucí královny Anglie, "Krvavé Marie". Opuštěná a zoufalá Marie, dříve dědička anglického trůnu, již otec, který teď hodlal zplodit mužského potomka, vykázal ze své blízkosti stejně jako její matku, našla útěchu jen v jejím náboženství. Jindřichův syn však zemřel a Marie - nyní královna - to považovala za boží znamení, že se má Anglie vrátit ke katolickému vyznání. V područí rádců a vlastní náboženské horlivosti potírala všechny odpůrce katolické církve.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Baronet

In the shadow of the crown , 1988

stanislava9718
07.05.2023 2 z 5

Kniha k sérii Tudorovci o těžkém mládí Marie dcery Jindřicha VIII. a Kateřiny Aragonské. Marie, stejně, jako její mladší sestra Alžběta, žily v neustálém strachu, zda otec Jindřich VIII. na radu ctižádostivých tajemníků a šlechticů se nerozhodne jednu nebo druhou dát odstranit. Marie se oo smrti otce stane anglickou královnou. Z politických důvodů se stane ženou Filipa španělského. Spustí se hony na kacíře za "pravou víru". Její život je neradostný po její smrti má nastoupit její sestra Alžběta.

madem
21.08.2022 3 z 5

Knížky vycházející poslední dobou mi přijdou horší, než co si pamatuji z dříve. Dokola se připomíná děj, předky, co se stalo před tím a podobně.
Královna Marie je hodně nesympatická, naprosto nepřizpůsobivá a nechápající. Špatní rádci, shoda náhod a jsem docela ráda, že přišla Alžběta.
Dříve měla autorka vytříbenější jazyk, nevím, jestli neklesla kvalita překladu.

VendulaB
10.08.2021 5 z 5

Stále velmi dobrý historický román, i když v porovnání s dalšími knihami této autorky je přece jen lehounce slabší. Zajímavý pohled na vládu Marie Tudorovny - očima samotné královny. Jak vše vnímala ona sama. Hezké čtení.

beva
18.10.2016 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Odporúčam ju čítať tým, ktorých zaujíma história a hlavne život Henricha VIII. a jeho dvora.

Vendelín2000
28.06.2015 3 z 5

Další špetka historie od nedostižné autorky :)

Radkab.
19.01.2012

Tuhle knihu jsem četla, ale bohužel nedočetla. Nějak mě to nechytlo, přišlo mi, že se některé věci pořád opakují.