princesse princesse komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Čtivé, místy ujeté, takže ten správný Harry. A jestli se nepletu, tak zvracel jen jednou, tak to je úspěch a doufám, že už to bude jen lepší a lepší. Konečně je po problémech s Tomem a doufám, že už se tam záhadně znovu neobjeví coby nesmrtelný a neohrožený hrdina co přežije vše! Mrknu na další díl a tento určitě doporučuji.

12.02.2024 4 z 5

Dalmatský ostrov Ráb Dalmatský ostrov Ráb Adolf Černý

To je skvost. Ostrov znám velmi dobře a četla jsem již i něco o jeho historii a zvycích. Tento krátký cestopis, z doby dávno minulé, byl krásně napsaný a naprosto podrobné trasy cest, jak se na tento ostrov dopravit, jsou krásné. Stejně tak popis fauny, flóry a celkového obrazu života na ostrově ...

07.02.2024 5 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Připojuji se k těm, kteří po této knížce sáhli pouze kvůli letošní čtenářské výzvě. Jinak by mě nenapadlo si ji přečíst a já osobně bych o nic nepřišla. Nejsem četbou těchto veršů nijak poznamenána. Nic pro mě. Obálka pěkná, pár vtipných veršů, jinak nic. Ani o autorovi jsem nikdy neslyšela.

06.02.2024 2 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Klasika od Hartla. Mělo to své slabší momenty, něco hodně přitažené za vlasy, ale vcelku realita podobná té, jak ji známe. Samozřejmě ne všichni jsou úspěšní, bohatí, nebydlí v prominentních pražských čtvrtích v domech se zahradou, ale řeší obyčejné, všední problémy nás všech. Neuvěřitelně čtivé, přečteno za jeden den, takže to o něčem svědčí. Bavilo mě to a doporučuji jako oddechové čtení všem.

06.02.2024 5 z 5

Vaříme podle Herbáře 5 Vaříme podle Herbáře 5 Kateřina Winterová

Docela hezké, ale žádná pecka. Spoustu receptů určitě nevyzkoušíte. Pro přehled co se dříve podávalo k jídlu asi ok. Základní přehled bylin taky ok, ale jinak celkově pro mě ne úplně přínosná kniha.

05.02.2024 3 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Dobře jsem si početla, nepátrala jsem ani po autorovi ani jsem si nečetla dopředu recenze a za mě povedené. Pár věcí bych malinko upravila, ale celkově povedené dílo. Uvidíme jestli se ještě dočkáme další knihy od autora.

05.02.2024 4 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Tak tohle byl cukrkandl jak má být. V některých pasážích mě oba hlavní hrdinové opravdu štvali a nejsem si jistá, že by to tak bylo i ve skutečnosti, ale dalo se to. Čtivé to bylo a věděla jsem do čeho jdu. Oddech mezi těžšími tématy, takže nejsem zklamaná. Pokud si chcete odfrknout od všedních starostí a shonu, tak do toho.

31.01.2024 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Ani další z díl nezklamal, měla bych určité výhrady, ale celkový dojem skvělý. Děj utíkal a Harry opět nezklamal svým neobvyklým způsobem vyšetřování zločinů. Rozhodně si dám i další díl. Doporučuji.

30.01.2024 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Jako poslední jsem přečetla první díl a opět konstatuji, že skvělé čtení. Moc mě to bavilo. Neuvěřitelně čtivé a nedalo se přestat! Užila jsem si první díl, vůbec nevadilo, že všechny ostatní mám přečtené a vyhlížím další ze série s Josefem Bergmanem a doufám, že se brzy dočkám. Určitě doporučuji přečíst. Začtete se okamžitě a nepřestanete dokud nebudete na konci.

25.01.2024 5 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Skvěle napsáno, čtivé a poučné. Netušila jsem, že se něco takového vůbec stalo. Rozhodně doporučuji všem, nebudete litovat. Četlo se to samo, i přes nelehké téma.

25.01.2024 5 z 5

Experiment s láskou Experiment s láskou Christina Lauren

Hezká oddechovka. Jednohubka přečtená velmi rychle. Autorky opět nezklamaly a určitě to nebyla poslední kniha od nich, kterou si ráda přečtu. Ideální rozptýlení mezi těžšími žánry. Doporučuji.

22.01.2024 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Skvělé čtení. Prolínání dvou časových rovin skvělé, až na pár momentů, kdy bylo matoucí. Ke konci jsem musela číst pomaleji, protože jsem občas byla lehce mimo, když vyprávění přecházelo sem a tam i jen po pár větách. Ale jinak skvělý příběh a skvělé, že Harry se držel s pitím. Opilecké výjevy nemusím. Tento díl určitě doporučuji.

18.01.2024 4 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Tak slovo bambilion a jeho podoby nechci slyšet nejlépe už nikdy. Ale je fakt, že nejsem cílová skupina a vím, že spousta slov, která teď mladí používají, jsou přinejmenším zvláštní a mě cizí. Stejně tak jsem se párkrát zarazila a našla si význam některého slova z virtuálního světa. Mám dospívající dceru, takže spousta výrazů mi rozhodně nebyla cizí. Je to celkem roztomilé a dobře čitelné, takže mi taková vsuvka vůbec nevadila. Tuto knihu dostala dcera k Vánocům, tak jsem chtěla mít trochu povědomí o tom co pro její věkovou kategorii trh nabízí. Určitě se dá.

16.01.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

No psycho to teda bylo. Četlo se to dobře, utíkalo to, byla jsem zvědavá co bude následovat, ale že bych z toho byla úplně na větvi, to opravdu ne. Nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

15.01.2024 3 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Nespoutaná Aljaška mě bavila, skvěle se četla a za mě mi tam nic nechybělo. Od všeho něco. K závěru jsem byla i dost dojatá. Mám od autorky již něco přečteno a opět nezklamala. Doporučuji určitě.

11.01.2024 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Šelma za mě lepší. Tady jsem se ztrácela ještě mnohem více než u prvního dílu. Moc odborných popisů a tím to v mém případě ztrácelo na atraktivitě. Myslím, že další díly nepotřebuji číst, ale když se mi dostane do ruky, tak zvládnu i další.

11.01.2024 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Hodně nereálné, ale hodně čtivé. Krátké kapitoly se rychle četly a děj ubíhal jak má. Takže v souhrnu, Theo téměř nesmrtelný hrdina, stejně tak jako spousta ostatních postav. Jeho metody dost neotřelé a jelikož některým termínům a postupům běžný smrtelník nerozumí, tak nevím jestli reálné nebo nereálné. Mám ještě jeden díl, tak si ho hned přečtu a uvidíme jestli i ten se bude tak dobře číst. I přes některé výtky určitě doporučuji.

02.01.2024 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Skvěle jsem si početla, akce za akcí a žádná nuda. Robert nezklamal a vůbec nevadí, že zde hlavní roli nehrála ani Erika, ani Kate. Skvěle jsem se přenášela na popisovaná místa a Tišinu jsem si, samozřejmě, chtěla hned vygooglit. Chorvatsko je moje oblíbená prázdninová destinace a také mám svůj nej ostrov, takže místo děje vybráno podle mého gusta. Potěšil mě i konec. Spravedlnost zvítězila. Nějak poslední dobou čím dál raději čtu dobré konce ... Rozhodně doporučuji všem a myslím, že ani fanoušci Roberta nemohou být zklamáni.

29.12.2023 5 z 5

Hotel Portofino Hotel Portofino J. P. O'Connell

Rozhodně jsem četla lepší kousky z tohoto žánru. Nějak jsem se ztrácela a to jak v ději, tak v postavách. Zkrátka tak úplně mi to nesedlo a ani postavy mi nebyly nijak zvlášť sympatické.

25.12.2023 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Moc mě potěšilo, že Harry se trochu uklidnil co se alkoholu týče. Opravdu moc. Scén se zvracením a opileckým blouzněním bylo v prvním dílu na můj vkus přespříliš. Jinak opět úchylárna na entou. Vůbec se Harrymu nedivím, že mu z toho bylo zle a že on něco snese. Četlo se to samo, děj nevázl a i přes nějaké ty přehnané a méně pochopitelné scény, jsem spokojená. Určitě si v dohledné době přečtu i další díl.

20.12.2023 4 z 5