QEDS QEDS komentáře u knih

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Rychlá jednohubka a to hlavně z toho důvodu, jak rychle ji člověk zhltne díky poutavému ději. Po prvních pár stránkách mi přišla kresba hodně chaotická, ale rychle jsem si zvykl. Kresba je hodně pěkná a laděná spíše do farmátu starých komiksů a to hlavně díky zvolené barevné paletě. Přiznám se, že mě to moc nesedí. Na pár stránkách si komiks převezme styl z modernějších komiksů, ale opravdu jen na pár stránkách. Děj ubíhá naprosto šíleným tempem a to mám zase rád.

15.09.2021 4 z 5

Ocelová šlechta Ocelová šlechta Adrian Tchaikovsky (p)

Autor dokázal do knihy přidat opravdu pozoruhodný prvek, který jsem v knize opravdu nečekal. Nechci spoilerovat, tak jen napíšu, že oním prvkem myslím Finy. Kniha začala pozvolna a já si myslel, že budu číst o šílených býtavach kde budou hlavní housle hrát obří mechové. Dost mě proto zamrzelo, že oni mechové nejsou v této knize tak podstatní. Knihu jsem ale užil i tak. Za mě by jsem přidal více stránek, ve kterých by jsem vysvětlil různé spojitosti neboť skoro v každé kapitole mi v hlavě vyvstala nějaká otázka na kterou mi autor nedal odpověď.

02.09.2021 4 z 5

Vítězství Vítězství Nick Webb

Opravdu skvělé pokračování a úžasné vyvrcholení celého příběhu. Tolik zvratů a následného vysvětlení jsem opravdu nečekal. Říkal jsem si proč? jo tak... a zase proč? jo tak... Tak jako u předešlých dvou knih jsem tuto přečetl prakticky na jeden zátah. Tato kniha vám odpoví na všechny otázky které vám vyvztanou u dvou předchozích knih, vše dokonale zapadá do jednoho harmonického vyvrcholení. I když malou skulinku pro možné pokračování si podle mého autor v příběhu nechal.

29.06.2021 5 z 5

Válečník Válečník Nick Webb

Skvělé pokračování prvního dílu. V knize je perfektní zvrat, který čtenář nečeká a naprosto zamíchá rozdane karty příběhu. Opět jsem knihu slupnul jako malinu. Za mě druhý díl předčil ten první. Autor má příběh perfektně propracovaný. Těším se až začnu číst další díl.

27.04.2021 5 z 5

Roj Roj Nick Webb

Velice poutavé čtení. Knihu jsem slupnul jako malinu. V knize je spousta akce tak jak to má být v dobrém válečném sci-fi. Děj rychle odcejpá. Hned se du pustit do dalšího dílu.

24.04.2021 5 z 5

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Jako vždy skvělé odpočinkové počtení. Asi ani nemám co víc dodat. Snad jenom, že konec mi tentokrát přišel hodně uspěchaný a rychle ukončený. V knize je epilog, ale připadá mi jako by autor neměl na do psaní příliš času.

03.04.2021 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Máte silný žaludek? Nevadí vám pohled na krvavé fleky, které byly lidmi než se přes ně přehnal Keller? Máte rádi humor, ve kterém umírají i kojenci? Pak vítejte na palubě expresu plného samoúčelného násilí, brutálně černého humoru a jednoho orálního sexu. Mám rád oddechovou literaturu, ale u této knihy jsem si párkrát řekl: "To jako fakt do té knihy napsal?" Na druhou stranu zde najdete plno skvělých hlášek u kterých jsem se opravdu hodně smál (i když to byl hodně nekorektní humor). Nejprve jsem uvažoval, že dám čtyři hvězdy, ale pak jsem si vzpomněl na jednu scénu, kterou Keller nemohl za žádných okolností přežít a přežil. To by mi až tak nevadilo, kdyby nám autor vysvětlil, jak je to vlastně možné.

30.07.2020 3 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Na začátek upozornim, že jsem četl pouze povídku od Kotlety. Za tímto účelem jsem také knihu kupoval. Nebudu tedy hodnotit knihu jako celek, ale pouze tuto povídku. A z tohoto důvodu nebudu dávat žádné hvězdičky.

Kotleta má svůj styl. Někdy šílený, někdy nechutný a někdy takový, jaká je tato povídka. Celé to na mě působilo zvláštně. Hlavní hrdina byl naprosto někdo jiný než na co jsem si u Franty zvykl. Na druhou stranu bylo zajímavé jak si s tím zkusil pohrát. V úvodu Franta zmiňuje, že povídku nosí v hlavě už deset let. Moc rád by jsem si přečetl celou knihu, ale raději z pohledu generála.

18.06.2020

Pole potupy Pole potupy David Weber

Opět skvělé pokračování. Závěr knihy mě dokonce překvapil, což se mi už často nestává. Ani nemám co vytknout. Kniha je napínavá od začátku do konce. Při čtení jsem listoval jednu stránku za druhou aby jsem se už, už dozvěděl jak to dopadne.

02.06.2020 5 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Musím uznat, že podobný nápad jako v této knize jsem nečetl. Schopnost prachmistrů mě hodně zaujala a byl jsem nadšený z něčeho nového. Autor si velice dobře poradil s každou hlavní postavou. Na začátku jsem se hodně ztrácel kvůli počtu postav, ale po přečtení třetiny knihy jsem měl jasno kdo je kdo. Snad jen ten konec mohl autor trochu rozvést. Tuto knihu můžu všem doporučit.

30.01.2019 5 z 5

Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Gwent - Výtvarné umění zaklínačské karetní hry Marcin Batylda

Skvělé doplnění ke skvělé hře. Kniha obsahuje nádherné ilustrace včetně všech detailů, které jsem ve hře díky menším kartám nepostřehl.

07.01.2019 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Při čtení jsem si připadal jako na horské dráze. Některé povídky jsem si užíval a na konci si řekl už je konec. U jiných povídek jsem si zase říkal kdy už bude konec. Po každé povídce, která mě moc nenadchla jsem se musel do čtení hodně přemlouvat. Na konci knihy je kapitolka, která rozebírá všechny povídky autora. Mimo jiné je i doporučení číst knihu v prostředí které je knize vlastní (osamocený dům, nejlépe v noci). V tomto případě věřím, že povídky budou mít úplně jinou atmosféru. Já četl tak jak to mám rád, doma u lampičky s čajem. Bohužel tato atmosféra knize moc nesvědčí. Další knihy určitě číst nebudu, hlavně z toho důvodu, že jsou stejného pojetí jako kniha první.

29.12.2018 2 z 5

Poslední stadium Poslední stadium Jiří Pavlovský

Na poslední díl jsem se opravdu hodně těšil. Konec knihy jsem dočetl s otevřenou pusou a nemohl jsem uvěřit jak autor vše ukončil. Kniha jako celek je velice vyvážená a čtivá. Každá kniha v sérii má něco do sebe, ale když jí píše Pavlovský jde to hned vidět. Doporučuji

11.06.2018 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Kdyby kniha nečerpala z universa vetřelce, byla by prakticky o ničem (důvod popsaný níže pod spoilerem). Základní dějová linka je od první chvíle čtenáři jasná a prakticky po pár stránkách ví, jak to celé dopadne. U prvního dílu jsem se fakt bál (tma, samota doma, vhodný soundtrack a atmosféra byla super), u této knihy jsem se bohužel nedočkal. Jako velký fanda vetřelce dávám tři tři hvězdy. Ostatní, kteří nejsou tak velcí fandové si můžou jednu hvězdičku odebrat.

POZOR SPOILER:
Jdeme do podzemí, kde víme, že číhá hrozba na planetě o které se ví, že tam ta hrozba je. V podzemí zjistíme, že tam ta hrozba opravdu je a je velká. Raději se sbalíme a jdeme pryč, než nás to všechny zabije.

Takhle by se dala stručně popsat celá kniha.

09.03.2018 3 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

Celou dobu jsem si říkal, že mi tam něco chybí. To co mi tam chybělo je jednoduše humor. Našel jsem pasáže u kterých jsem se pousmál, přesně čtyři, ale to je jen další ukazatel toho, že v knížce je málo humoru. S knihou jako celkem jsem spokojen, jen škoda, že předešlí autoři této série humorem tolik nešetřili a já si na to docela zvykl.

12.02.2018 4 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Opravdu propracovaná kniha. Jde videt že, autor miluje zbraně a vyžívá se v nich. Příběh se místy táhne a já si říkal: "Tak pojďme už do další akce.". Knize to, ale jako celku neškodí. Je velice čtivá a já měl problém se od příběhu odtrhnou.

18.10.2017 5 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Podle mého opravdu povedené dílo. Krásné ilustrace, příběh dává smysl i když nějak extra neohromí. Na konci je docela pěkný zvrat, který příjemně překvapí. Pro všechny fanoušky steampunku je navíc jasně přidaná hodnota. Hlavní hrdinka není mechanický superman, který zvládne cokoliv, což také hodnotím velice kladně. Všem vřele doporučuji.

20.08.2017 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Skvělé doplněni dějove linky. Tento díl byl spíše akčnějšího pojetí než byl první. U prvního dílu jsem krčil prsty u nohou ve strachu jak to celé dopadne, což se vám u této knihy nestane. Na druhou stranu kniha velice dobře zapadá do děje a člověk nemá pocit, že je příběh jen tak splácaný a netěží jen ze značky. Všechno má hlavu, patu a děj rychle odcejpá. Škoda jen že kniha nemá více šokujících čí hororovějších pasáží.

17.03.2017 4 z 5

Kruté stroje Kruté stroje Ondřej S. Nečas (p)

Hodne lidi pise, ze je tento dil nejmene zabavny. Podle meho nazoru tomu tak neni. I u tohoto dilu jsem se skvele bavil i kdyz je pravdou, ze v nem neni tolik humoru ve srovnani s ostatnimi knihami. Za me doporucuji.

02.08.2016 4 z 5

Stezky krve Stezky krve Ivana Kuglerová

Tako kniha me velice mile prekvapila. Mam ji uz hodne dlouho a porad jsem ji odkladal. Nakonec jsem se odhodlal precist si ji a jsem velice rad, ze jsem tak ucinil. Kniha ma velice pekny pribeh. Autor namichal drink, ktery se sklada z deje a delky knihy v dokonalem pomeru. Dej ryce odcejpa a ctenar se nenudi. Za me doporucuji.

25.07.2016 4 z 5