PomněnkaPrvní PomněnkaPrvní komentáře u knih

Srdce z Vysočiny Srdce z Vysočiny Hannah Howell

Knížku hodnotím jako jednotvárnou až nudnou, stále jsou na útěku, stále jim něco hrozí, pak hrozbám uniknou, aby další den opět narazili na problémy. Pořád a pořád dokola, až závěr pochopitelně trošku (ale jen mírně) změní děj. Tessa ale byla vtipná a její suchý humor a sarkasmus knížku trochu oživily. Vadil mi nesmysl s jeskyní a odlákáním nepřátel. Kdyby Revana dostihli a prohlédli jeho lest, vrátili by se pro Tessu. Neměla tedy v jeskyni zůstávat, ale po Revanově odjezdu se měla jít ukrýt jinam.

15.04.2015

Neobyčejný ženich Neobyčejný ženich Gayle Callen

To bylo utrpení. Asi se mi ještě nestalo, že bych nedočetla sérii, ale v tomto případě to udělám. Knihu jsem dočetla, byla to však ztráta času. Námět tuctový, autorčino zpracování podprůměrné. Opravdu mě to nebavilo a další její knihy hned tak číst nebudu.

08.04.2015

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Zajímavé, kolik nadšených odpůrců kniha i film má. Přitom taková Pretty Woman (také romantická pohádka pro ženy) lidem tolik nevadí, ačkoliv je to stejně hloupoučká oddechovka, u které si ženy odpočinou a muži na to prostě nekoukají. Zde je problém v té reklamní kampani, že romantickou pohádku pro ženy vydávali za světový bestseler. Kdyby byla reklama pravdivá (což není nikdy), dívaly by se jenom ženy a nebyl by kolem toho takový humbuk. Kdyby Pretty Woman měla také takovou reklamu, lidi by asi nadávali stejně - na stupidní a nereálný příběh. Akorát, že v Pretty Woman máme prostitutku a milionáře, naproti tomu v Padesáti odstínech zvládne "prostitutku" i milionáře jedna osoba.
Hodnotící, co dávají "odpad", by měli být spravedliví. Jak by např. po stejně masivní kampani hodnotili Sněhurku a sedm trpaslíků? Jaké vulgarismy by psali o hloupoučké princezně bez vlastního názoru, která ochotně dělá služku sedmi chlapům a nechá se svést cizím chlápkem, jenom protože má hezké šaty, krásného koně a zřejmě je pohledný. Proč o tomto tisíce lidí nediskutuje a neoznačuje to za odpad? Přesně, kvůli reklamě. Sněhurku nikdo neoznačil za světový bestseler, nešli ji číst nadšení nebo zvědaví vyznavači naprosto jiných literárních kategorií (aby se nakonec zhrozili a ohrnovali nos nad zjištěním, že je to vlastně pohádka - ano, Padesát odstínů také).
Co se filmu týče, snad poprvé mohu říct, že film je lepší než kniha. Paní E. L. James není žádná velká spisovatelka, její styl je velmi jednoduchý a prostý, ale podařilo se jí zachytit zajímavý příběh. Toť vše. A když někoho pohltí příběh, už moc neřeší ten styl. Režisérka potom neměla problém film natočit o několik řad kvalitnější. Je zkušená, držela se knižního příběhu a vynechala spoustu věcí, které lidem v knížce lezly na nervy.

05.04.2015

Skandál Skandál Gayle Callen

Velká slátanina plná nesmyslných zápletek. A Alex rozhodně není typ hrdiny, po kterém bychom my ženy vzdychaly. Pohledný ano, svůdce také, jenže k tomu ublížený uplakánek a zhýčkaný lenoch. Ani nemůže jet na své panství pro své peníze. Je to moc daleko a tu dlouhou cestu se mu absolvovat nechce. Raději poprosí přítele, aby mu tam zajel. Mezitím si zajde na zápas psů s medvědem - sice tento druh zábavy příliš rád nemá, ale co jinému mu chudáčkovi zbývá, když je téměř bez peněz a nějak se zabavit musí? Jediný světlý moment v knize byl, když Alex žárlil na Maxe, kterého učil, jak jednat se ženou. To jsem se i zasmála. Jednou.

20.03.2015

Jeho vyvolená Jeho vyvolená Gayle Callen

Příběh se mi celkem líbil, zejména vztah hlavních hrdinů, když byli o samotě. Ke konci to také bylo napínavé a setkání s královnou vtipné. Celkově ale řadím autorku k těm průměrným.

13.03.2015

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

NEČTĚTE komentář pode mnou, nechcete-li se ochudit o překvapení ze závěru knihy. Jinak kniha je psaná jednoduchou formou. Až příliš jednoduchou. Žádné složitosti, žádné komplikované dialogy. Místy je čtení nudné. Zápletky, jak se oba hlavní hrdinové nacházeli o samotě, byly nepromyšlené, autorka asi nemá moc fantazie. Hlavní hrdinka oděná v noční košili a županu jde prostě za vikomtem do ložnice, aby mu něco sdělila... Bohužel je to kniha z nedávné doby, takže se nedá autorku omluvit tím, že časem to bude lepší, že se jedná o její spisovatelské začátky. Myšlenka příběhu dobrá, mohl by ji ale napsat jiný autor.

12.03.2015

Falešný vévoda Falešný vévoda Gayle Callen

Příběh je klasická romance, sympatičtí hlavní hrdinové k sobě nacházejí cestu. Kniha není humorná. Místy je tam romantika, místy erotika, podařily se i dvě napínavé scény. Ale celkově je styl autorky velmi jednoduchý až nudný. Žádný dialog vás nepřinutí k hlubšímu zamyšlení. Z historických romancí řadím toto dílko k těm slabším.

11.03.2015

Vynucený sňatek Vynucený sňatek Karen Ranney

Místy bylo vyprávění takové chaotické. Námět byl ale zajímavý a oba hlavní hrdinové sympatičtí. Autorka píše průměrně, ale číst se to dalo.

10.03.2015

Skandální vztah Skandální vztah Karen Ranney

Lehké čtení, které pohladí po duši. Příběh Vás přenese do jiné doby, na jiné místo a umožní Vám chvíli prožít romantiku jiných lidí. Jean byla sympatická, Morgan z počátku nezralý a nevěděl, co chce. Mám ráda příběhy o popelce (která z nás ne ?) a tento byl milý. Troška erotiky, troška romantiky. Humor téměř chybí. Zato celkem dost věcí k přemýšlení.

09.03.2015

Očarovaná Očarovaná Sylvia Day

Nikdy jsem se netěšila, až nějakou knihu dočtu, jako tuto. Začátek byl pro mě zajímavý, fantasy nečtu, tak jsem si říkala, že aspoň zjistím, jaké to je. Byla to ale hrůza. Moc velká nuda. Porno nacpané snad na každou stranu, až jsem to prostě jenom přeskakovala. K něčemu ale taková kniha dobrá je. U super knížek lenošíte, nemůžete se od nich odtrhnout, ponocujete, odkládáte jiné úkoly, jen abyste si mohli číst. U této knížky půjdete raději udělat všechny resty, abyste nemuseli číst.

17.01.2015

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

Z historických romancí paní Day knížku hodnotím jako nejpovedenější. Eliza je velmi netypická (v dnešní době by jí možná diagnostikovali lehčí Aspergerův syndrom :), ale o to větší to byla legrace. Její netaktní a upřímné reakce byly opravdu dobré ("...chcete mě osouložit...?"). Zápletka byla dobrá, padoucha jsem neodhalila (byl u mě na druhém místě, sázela jsem na jinou postavu). Závěr už byl hodně sladký, o bezmezné důvěře a bezmezné lásce, ale stejně se mi to moc líbilo.

15.01.2015

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Knížka se číst dala, líbila se mi víc než "Neznámý manžel". Zajímavé byly obě dějové linie. Velmi mi vadila ta Jamajka, že se autorka o ní neobtěžovala zjistit si a napsat víc. Kniha na odreagování dobrá, v paměti ale asi příliš dlouho nezůstane.

13.01.2015

Neznámý manžel Neznámý manžel Sylvia Day

Knihu hodnotím jako slabší průměr historických romancí. Místy jsem se nudila, několik dní kniha ležela i nepovšimnuta, než jsem se vrátila ke čtení. Důkazem nudnosti pro mě bylo i to, že mě víc bavil a zajímal vztah Isabeliného bratra s neznámou dívkou, než samotný příběh Pel a Geralda. Ale jak se Gerald snažil, to bylo moc hezké, po tom určitě touží každá žena :)

12.01.2015

Vášeň pro hru Vášeň pro hru Sylvia Day

Moc jsem si tuto knížku užila, bavila mne od začátku do konce. Zápletka zajímavá a propracovaná, vzrůstající vztah mezi Marií a Christopherem je taky moc dobře popsán. Autorce se podařilo napsat příběh napínavě, jsou pasáže, kdy čtete jako na trní, jak boj skončí, jak se to bude vyvíjet dál. Kupodivu i erotické scény byly povedené (v jiných knihách paní Day jsem je musela často přeskakovat). Mezi oběma hrdiny to bezvadně jiskří, jejich slovní i fyzické přestřelky jsou zábavné. Na tuto knihu navazují ještě dva díly. Dle očekávání bude třetí díl o Colinovi a Mariině mladší sestře Amelii (v originále vyšlo pod názvem A Passion for Him). Čtvrtý díl nese originální název Don't Tempt Me a hlavním hrdinou bude Mariin neodolatelný přítel Simon Quinn. Už se nemůžu dočkat, až to vyjde česky. První kniha ze série mě nijak nenadchla, ale Vášeň pro hru je opravdu zdařilá, třeba bude mít paní Day vzrůstající tendence :)

01.01.2015

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Řekla bych, že knížka byla napsaná čtivějším stylem, než autorčiny erotické romány ze současnosti (Crossfire). Ale i tak je to v porovnání s jinými historickými romancemi slabší. Hlavní hrdina Marcus mi přišel místy takový uplakaný. Postava Elizabeth byla celkem sympatická, ale oběma dala autorka málo prostoru, moc se nedozvídáme o jejich charakterech. Stejně tak se blíže nezabývá nikým jiným, což by podle mě příběh obohatilo. Pirát je od první scény jasný, už se na něj těším do dalšího dílu série. Do romantických scén mi občas neseděly sexuální vulgarismy. A slovo "žilnáč" už doufám nikdy číst nebudu muset :) Vrtá mi ale hlavou jedna věc. Postavy Elizabethiného bratra Williama a jeho ženy Margaret jsou v knize uváděny tak, jako bychom už je znali. I rozhovory Williama s Marcusem jakoby navazovaly na něco předešlé (O jaké sázce se to mluví? Proč William říká, že ZNOVU by už Marcusovi dělat sekundanta neodepřel? atd.). Nemohu si pomoct, ale zůstává ve mně dojem, že této knize (ačkoliv je první ze série) musel předcházet i příběh Williama a Margaret. Jenže podle roku vydání jsem žádné autorčino starší dílo nenašla, hledala jsem i na goodreads i na autorčiných webových stránkách. A nikde nic. Kdyby se Vám to někomu podařilo, dejte mi prosím vědět ;)

31.12.2014

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Autorka nebude svým stylem patřit k mým top, většinou jsem to četla jenom kvůli příběhu, byla jsem zvědavá, jak se komplikovaný vztah mezi Gideonem a Evou bude vyvíjet dál. Občas se autorce podařilo napsat nějakou pasáž napínavě, většinou bylo ale možné knihu v jakémkoliv okamžiku odložit a jít dělat něco jiného. Erotické pasáže jsem až na výjimky jen přeletěla očima. Od prvního dílu se můj názor nezměnil, námět je zajímavý, na autorčin styl jsem si už trochu zvykla, ale žádná sláva to není. A to nás ještě čekají dva díly v originále nazvané Captivated by You (4. díl) a One with You (pátý díl).

26.12.2014

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Způsob autorčina psaní (první osoba v přítomném čase) mi vadil celou knížku, nesedělo mi to. Ale prostředí a příběh mi přišel tak zajímavý a neotřelý, že jsem překousla formu a soustředila se na obsah. Knížka se mi líbila, byla napínavá i vzrušující. Popisy Kalábrie, Neapole, Benátek úžasné. Přátelství dvou odlišných kamarádek záviděníhodné. Neskutečně mě vytáčel překlad jména hlavní hrdinky. To jí prostě nemohli říkat X? To ji museli přepisovat jako Iksku? Oslovovat ji Iksko? Vždyť to vypadá i zní příšerně. Chápu, že mystéria musela být tajemná a že autorka nemohla všechno předem prozradit. Ale neseděla mi skutečnosti, že X se rozhodne do toho pustit, ačkoliv neví, co to to pro ni bude v důsledku znamenat. Nikoliv obnášet, to už je součástí mystéria, že nevíme, kde a jak bude probíhat příště. Ale co bude na konci. K čemu se vlastně zavazuje, když to podstupuje. Mark se zmíní o jedné povinnosti, kterou pod hrozbou přísného trestu nesmí porušit. Ale to se X do něčeho pustí a nezajímá se o to, co to pro ni bude znamenat? Jaké povinnosti pak z toho zasvěcení bude mít, k čemu se zavazuje, čeho se zříká?

21.12.2014

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Je to pro ženy, ale není to román. Je to pornografická novela. Přišlo mi to velmi vzrušující a nápadité, co se na Ostrově ti muži a ženy učili a jakou formou je to učili. Děje je zde málo, ale to v erotických povídkách a pornografických novelách prostě bývá. Neubírala bych hvězdičky kvůli chybějícímu ději, to je jako bych u hororu ubírala hvězdičky, že v něm chybí romantika. Neubírala bych hvězdičky ani za sexuální praktiky, pokud bych se zrovna rozhodla, že mně konkrétně to či ono nesedí. Pokud bych hvězdičky udělovala a chtěla ubírat, pak rozhodně za konec této knížky, který byl pro mě velké zklamání. Tak nějak jsem doufala v něco jiného. Feministky rozhodně nečtěte.

16.12.2014

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Autorčin styl psaní naprosto nečtivý, erotické pasáže nutno přeskakovat. Scény nudné. Námět zajímavý, jen kdyby se ho chopil jiný spisovatel.

14.12.2014

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Ze série mě tato kniha bavila nejvíc. Zejména její první polovina byla jiskřivá, těšila jsem se na dialogy hlavních hrdinů, jak zase budou slovně válčit. Závěr byl sladký, přesladký. Celkově pro mě byl ale stále stejný scénář únavný. Smluvené sňatky, milující se, ale neví o tom, v každém díle nějaké zvířátko coby podpůrná postava. V posledním díle paní Probst nevymyslela ani křečka, ani koně, ale Wolfa. Byl dobrý, to ano, ale tak moc okatě zapadal do scénáře. A byla mu umetána cestička, aby mohl být hlavním hrdinou v další knížce této autorky. Co se asi skrývá pod těmi jeho stále zmiňovanými dlouhými rukávy...?

10.12.2014