Jeho vyvolená

Jeho vyvolená https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42164/bmid_jeho-vyvolena-SPZ-42164.jpg 4 100 14

His Trilogy série

Oba hlavní hrdinové - lady Roselyn Harringtonová a sir Spencer Thornton - se mají brát. Jenomže když Roselyn zjistí, koho jí rodiče vybrali, v den svatby od oltáře jednoduše uteče. Toho nafoukaného hejska si přece nevezme! Tato událost Spencerem otřese, a tak se rozhodne opustit Londýn a stát se anglickým špehem ve Španělsku. Díky napůl španělskému původu svým vzezřením dokonale do španělského prostředí zapadne. Roselyn a Spencer se však znovu setkají - a to za úplně jiných okolností. Roselyn totiž jednoho dne nalezne na břehu námořníka a v úžasu zjistí, že je to muž, jemuž před dvěma lety utekla od oltáře. Za tu dobu se oba změnili, ale ještě dlouho bude trvat, než k sobě získají důvěru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

His Betrothed , 2001

rampapa
29.12.2022 5 z 5

Moc krásný a nádherný příběh. Moc jsem se těšila až si knížku přečtu a jsem jí nadšená. Moc se mi líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

miruska1
31.01.2021 4 z 5

Za mňa pěkný, čtivý příběh. Sice jednoduchý ale dojimavy i trochu napětí nechybělo......

lvice982
30.01.2021

Dobrý den, momentálně mám období, kdy ujíždím na paní spisovatelce Gayle Callen, čtu jednu za druhou, ale už mi docházejí, ráda bych věděla, zda paní spisovatelka ještě píše a zda bude vydána, děkuji, že jsem se mohla svěřit

lusitta05
14.08.2020 3 z 5

No ani mňa Roselyn až tak neuchvátila, väčšinou mi išla hrozne na nervy. Keď sa nakopí toľko nedorozumení, problémov a dobehne vás minulosť, tak sa ťažko buduje dôvera. Už som iba čakala kedy bude konečne koniec, aj keď uznávam, ze obaja si dosť vytrpeli.

biki
22.03.2020 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších knih autorky. Bolestné sbližování hlavních hrdinů, kteří sice patřili k těm privilegovaným, ale přesto to v životě neměli tak jednoduché, a to zvláště v případě Roselyn. Jasně, je to "jen" romantický příběh, ale stejně mě vždycky popudí, jak bylo v minulosti pohlíženo na ženy a jejich roli i v bohatých a urozených rodinách, když byly zhusta považovány jen za předmět obchodu.

petraj30
11.08.2019 5 z 5

Z této knihy jsem byla nadšená, velmi jsem obdivovala Roselyn, co všechno musela vytrpět a ustát. Já si to užila

Lembac
03.08.2019 5 z 5

Lady Roselyn Harringtonová a sir Spencer Thornton byli lapeni do sňatkové pasti, vůbec se neznali a oba si v sobě hýčkali nějaký ten nepěkný předsudek vůči tomu druhému. Není proto divu, že vystrašená Roselyn ztratila nervy a doslova utekla od oltáře. O dva roky později je obrovská náhoda znovu svede dohromady na ostrově Wight, kde jsou okolnostmi donuceni dohnat to, co jim před svatbou nebylo dopřáno....pořádně se poznat.
Knížka se čte velmi lehce. Příběh je komorní a tichý. Emoce autorka popisuje úměrně, nemá tendenci tlačit na pilu. Špionážní Spencerova historie se do milostného románu hodí, rušivě nevyčnívá.
Vyprávění se mi líbilo a s čistým svědomím ho můžu dál doporučit.

Kiwicatko
18.03.2019 4 z 5

Tolik nedorozumeni...to je tak kdyz kazdy z hrdinu pod rouskou svych predsudku a prani predpoklada reakce ostatnich misto toho, aby doslo ke komunikaci.

Ale nakonec se s tim porvali a ja jsem za to rada :)

DUNIKO
04.01.2017 5 z 5

Vydařená.

moudivlacek
09.04.2016 3 z 5

Tento příběh by se klidně mohl v lehké úpravě i stát v dnešní době. Když člověka do něčeho někdo nutí, většinou se postaví na odpor. Pak většinou za svůj vzdor musí zaplatit. Roselyn za to zaplatila dost. A i když se to na první pohled nezdá, tak i Spencer. Oba dostanou druhou šanci a tu už si nenechají protéct mezi prsty. Bojují o štěstí druhého. A o to v lásce jde, dát tomu druhému víc, než od něho chtít.

PomněnkaPrvní
13.03.2015

Příběh se mi celkem líbil, zejména vztah hlavních hrdinů, když byli o samotě. Ke konci to také bylo napínavé a setkání s královnou vtipné. Celkově ale řadím autorku k těm průměrným.

Aracely
21.09.2014 3 z 5

Musím souhlasit s liletkou, z téhle knihy jsem teda taky uchvácená 2x nebyla... Ale první kniha od ní co hodnotím tak slabě. Nedávno jsem četla Kráska a špion a Nevinná i mnoho dalších,všechny se mi líbily až na tuhle.
Za sebe radím, sáhnout po jiné. I když co člověk to názor,to vím. Nyní čtu troufalost a od začátku se směju,to mě začlo bavit hned :-)

malazluta
16.09.2013 4 z 5

Děj i vztah hlavních postav se mi líbil, příběh jsem přečetla jedním dechem ...jde o romantiku, co víc od této knihy čekat:-)

liletka_a
04.05.2013 2 z 5

Oddychovka na deštivé odpoledne. Děj mě moc nezaujal a ani vztah mezi hlavními hrdiny. První kniha, co jsem od Callen četla a bohužel jsem moc uchvácená nebyla. ;)

romance historické romance

Gayle Callen