PolBara PolBara komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Příběh mě zaujal a bavil, četl se dobře. Reni mi je sympatická, další silná ženská hrdinka s pochmurnou, tragickou minulostí.

29.11.2023 4 z 5

Kdo spí ve spíži Kdo spí ve spíži Kristýna Nesvedová

Četla jsem knížku dětem v MŠ. Líbil se jim netradiční hrdina Brambůrek. Pro předškolní děti je v knize málo ilustrací a jednotlivé kapitoly jsou docela dlouhé. I přesto kniha děti bavila.

27.11.2023 4 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Zajímavý příběh a sympatická hlavní hrdinka. Kniha mě bavila, těším se na další díl série.

17.11.2023 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Nějak jsem se nemohla pořádně začíst, trochu jsem měla zmatek v postavách, jménech. Ale kniha nebyla zas tak špatná. Kate a Tristan jsou mi sympatičtější a závěr knihy docela povedený.

14.10.2023 3 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Podle anotace jsem od knihy čekala něco trochu jiného. Ale zklamaná nejsem, příběh je zajímavý, dobře se čte. A závěr mě překvapil.

27.08.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Smutný a šokující příběh. Začátek mě příliš nebavil, ale postupně jsem se začetla a byla jsem zvědavá, jak se celý příběh bude vyvíjet a jak vše dopadne.

14.08.2023 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Další skvělý díl ze série. Zaujalo mě téma nadaných dětí i jednotlivé postavy, které se v příběhu objevily. Opět se řešily zároveň 2 případy.

05.08.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tento díl série mě bavil ještě mnohem víc než předešlý. Příběh mě doslova pohltil a byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Závěr sice nebyl až tak nečekaný nebo ohromující, přesto super čtení. Kim a její tým jsem si oblíbila a těším se na další díl.

31.07.2023 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další díl mé oblíbené série mě opět bavil. Kniha se dobře čte díky krátkým kapitolám a stylu autorčina psaní, který mi vyhovuje. Děj svižně ubíhal, odhalení pachatele docela nečekané.

26.07.2023 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Rozhodně zajímavá knížka, vtáhla mě do děje. Dobře se četla. Během čtení jsem napjatě čekala, kdy už se Aiden nějak projeví, promluví. Jen konec poněkud zvláštní, trochu překombinovaný.

14.07.2023 4 z 5

Psychická odolnost předškoláků Psychická odolnost předškoláků Maike Rönnau-Böse

Některé informace v knize jsou určitě zajímavé, ale jako celek mě kniha příliš nenadchla.

04.07.2023 3 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Kniha mě bavila, byla napínavá a dobře se četla. Postava Miren je zajímavá. Závěr mě trochu překvapil.

02.07.2023 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Na knížku jsem se těšila, ale jsem z ní trochu zklamaná. Autorka má mnohem lepší, zajímavější knihy. Fajn oddechovka, dobře se četla, jen konec se mi moc nelíbil.

27.06.2023 4 z 5

Zajímavá kniha, reálná, trochu drsná a zároveň inspirující. Pracuji s dětmi a takového kolegu, jako je autor, bych brala hned :-)

15.06.2023 5 z 5

ÁDÉHÁDĚ: Jak na emoce dětí s ADHD ÁDÉHÁDĚ: Jak na emoce dětí s ADHD Jan Uhlíř

Útlá knížka plná základních informací o ADHD, doplněna mnoha příklady z praxe. Inspirující.

06.06.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Knížka je čtivá, zajímavá a napínavá, vtáhla mě do děje. Postava Miren mi byla sympatická, těším se na její další příběh.

04.06.2023 4 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Kniha mě bavila. Zajímavý nápad začít knihu zatčením podezřelého a zaměřit se na jeho dceru, jak vše vnímá. Líbil se mi i konec - odhalení motivu hrůzných činů.

06.05.2023 4 z 5

Reedukace specifických poruch učení u dětí Reedukace specifických poruch učení u dětí Drahomíra Jucovičová

Přehledná kniha o SPU vhodná nejen pro učitele, ale i pro rodiče dětí se SPU. Obsahuje spoustu námětů, na co se s dětmi zaměřit a co procvičovat. Oceňuji barevné přílohu, kde jsou vyfoceny různé pomůcky. Jen škoda, že se v knize nepíše podrobně také o dyskalkulii.

29.03.2023 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Další díl mé oblíbené série mě opět nezklamal. Čtivá, napínavá knížka s poněkud drsnějším tématem zneužívání dětí. I v tomto díle se objevuje mnoho postav, občas jsem měla problém uvědomit si, kdo je kdo. Pachatele jsem neodhalila hned, ale postupně s přečtenými stránkami jsem svůj tip měla. Na celé sérii mě baví i charaktery vyšetřovatelů, jejich vzájemné vztahy či případné osobní zkušenosti, problémy.

23.03.2023 4 z 5

Dítě s dyskalkulií ve škole Dítě s dyskalkulií ve škole Jane Emerson

Jedná z mála knih o dyskalkulii. V knize jsou základní informace o této SPU. Jako rodič bych ocenila více praktických námětů a doporučení, jak doma pracovat s dítětem s dyskalkulií.

18.03.2023 3 z 5