prestiggio prestiggio komentáře u knih

Bez výstrahy Bez výstrahy Mary Torjussen

Začala som čítať len zopar strán s tým či ma kniha vôbec zaujme. Ani neviem ako, bola som v polovici. Keď sa blížilo rozuzlenie, opisy som už len preskakovala a čítala iba podstatné dialógy. Čakala som niečo záhadnejšie. Bohužial slovenská verzia prekladu sa, podľa môjho názoru, veľmi nevydarila.

19.05.2018 3 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Vyborná, napínavá kniha. Čakala som uplne iný koniec ale toto by mi ani vo sne nenapadlo. Precitana druha kniha autora a urcite precitam aj ine.

15.05.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

No tak mne sa to teda pacilo, a hlavne aj vztahova linia hlavnych hrdinov. Milujem ich oboch, ale ten koniec!!! Dufam ze bude pokracovanie.

13.05.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Zo začiatku ma to vôbec nebavilo. Možno to bolo nedostatkom času poriadne sa do knihy začítať. Avšak dnes išli všetky práce bokom a naplno som sa venovala iba knihe. A vyplatilo sa mi to. Druhá polovica knihy všetko dorovnala. Čítalo sa to dobre, dej mal pekný spád a dobre ubiehal. Nakoniec prečítanie nelutujem.

05.05.2018 4 z 5

Psí škola kocoura Rudochlupa Psí škola kocoura Rudochlupa Gabriela Futová

Pekna kniha. Vesele pribehy jedneho pojaseneho kocura. Synovi sa kniha velmi pacila.

11.04.2018 5 z 5

Jeden z milióna Jeden z milióna Monica Wood

Zo zaciatku sa ešte dalo, stred slabší, koniec nuda. Okolo Backmana to ani nechodilo.

08.04.2018 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Kniha sa citala relativne dobre. V prvej časti pôsobila takmer až nudne a niektoré veci ma iritovali. No druhá časť. To už bolo o niečom inom. Myslim že dobrá kniha, ktorá stojí za prečítanie.

24.03.2018 5 z 5

Bohuzial velmi ma to nebavilo. Rozprávanie o ľudoch a kultúre bolo zaujímavé, bohužiaľ dobry dojem mi kazilo neustale opijanie sa. Knihu som docitala iba kvôli výzve.

16.03.2018 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Vyborna kniha. Hlavna hrdinka mi dost pripominala Sheldona Coopra z Teorie velkeho tresku. Na pribehu je vidiet aky clovek je ak ho obklopuju dobri ludia. Knizka sa citala rychlo a dobre. Vsetko davalo zmysel v tych spravnych miestach.

11.03.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Dej plynul svizne, stale som bola v napati. Dokonca aj keď som nečítala, premýšlala som kto za tým stojí. Musím priznať že som mala záblesk a podozrievala som aj tuto osobu, ale prišlo mi to nepravdepodobné.

10.03.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Bola som velmi spokojna, ziadne nudne opisy, dej sa pekne odvíjal. Rozuzlenie by som necakala. Páčilo sa.

07.03.2018 5 z 5

Grázlik Gabo Grázlik Gabo Francesca Simon

Tuto seriu si so synom urcite precitame. Hlavne preto ze sa vola rovnako ako hlavny hrdina a mozeme si vysvetli ako sa ma alebo nema spravat. A konecne som nasla knihu kde sa jedna postava vola rovnako ako ja. A ze som s tym mala naozaj problem.

27.02.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Docitat tuto knihu bolo namahave. Zo zaciatku som sa nemohla zacitat, postavy sa mi plietli a nebolo zrejme ako postupovali vo vysetrovani a zrazu bum! mali vraha.

25.02.2018 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klaciský Brown, ale mne sa kniha veľmi dobre čítala. Najviac som si obľúbila Winstona. Toho kto je za všetko zodpovedný som začala tušiť relativne skoro. Aj keď najskôr som tomu neprikladala vyznam. Považovala som to za moju vlastnu konšpiračnú teóriu. Páči sa mi, že knihy majú aj vzdelávací charkter. Neviem ako ostatné knihy, ale tie čo som čítala sa venujú nejakému umeleckému dielu. A ja žena zvedavá hneď googlim.

04.02.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

No mohol to byt zaujimavy thriller. Bohuzial nie velmi dobre napísaná kniha. Do čítania som sa doslova musela nutit, a ani ten prekombinovaný koniec to extra nevylepsil.

28.01.2018 3 z 5

Diabolské hry Diabolské hry Angela Marsons

Prva kniha serie ma extra zvlášť neoslovila. A túto som začala čítať s miernymi obavami. Našťastie boli zbytočné a ja nemôžem inak ako dať za túto skvelú knihu 5 *. Toto je jedna z mála kníh kde ma neunavovali zbytočne dlhé opisy a stále som bola v napätí. Ak aj ďalšie knihy tejto autorky budú minimálne také dobré ako táto, neviem sa dočkať kedy si ich prečítam.

10.01.2018 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Aj ked mam tuto spisovatelku rada, tuto knihu radim k tym slabsim. Do citania som sa musela nutit. Ku koncu bolo par dojemnych momentov, ale ako celok ma extra velmi nenadchla.

07.01.2018 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Niekedy sa dlho neviem rozhodnut co dalej citat. Po tejto knihe som siahla len tak. Co chytim prve to precitam. Trochu som sa bala, zeto bude nuda. Priznavam si chybu. Mylila som sa. Pribeh pekny, plny akcie s trochou romantiky, zahaleny do nadprirodzena.

05.01.2018 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Jeden dom, niekolko bytov, na prvy pohlad obyčajní susedia? Urcite nie, hlavne ak tam byva Elsa a jej babicka.
Knihu si pridavam aj do vyzvy pretoze dej sa odohrava presne na vianoce.

03.01.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Mrazive a deprimujuce ako škótske počasie.

30.12.2017 5 z 5