qydko qydko komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Už dlouho si na tuto knihu brousím zuby a teď konečně přišla na řadu. Od stejné autorky jsem četla Saeculum a moc se mi líbil její styl. Ani tentokrát mě nezklamala. Jedna z těch knih, které jsem dočítala v noci v posteli, abych zjistila, jak to dopadne.

13.01.2017 5 z 5

Všechny povídky mě ohromně bavily. Každá je trošičku jiná, líbilo se mi, že jsem mohla srovnat styly jednotlivých autorů. Vydání této knihy byl rozhodně skvělý počin.

13.01.2017 5 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Miluju Poirota, miluju Agathu... jen by to chtělo jiný formát. Dlouho jsem hledala polohu, ve které budu moct pohodlně číst tuhle bichli.

10.01.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Pusinka se mi četla dobře, celou dobu jsem s napětím čekala co z toho vyleze... ale to, co vylezlo, mě trošku zklamalo.

10.01.2017 4 z 5

Špulka modré nitě Špulka modré nitě Anne Tyler

Špulka je příběhem jedné rodiny, jednoho domu. Příjemné vyprávění, dobře vykreslené charaktery jednotlivých postav, u knihy jsem si krásně odpočinula.

06.01.2017 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem zbožňovala jako dítě. Byla to moje úplně první a nejoblíbenější hororová kniha. Ráda jsem se k ní vrátila a blaženě si pochrochtávala nad luxusními ilustracemi. Skvělý nápad vydavatelů a pro mě nový klenot mojí osobní knihovny.

06.01.2017 5 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Obálka mě zpočátku odrazovala. Vypadá to jako dost levná kniha pochybné kvality, ale obsah je skvělý. Dějiny naší země ve dvacátém století promítající se do života jednoho (ne)obyčejného člověka. Na autorův styl jsem si musela chvilku zvykat, ale rozhodně to stálo zato.

03.01.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Johna Greena jsem si zamilovala a s každou další přečtenou knihou ho mám raději a raději. Kateřiny mě rozhodně nezklamaly.

02.01.2017 5 z 5

Povolání žebrák Povolání žebrák Jean-Louis Debré

Myslím, že z tohoto tématu se dalo "vytřískat" trochu víc. Kniha mě nudila, hvězdičky dávám pouze za myšlenku a autenticitu.

29.12.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemné, lehké, vánoční čtení.

29.12.2016 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Asi jsem před těmi svátky naměkko, ale příběh mě dostal. Na konci mi dokonce slzička ukápla. Jen bych si docela přečetla i Císařský neduh... škoda, že je fiktivní.

23.12.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Červená knihovna jak lusk aneb příběh vztahu ošetřovatelky a postiženého muže... leč závěr moc "červený" není. O to je mi kniha sympatičtější.

21.12.2016 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Kvítek je výtečná kniha. Čtivá, stále překvapující. Koho neodradí počet stran, bude odměněn krásným příběhem z viktoriánské Anglie. Za mě rozhodně pět hvězdiček.

21.12.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

První díl Sirotčince byl docela fajn, i když mi tam některé věci moc neseděly, druhým jsem se nemohla prokousat a od třetího odtrhnout. Takže průměr dobrý :)

19.12.2016 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Neil Gaiman je jednoduše moje krevní skupina. Dítě vychovávané na hřbitově různými obskurními stvořeními... proč ne?

05.12.2016 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Knihy čtu trochu na přeskáčku. Tuto čtu konečně jako čtvrtou v pořadí. A čím dál tím víc zjišťuju, že tito autoři jsou opravdu moje krevní skupina.

27.11.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

O něco slabší než první díl, ale na přibližně stejné úrovni jako druhý. Zpočátku jsem se toho bála, ale v druhé půlce už jsme se opět s manželem nahlas řehtali.

26.11.2016 4 z 5

Nesmrtelný příběh Nesmrtelný příběh Catherynne M. Valente

Bylo to... kouzelné. Ruské pohádky miluju a tuhle knihu jsem si fakt užila.

25.11.2016 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Čtivý historický román. Uvěřitelné postavy a jejich příběhy mě vtáhly do děje. Těším se na další knihy autora.

05.11.2016 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Přesně moje krevní skupina. Mrazivé, cestu, kudy se odvíjí děj, jsem dopředu neodhadla, takže jsem si knihu ohromně užila. Pro sychravé podzimní večery značka ideál.

25.10.2016 5 z 5