Kdo spí ve spíži

Kdo spí ve spíži https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509955/bmid_kdo-spi-ve-spizi-TzZ-509955.jpg 5 16 6

Vítejte ve Spížce! V jedné chalupě stává ve spíži košík, ze kterého se prý občas něco záhadně ztratí. Okurka, pár jablíček, cibule… nebo třeba jeden brambor. Zčistajasna otevře v košíku oči a zjistí, že má čtyři krátké nožky, špičatá ouška a neposedný ocásek. Z brambory je Brambůrek. Živý, vystrašený a opuštěný. Naštěstí ale dlouho sám nezůstane. Brzy se seznámí s Jablenkou, Řepinem a dalšími obyvateli Spížky - skryté vesnice, o které nemají víkendoví návštěvníci chalupy, kluci Matouš a Štěpán, ani tušení. Ještě že tak! Spížkované dobře vědí, že lidé jsou krvelačné příšery, které myslí jen na to, koho by sluply… Jenže pokud chce Brambůrek najít svou rodinu, nemůže jen sedět v koutě. A tak tenhle nedobrovolný hrdina, který musí zachránit víc než jen vlastní čumáček, nakonec pochopí, že ne všechno je vždycky tak, jak se nám může zdát.... celý text

MiLiška
31.03.2024 5 z 5

Dala bych víc hvězdiček, kdybych mohla! Krásná kniha s milým, něžným, trochu poučným příběhem. Skvělé ilustrace. Doufám, že o autorce ještě uslyšíme!

PolBara
27.11.2023 4 z 5

Četla jsem knížku dětem v MŠ. Líbil se jim netradiční hrdina Brambůrek. Pro předškolní děti je v knize málo ilustrací a jednotlivé kapitoly jsou docela dlouhé. I přesto kniha děti bavila.

HankaL.
24.10.2023 5 z 5

Moc hezká dětská knížka, četli jsme společně dcerou. Místy jsme se i smáli a drželi Brambůrkovi palce, aby našel svoji rodinu .

Knižní střípky
02.10.2023 5 z 5

Další dětská kráska, která mi udělala velkou radost. V ní jsem se vydala do jedné malé Chaloupky, ve které je Spížka a v ní košíček se zásobami ze zahrádky. Jeden malý Brambůrek se rozhodne najít svou rodinu. Na své cestě se seznamuje s dalšími obyvateli Spížky. A nejsou zde jen oni máme zde i dva kluky, kteří s tátou přijíždějí o víkendu na chalupu. A vůbec netuší, co se za dveřmi jejich zdánlivě obyčejného špajzu ukrývá...

Autorčina fantazie doplněná skvělými ilustracemi (klidně by jich mohlo být ještě více) zde tedy jela na plné obrátky. Milý a laskavý příběh stoprocentně zaujme nejen malé čtenáře.

vladka321
31.08.2023 5 z 5

Tak jsme s vnučkou dočetly a moc se nám tato legrační knížka líbila. Pěkné ilustrace a opravdu povedená záležitost.

ivetdos
22.05.2023 5 z 5

Proč jsem dětské knížky nezačala číst už dříve? Od teď si začnu pořizovat i další, tahle byla totiž parádní. Nejspíš začnu těmi pro větší děti jako je tato a postupně se dostanu asi až k leporelu :D Člověk by nevěřil kolik myšlenek je tu schováno i pro nás dospělé a jak výborně se po nich usíná.

Brambůrek je zkrátka boží. Jednoduché, roztomilé, ale poučné čtení. Culila jsem se celou dobu čtení a už dlouho jsem si u žádné knížky tak neodpočinula. Jsem přesvědčená o tom, že i děti z ní budou nadšené, protože mi ji už zabavila kamarádčina dcera (snad se mi ještě vrátí pro moje budoucí potomky :)). Kromě toho - ty ilustrace jsou skvělé, škoda ale, že jich tu nebylo více. Maminky, mrkněte po ní!

Autorovy knížky

2023  98%Kdo spí ve spíži

Kniha Kdo spí ve spíži je v