PolBara PolBara komentáře u knih

Cvičení pro děti se specifickými poruchami učení Cvičení pro děti se specifickými poruchami učení Věra Pokorná

Kniha vhodná pro rodiče dětí se SPU, obsahuje mnoho aktivit, jejich stručný a srozumitelný popis.

13.03.2023 4 z 5

Specifické poruchy učení Specifické poruchy učení kolektiv autorů

Problematika SPU je v knize zpracována stručně, přehledně a obsahuje mnoho praktických tipů pro rodiče a učitele. Kniha je pro mě velkým přínosem, doporučuji ji rodičům dětí s SPU, učitelům a studentům učitelství.

11.03.2023 5 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Docela zvláštní kniha...nějak jsem se do ní nemohla začíst. Možná pro zdlouhavé popisy moře, rybek, loďky, přílišné "rozebírání pocitů, emocí", dojmu, že se máma stará a zajímá hlavně o Kryštofa a ne o jeho sestru. Několikrát opakovaného názoru "okolí mě má za špatnou mámu". Většina lékařů, psychologů, učitelek MŠ i ZŠ popsána jako negativní, bez pochopení a empatie...I přesto jsem knihu dočetla a odnesla si z ní i pozitiva. Obdivuhodná byla maminčina trpělivost a víra v sebe a syna.

06.03.2023 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Tahle série mě prostě baví, vyhovují mi krátké kapitoly a celkově styl autorčina psaní. Děj je napínavý, svižně ubíhá. Líbí se mi i propojení minulosti s přítomností (stejně jako v ostatních dílech série). Hlavní zápletka dobře promyšlená, nechybí ani vylíčení motivu pachatele. Pachatele se mi docela brzy podařilo odhalit, tak závěr knihy moc překvapující nebyl.

03.03.2023 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Další kniha ze série mě dost bavila. Příběh je čtivě napsaný, napínavý, členěný na krátké kapitoly. Styl autorčina psaní mi vyhovuje. Občas jsem se sice trochu ztrácela v množství postav a nevím, zda mi tento konkrétní příběh zůstane v paměti, ale i tak se pustím do dalších dílů série.

26.02.2023 4 z 5

Dyskalkulie Dyskalkulie Simon Hendrik

Knihu doporučuji rodičům dítěte s dyskalkulií. Vše je srozumitelně popsáno, vysvětleno a také jsou v knize nápady a hry na podporu a rozvoj matematických dovedností.

26.02.2023 3 z 5

Nedávejte do hrobu motýla živého Nedávejte do hrobu motýla živého Simona Votyová

Velmi zajímavá kniha pojednávající o životě dětí i dospělých s PAS. Zaujala mě také tvorba dětí (příběhy, básničky). Doporučuji studentům pedagogických oborů, učitelům MŠ i ZŠ.

22.02.2023 5 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Asi nejlepší kniha od autorky, fakt mě bavila. Čtivá, napínavá a tajemná. V příběhu je docela dost různých zajímavých postav, občas to působí trochu překombinovaně nebo zmateně. Ale po dočtení do sebe vše zapadá.

20.02.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Knížka byla docela fajn, v rámci žánru asi takový průměr. Hlavní postava mi připomíná oblíbené hrdinky z jiných detektivních sérií (např. Kim Stoneovou, Josie Quinnovou) a je mi sympatická. Pachatel i jeho motiv jsou zajímavé, i když určitě ne nějak výjimečné či ojedinělé. Těším se na další díl série.

09.02.2023 4 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Tento díl se mi líbil z celé série nejméně, ale i přesto mě příběh docela bavil.

05.02.2023 3 z 5

Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Eva Svobodová

Super knížka, která by neměla chybět v žádné MŠ. Čtivá, srozumitelná a inspirativní.

28.01.2023 5 z 5

Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Učitelem ve školce: Ohlédnutí za školním rokem Ondřej Koželuh

Fajn oddechovka, vtipně podaná realita v MŠ. Pobavila jsem se.

11.01.2023 4 z 5

Matěj maluje mapy Matěj maluje mapy Michaela Hošková

Zezačátku se mi do knihy moc nechtělo, ale hned po prvních stránkách mě příběh doslova pohltil a já knížku přečetla za jeden den. Svým způsobem poučný a inspirující příběh.

08.01.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Zatím asi nejzajímavější kniha ze série s Avou a Lucem. Dva souběžné případy, které tým řeší, postavy vyšetřovatelů i pachatelů mě bavily.

07.01.2023 4 z 5

Rozbité panenky Rozbité panenky Sarah Flint

Série s Charlie a jejím týmem mě prostě baví. Tento příběh se od předchozích trochu liší, hodně prostoru je věnováno prostitutkám a jejich nelehkým životům. Odhalení pachatele mě překvapilo.

25.12.2022 4 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Série s Charlotte Stafford mě velmi baví, dobře se čte. Nejen Charlie, ale celý vyšetřovací tým je mi sympatický, líbí se mi, jejich soudržnost. Hlavní myšlenka i celý příběh byl zajímavý. Dobře je popsána i postava pachatele včetně motivu k tak hrozným činům.

26.11.2022 4 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Příběh mě bavil i když měl dvě dějové linie a pachatele jsem brzy "odhalila". Hlavní postava Charlotte je mi sympatická a těším se na další díly série.

30.10.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Moje druhá kniha od autora a opět se mi líbila. Je čtivá a docela napínavá. Fajn oddechovka, v rámci žánru asi takový průměr se sympatickou hlavní postavou Kate. Odhalení pachatele nebylo příliš nečekané nebo šokující. Jsem zvědavá na 3. díl série s Kate.

09.08.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Kniha mě bavila, hlavní hrdinka Josie mi byla sympatická - odhodlaná, trochu tvrdohlavá a temperamentní. Hlavní myšlenka rozhodně zajímává, děj plný akce. Těším se na další díly série.

01.08.2022 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Knížka mě dost bavila, líbí se mi styl autorčina psaní. Mnoho postav, ale vlastně spolu souvisely...Čtivé, byla jsem zvědavá na závěr. Zaujal mě nápad se "skupinou" Ti druzí. Rozhodně si přečtu od autorky i další knihu.

19.07.2022 4 z 5