Popelllka Popelllka komentáře u knih

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nádherný příběh, na který po přečtení už nikdy nezapomenete... První polovina knihy vypráví příběh chlapce Miky žijícího v ghettu, druhá pak německého vojáka Maxe, který se po válce ocitá na Sibiři a snaží se dostat ke svým blízkým. Tenkou a křehkou spojnicí je pak loutka prince, která navždy poznamená oba výše zmiňované hrdiny knihy a prováže zcela jejich rozdílné životy tím nejpevnějším poutem.

13.03.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

No, upřímně nesdílím nadšení většiny čtenářů. První část knihy je těžká nuda plná myšlenkových pochodů a rádoby vtipných testů, v druhé polovině pak se příběh docela zajímavě rozjede, nicméně, knížka by mohla mít klidně poloviční počet stran. Na mnoha místech se tam vaří vyloženě z vody, takže celkový dojem nic moc.

13.03.2014 2 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Jedna z nejhezčích českých knih a jeden z nejhezčích českých filmů... Netřeba asi skoro nic dodávat, obojí je notoricky známé.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tahle knížka je nádhernou nostalgií nedávno minulých let... Je fantastická jako všechna Hrabalova díla... Dlouho uvízne v paměti.

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Tohle je snad moje nejoblíbenější knížka od Hrabala... Vezme za srdce toho, kdo naslouchá... Je smutná i krásná, absurdní... Budete se smát i plakat. Postava Mančinky prožívá v příběhu plno neskutečných komických událostí.

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Co dodat... Skvělá knížka i následné filmové zpracování...

30.11.-0001 5 z 5

Není to čtení pro každého, ale pokud máte Hrabala rádi, jako já, užijete si to neskutečným způsobem. Filmové zpracování mě dost zklamalo, spousta zajímavého na čem celý příběh stojí bylo vynecháno.

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Je to dobrá knížka... Ale možná jsem čekala od ní ještě víc... Nevím. Reálný pohled na život v indii je opravdu zajímavý, ale celá koncepce s televizní soutěží a advokátkou v podobě osoby, jíž v mladém věku hlavní hrdina pomohl a nyní jí nepoznal je trochu přitažená za vlasy.

30.11.-0001 4 z 5

Strážce duší Strážce duší Arnošt Vašíček

Je to dobrá knížka... Pro všechny milovníky tajemna a napětí.

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Na české poměry opravdu kvalitní román. Líbilo se mi i filmové zpracování, ale kniha je kniha. Je napínavá téměř do poslední stránky. Doporučuji všem, které zajímá tajemno a historie...

Kavky Kavky Ken Follett

Obsahově velmi zajímavá knížka... Možná spíše pro muže, než pro ženy, na druhou stranu mě zaujala a pořídila jsem si ji i domů. Není tak dobrá jako např. Pilíře země, ale je to kvalitní čtení.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Toto je naprosto strhující historický román... Jeho cca tisíc stran vám uteče jako nic a ani chvilku se nebudete nudit... Nádherně napsáno. Dojímavé lidské příběhy a osudy. Moje nejoblíbenější kniha Kena Folleta.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle je moje absolutně nejmilejší knížka... Čtu několik knížek týdně, ale tuhle zatím žádná nepřekonala, ani knížky Johna Irvinga. Líbilo se mi rovněž filmové zpracování s úchvatnou Meryl Streep. Ten příběh je tak silný, že vás pohltí a nepustí, dokud nedočtete... Zajímavé je sledování několika dějových rovin a celé je to okořeněné nádhernou poezií Emily Dickens... Kdo nečetl, doporučuji, než se nadějete, budete na konci románu přestože má opravdu hodně stran.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Je to dobrá knížka obzvlášť pro milovnice cizích krajů a exotiky. Líbila se mi, zakoupila jsem si ji domů.

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Mám i oblíbenější, ale co naplat, tahle je taky dobrá. Celý Irving je neskutečně dobrý.

30.11.-0001 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Jo, tuhle mám opravdu ráda... Je rozsáhlá, tak poměrně dlouho vydrží:o). Kdo nečetl, doporučuji. Nudit se nebudete a ještě vás John chytí celkem pěkně za srdce.

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Raději mám Irvingovi knížky tlusté, než ty hubené, protože hubené brzo končí... Po přečtení této mě napadlo, kam na to chodí. Originalita, originalita...

30.11.-0001

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Je trošku z jiného soudku, nicméně je skvělá, jako všechna Irvingova dílka. Ve své oblíbenosti bych ji dala na stejnou příčku jako Svět podle Garpa. Jiné knížky od Irvinga se mi totiž líbili ještě víc.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jedna z Irvingových nejpovedenějších. Přečtená několikrát, ohmataná:o). Irving umí krásně spojit legraci a dojetí. Jeho knížky jsou koktejlem, po kterém vám bude dobře. Možná i skvěle. Mají velkou lidskou hodnotu.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

První knížka od Irvinga, kterou jsem četla... Zapůsobila, proto jsem si hlídala další vydané knížky a postupně je přehltla všechny. Garp se uvádí nejčastěji, ale mám v jeho sbírce i větší srdeční záležitosti...