qydko qydko komentáře u knih

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

U málokteré knihy mi vychladne ranní káva... Transport za věčnost je sice určený mládeži, ale když si člověk uvědomuje, že autor vychází z historických pramenů, musí ho tato kniha zasáhnout.

27.05.2018 5 z 5

Placatý králík Placatý králík Bárdur Oskarsson

Králík je super, takové knihy mám moc ráda. Krásné obrázky a jednoduchý příběh, nad kterým se dá opravdu dlouho přemýšlet.

25.05.2018 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Prašinu jsem zhltla najednou. I když je určena jiné věkové kategorii, užila jsem si ji.

16.05.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

I třetí knihu s Beou a Florinem jsem zvládla přečíst velice rychle a ani chvilku jsem se nenudila.

16.05.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Stěhuju se do teplých krajin... Hned a navždy.
Kruté a doslova mrazivé.

30.04.2018 5 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

King je prostě a jednoduše hvězda.

29.04.2018 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Příručka BESIPu, ale o moc krásnější :)

18.04.2018 4 z 5

Pohádky Chřibů Pohádky Chřibů Jarmila Bednaříková

Něžné pohádky z krajiny, kterou miluju.

18.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Myslím, že už tu vše podstatné bylo zmíněno. Hana je silný příběh splétajících se rodinných osudů, který nutí k zamyšlení.

12.04.2018 5 z 5

Sex není zadarmo Sex není zadarmo Chester Brown

Úsporně kreslený komix s hodně kontroverzním námětem, dal mi ovšem mnoho podnětů k přemýšlení.

28.03.2018 5 z 5

Hmm, tak na to, že je mi dobře s horkou čokoládou, knihou a s teplýma ponožkama u krbu, jsem asi nepotřebovala takovou instruktáž...

27.03.2018 2 z 5

Zelený Lučištník Zelený Lučištník Edgar Wallace

Super detektivka... na svůj věk je fakt luxusní.

23.03.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je živým důkazem toho, že česká literatura je kvalitní a má čtenářům co nabídnout. Slepá mapa je rodinnou ságou, osobně mi připomínala Špulku modré nitě, jen mnohem čtivější a zajímavější.

22.03.2018 5 z 5

V divočině V divočině Diane Thomas

Zvláštní příběh. Mrazivý, krutý, ale přesto má v sobě něco uklidňujícího.

15.03.2018 5 z 5

Hologram pro krále Hologram pro krále Dave Eggers

Namlsaná Kruhem jsem se nadšeně pustila do čtení, leč nebylo to ono. Psát autor sice umí, ale tento příběh si mě nezískal.

15.03.2018 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Vždycky, když jsem si říkala, že má autorka moc bujnou fantazii, vzpomněla jsem si, že kniha je podle skutečné události... ne, to snad ani není možné, čeho jsou lidé schopni. Kniha čtivá, mrazivě opravdová. Už se těším na další díl.

27.02.2018 5 z 5

Pohádky s dobrým koncem Pohádky s dobrým koncem Olga Scheinpflugová

Pohádky s dobrým koncem jsou pro mě moc moralistické a málo pohádkové. Ani jako dítě jsem si je moc neužívala.

26.02.2018 3 z 5

Ve stínu jabloně Ve stínu jabloně Jaroslav Janouch

Trošku jiné pohádky... moje oblíbená kniha z dětství.

20.02.2018 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Měsíční kroniky jsem si zamilovala. I když asi nejsem ten čtenář, na kterého primárně cílí, moc se mi líbily.

20.02.2018 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Autorka psát umí, o tom už dlouho nepochybuju. Vlk samotář mě dostal. Ani ne tak hlavní dějovou linkou jak životem Luka s vlčí smečkou. Doporučuju.

12.02.2018 5 z 5