Martova pole

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha přináší 24 kapitol, ve kterých se poutavě vypráví o evropských bojištích od antického Řecka a Říma přes středověk až k oběma světovým válkám. Ve čtyřech oddílech (Tráva, Písek, Voda, Kámen) jsou líčena místa tragická i slavná – Kartágo, Salamis, Trasimenské jezero, Kresčak, Waterloo, Verdun, Moskva, Leningrad, Dukla.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31178/martova-pole-31178.jpg 4.125
Žánr:
Literatura faktu, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Panorama
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
pupak13
26.07.2016

Knížka je psána formou jednotlivých nezávislých na sobě kapitol, což sice nemám rád, protože sotva se do nějaké kapitoly začtu, tak už končí, ale tento autor mě mile překvapil svým spisovatelským uměním. Určitě mu dám ještě šanci s nějakou jinou knížkou. Snad jediné minus je (a za to autor nemůže) špatná kvalita papíru. Jednotlivé listy jsou lesklé a při nevhodném světle se kniha špatně čte.

PeBl
07.06.2015

Kniha přináší historické momenty z různých bojišť Evropy a okolních zemí psané téměř romantickým stylem autora, který osobně navštívil každé bojiště v knize popisované. Rovněž se zde ve stručnosti od dětských let až po roli dědečka odvíjí jeho vlastní život. Kdo nemůže nebo nechce projíždět všechna bojiště osobně, může sáhnout po této knize která mu vše zde popsané barvitě vylíčí.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Miroslav Ivanov

Miroslav Ivanov
česká, 1929 - 1999

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených37x
v Doporučených3x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x