puuha puuha komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc hezky se čte. Kniha není tak silná jako Hana, ale je také velmi poutavá.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se čte skvěle, neskutečně zajímavá. Moc se těším na další díly.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh. Četla jsem jedním dechem.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kniha se nečte jedním dechem, ale je nabitá nesmírně zajímavými informacemi. Musela jsem tedy po každé kapitole vstřebávat. Doporučuji!

02.10.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knihu bych přirovnala k Malému princi. Záleží v jakém rozpoložení a v jaké fázi života knihu čtete. Pokaždé v ní najdu něco, co jsem se si minule neuvědomila. A navíc má moc pěkný příběh.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Lehčí čtení pro zasmání a zároveň, když se nad tím člověk zamyslí, to zas tak vtipné není..A to se mi na knize líbí.

12.08.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Zajímavý a poutavý příběh, kniha se čte hezky. Po dlouhé době válečná kniha, kde není v hlavní roli koncetrák. Doporučuji.

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

velmi čtivé

17.03.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Krásně napsané smutné téma.

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Začátek trošku vlažnější, ale pak se děj rozjede. Krásně napsané, přečtené jedním dechem.

17.03.2020 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Moc pěkně se čte. Také jsem měla potřebu si hodně věcí vypisovat, zvláště rozhovory s tetičkou. Kniha se mi moc líbila.

Slibuji ti svobodu Slibuji ti svobodu Laurent Gounelle

Kniha se mi líbila, autor vystihl 9 typů osobností, ve kterých se asi každý z části najde. Děj je trochu slabší, ale kniha se i přesto velmi dobře čte.

17.09.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Mám radši knihy od Gounelleho, ale tato také není špatná. Kniha je nabitá moudry pro osobní rozvoj, příběh je však slabší.

04.09.2019 3 z 5

Krásně se čte. Zajímavý příběh. Přínosné pro osobní rozvoj. Mohu jen doporučit.

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Hezky popsán rozdíl ,,civilizovaného" světa od života v pralese. Jak málo stačí, aby se neposkvrněná společnost přiblížila té ,,civilizované" a prožívala smutky, závist, škodolibost, soutěživost,...Z mého pohledu je to však nejslabší kniha od pana Gounelleho.

04.09.2019 3 z 5

Brazílie - Návod k použití Brazílie - Návod k použití Pavel Šembera

Knihu jsem četla v Brazílii asi po dvou dnech, co jsem tam byla. Neuvěřitelně jsem se u ní nasmála a nejlepší bylo, že obsah z prvních kapitol jsem stihla za ty dva zažít! Velice vtipně napsané. Pokud cestujete do Brazílie, mohu jen doporučit.

17.03.2020 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Velmi poučné, čtivé. Obsahuje spoustu mouder k zamyšlení. Doporučuji.

04.09.2019 4 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Ze začátku trochu nudné, od druhé třetiny docela čtivé. Zajímavé pravdy, které člověka nutí k zamyšlení. Příběh trochu slabší, ale jsem ráda, že je tam alespoň nějaký ;-) Číst ta pravidla vedoucí ke spokojenému životu bez příběhu by bylo nudné a nepřínosné. Líbily se mi vysvětlení pasáží bible a různých výroků ve spojení s jinými náboženstvími. Knihu mohu doporučit.