Placi Placi komentáře u knih

Africký deník Jaromíra Bosáka Africký deník Jaromíra Bosáka Jaromír Bosák

Perfektní kniha pro každého velkého fanouška kopané. Pan Bosák má vyprávěcí talent nejen v přímém přenosu, ale také v psané formě, takže se nejen dočtete o samotných zápasech šampionátu, ale také o nejrůznějších zajímavostech okolo jedné z největších sportovních akcí. Humor zde samozřejmě nesmí chybět.

15.11.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem četl na gymnáziu a nečetla se mi dobře. Jednou se k ní vrátím.

24.10.2017 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Stejně jako u Volání Kukačky mohl být celý kriminální příběh až o několik set stran kratší. V tom ale nespočívají knihy od Rowlingové. Autor/ka nás vždy zasvětí do života mnoha postav, o to větší zábava to v jejím podání je. Ta ženská se prostě naprosto báječně čte, pak je mi jedno, jestli má kniha 500 nebo 1 200 stran. Opět jsem se pokoušel odhadnout vraha a jeho motiv. Myslím si, že v Hedvábníkovi se na to dalo přijít, ale mně se nepoštěstilo. Nicméně vrah a jeho motivy mi sedly. Rovněž se nám opět krásně posunul vztah Strike-Robin. Těším se na další knihy a dovoluji si upozornit ty, kteří o tom ještě neví, že BBC natočilo minisérii Strike o všech třech prozatím vydaných knihách - https://www.csfd.cz/film/478984-strike/komentare/ :)

24.10.2017 5 z 5

Nejdříve jsem před několika lety viděl film se skvělým Paulem Newmanem a neméně perfektní Elizabeth Taylor. Ve filmu vyzní konec trochu jinak, hollywoodsky. I kdyby se někomu Williamsova kočka na rozpálené střeše těžce četla, neodkládejte jí a dočtěte. Hra obsahuje prvky, které mohou a asi i v životě potkávají kohokoli z nás - utápění bolesti v alkoholu, touha po sexu, blížící se smrt v rodině a ziskuchtivý boj o obrovské dědictví ze strany pár členů rodiny. S tímto výčtem se ukazuje, že Williams do své hry nedosadil opravdu žádné výjimečné postavy, které by nesly nějaké velmi specifické rysy a lišily se tak od běžných lidí. Hra na nás nemá působit šokujícím způsobem, ale silnými dialogy a asi i lidskou povrchností. Právě v tom se podle mě ukazuje síla tohoto dramatu, neboť hra i filmová adaptace patří dodnes k oblíbené klasice.

17.10.2017 4 z 5

Vision Vision Roy Thomas

Překvapivě skvělá a velice čtivá kniha. Po přečtení se Vision zařadil mezi mé nejoblíbenější postavy Marvel Universe.

14.10.2017 5 z 5

Batman a syn Batman a syn Grant Morrison

Musím přiznat, že se mi to nečetlo tak lehce jako například Dlouhý Halloween nebo Ticho, když to tedy mohu porovnat s jinými příběhy Temného rytíře z DC UKK. Některé věci mi v příběhu prostě neseděly. Vím, že Damian byl k Brucovi nasazen za určitým účelem, ale přesto mi to přišlo jaksi kostrbaté. Těším se na další díly, snad budu opět nadšen jako u předchozích čísel.

12.10.2017 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Příběh vyprávěný dětskou, bezprostředností naivitou a nezkažeností. Malá Helenka Součková-Freisteinová-Brďochová vypraví o svém nelehkém, přesto však svým způsobem krásném dětství za dob tzv. normalizace, kdy to její herecká a s režimem nesympatizující rodina neměla jednoduché. Netřeba asi zmiňovat, že Bára Hrzánová ve slavné divadelní inscenaci přivádí tuto roli k naprosté dokonalosti.

11.10.2017 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Moc krásná kniha. Skvěle se čte. Chudák Sinuhet a jeho smutný životní osud. Zažil toho opravdu hodně a měl několik blízkých osob, ale jak celý svůj život říká, on je ten jenž je osamělý.

Úvaha: Kdyby si Egypťané svého času oblíbili hru Begamon, hráli by pak po nástupu Achnatona k moci Begaton?

09.10.2017 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Na loutkovém Fimfáru Jana Wericha jsem vyrůstal. Kniha se snad ani nedá hodnotit jinak než pěti hvězdami. Příběhy jsou neobyčejně krásné a opravdu krásně vyprávěné. Fimfárum je klenot české literatury nejen pro děti.

30.09.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příjemné oddechové čtení ze světa kouzel.

29.09.2017 4 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Paráda! Puzo mě pokaždé uhrane naprosto geniálním vykreslením postav a jejich osudů. Celou knihu jsem držel palce Crossovi a... no, přečtěte si to sami, stojí to za to :)

28.09.2017 5 z 5

Human Torch (Jim Hammond) Human Torch (Jim Hammond) Mike Carey

Moc krásná kresba a parádní příběh, který svižně ubíhal. Jim Hammond hledající své vlastní lidství, které v něm rozhodně svým způsobem je a zároveň příběh velkého přátelství dvou ohnivých mužů. Za mě 5*!

21.09.2017 5 z 5

Filmové příběhy Filmové příběhy Zdeněk Svěrák

Díla, která už roky milujeme prostřednictvím obrazovek díky úžasným hereckým výkonům, nelze nemilovat na stránkách Zdeňkem Svěrákem úžasně napsaných knih.

20.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jelikož jsem Dívku ve vlaku četl nedlouho po Zmizelé, nemůžu se ubránit jistému srovnání. Jsem velký fanoušek naprosto šokujících závěrů. Zmizelá mi zkrátka připravila daleko úžasnější překvapení a šokující závěr. Hlavní hrdinka, ona dívka z vlaku, mě svou osobností moc nenadchla. Co se týče dívky, kterou Rachel z vlaku pozoruje, ta mi byla vyloženě nesympatická. Podle mě také kniha ztrácí na celkovém dojmu tím, že kolem ní byl a je až příliš velký humbuk. Všude je nám podsouváno, že jde o skutečnou pecku současné detektivní tvorby, to alespoň mně přichystalo ve výsledku drobné zklamání.

19.09.2017 3 z 5

Záhada Edwina Drooda Záhada Edwina Drooda Charles Dickens

Záhadu Edwina Drooda jsem si koupil ještě na prvním stupni základní školy. Předem jsem věděl, že jde o nedokončenou detektivku, za což jsem se později proklínal. Rád bych věděl, jak měl původně příběh dopadnout. Řada autorů zakončila děj po svém, ale zamýšlené Dickensovo vyvrcholení kriminálního příběhu se již nikdy nedozvíme.

19.09.2017 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Franz Kafka je jako autor hodně hodně svůj. Proměna se mi nečetla moc dobře.

18.09.2017 3 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Super příběh, psychologie postavy Hala Jordana se mi moc líbila. Na konci knihy klasicky "old school" číslo s Green Lanternem.

26.08.2017 4 z 5

Captain Marvel Captain Marvel Roy Thomas

Je pravda, že taková "Smrt Captaina Marvela" by tomuhle číslu slušela možná více, ale i tak jsem spokojen, neboť mě tyto příběhy seznámily s touto postavou.

08.08.2017 4 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Epická sága, která svedla dohromady celou plejádu kladných i záporných hrdinů DC Comics Univerza, aby zachránili celý časoprostor a možná i něco víc.

07.08.2017 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

„Udělám mu nabídku, jakou nebude moci odmítnout.“ Brilantně napsaná kniha o drsném mafiánském prostředí v poválečných USA. Samozřejmost, s kterou se postavy v knize rozhodují k zabití nepřátel, a lehkost, s kterou to provádí, je Puzem dotažena k dokonalosti. Je až k neuvěření, že se Puzo dle svých slov před napsáním Kmotra nikdy nesetkal s nikým z drsného gangsterského prostředí, které dokázal tak umně vykreslit.

27.07.2017 5 z 5