radimch radimch komentáře u knih

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Zajímvá sonda do prostření věznice. Na těch příbězích je vidět, jaká společnost ve skutečnoti byla (je). No a bylo tedy opravdu skličující dostat se jako politický do vazby s kriminálníky.

26.09.2021 3 z 5

21.09.2021 3 z 5

Temná komora Damoklova Temná komora Damoklova Willem Frederik Hermans

Složité, zajímavé, dobré!

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Na to, že to je Forsythova prvotina, kterou údajně napsal na jeden zátah a pak v níž nezměnil ani čárku, tak je ve opravdu veledílo, které zaslouží poklonu jeho talentu.

Martova pole Martova pole Miroslav Ivanov

Průchod bojišti od starověku po druhou světovou válku, dobrá kniha.

Kvintet Kvintet Frederick Forsyth

Podle povídky se pozná mistr. Každá z pěti je originál, který stojí sám o sobě za pozornost.

16.09.2021 5 z 5

Exilový orloj Exilový orloj Karel Hvížďala

Obsahuje poměreně dost zajímavých informací o Pavlu Landovském a Arnoštu Lustigovi. Podnětné!

16.09.2021 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Napětí, hrůza, gradace.

12.09.2021 3 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Naprosto dokonalé. Smekám

11.09.2021 5 z 5

Člověk se dozví spoustu poměrně zajímavých informací z té zákulisní policejní strany. Rozhodně jde o zajímavý životní příběh. Škoda jen, že Robert Šlachta míří do politiky, takže kniha může být oprávněně vnímana jako účelová.

07.09.2021 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Dobré, dobré, člověk se dozví pár zajímavých věcí a reálií z české minulosti.

07.09.2021 4 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Kostely a Praha!

"Jan Žižka, krvavý špalek i katovská sekyra české pokory byl nejhorším ztělesněním českého křupanství, co dějiny pamatují,
odstrašujícím vzorem asiatského barbarství a brutality...Jeho krvelačný vlčák Želivský, terorista v kněžstkém hávu..."

01.09.2021 5 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Zajímavý člověk s vlastními názory, dobré, dost dobré.

01.09.2021 4 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Velmi dobré, faktografické, do příběhu je jako obvykle zapojena polovina zeměkoule, ale příliš mnoho nepravděpodobných náhod, škoda.

01.09.2021 4 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Atheistova bible

27.08.2021 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

mne zde černý dvojhlavý orel
drží v klepetech

Pěkné

18.08.2021 3 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Skvělá atmosféra příběhu.

17.08.2021 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Hmm, dost zamotaný příběh s trošku rychlými dějovými linkami, které působi docela nepřirozeně až naivně (ale to může být způsobeno nahlížením dnešního člověka). Škoda.
Celou dobu jsem si kladl otázku používaného komunikačního jazyka - všichni z Čech určitě mluvili i německy, ale podle mě obyčejní obyvatelé Vratislavi asi němčinou uplně nevládli. Přitom jazykové otázce až na francouzštinu/němčinu se kniha vyhýba.

16.08.2021 3 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Smršť faktografie a detailů, příběh složitý, že by se z něj dalo vytvořit deset samostatných. Celkově zajímavá myšlenka, překvapivý závěr. Smekám.

15.08.2021 4 z 5