Pivísek Pivísek komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu jsem koupila na knižním veletrhu za pár korun a musím říct, že to stálo za to! Film jsem sice ještě neviděla, ale knihu jsem si oblíbila a určitě se k ní budu vracet...

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Kniha mi byla možná až moc doporučována, takže jsem od ní nejspíš čekala víc, ale i tak jsem ji relativně rychle přečetla a líbila se mi.

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Volné pokračování Anny se mi taky dost líbilo, ani nevím, co mě nadchlo víc. Je vidět, že autorka prostě umí zaujmout a napsat příběh, který v půlce neodložíte.

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Sice dívčí čtení, ale začetla jsem se do toho i já, a to už delší dobu náctiletá nejsem. Styl autorčina vyprávění se mi líbí, prostě romantika, co netlačí na pilu. Může být. A to dost. Doporučuju! :o)

Ve tvém pokoji Ve tvém pokoji Jordanna Fraiberg

Hezká knížka, zajímavá myšlenka a sympatické postavy. Četla se tak nějak sama, ani nevím jak, byla jsem na konci a chtěla jsem číst dál. Doporučuji!

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Opravdu je tato kniha zbytečně dlouhá. Ne, že bych tlusté knihy neměla ráda, ale tady se dá co zkracovat, aby měl příběh větší spád a nebylo to tak zdlouhavé. Jinak mě příběh zaujal, líbily se mi postavy i situace, je to knížka na delší dovolenou... Další díly číst ale nebudu, natolik mě to zase neuchvátilo...

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Dobře napsaná čtivá oddechovka se zajímavým tématem! :o)

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Severský humor mám prostě ráda, řekla bych, že autor je takový menší předchůdce Jonassona. Morbidní, satirické, černohumorné. To já můžu.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velice humorná kniha, není divu, že dostala cenu M.Švandrlíka! :o) Někomu to může připadat přitažené za vlasy, ale mi se to prostě líbilo.

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Toto bohužel není můj styl humoru, takže jsem se párkrát mírně pousmála a to bylo tak všechno... Věřím ale, že si kniha své čtenáře určitě najde!

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Deaver mě nikdy nezklamal a musím říct, že to platí i u této knihy. Povídka "Navždy" byla perfektní, ale ani ostatní nezaostávaly jak kvalitou tak čtivostí. Nezbývá než vřele doporučit! :o)

Vlak Sunset Limited Vlak Sunset Limited Cormac McCarthy

Zklamání. 2* snad jen za autora, jinak je rozhovor nezáživný a nezajímavý.

21.07.2014 2 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Milá, místy vtipná knížka, do které se začtete, ani nevíte jak. Konec sice předvídatelný a situace občas přehnané, ale ani tak nezklamala. Na relax nebo dovolenou jako stvořená! :o)

Láska je ve vzduchu Láska je ve vzduchu Jane Moore

Oddechovka na dovolenou, příjemné čtení. Od knížky jsem moc nečekala, vyloženě jsem si chtěla u něčeho odpočinout a sáhla jsem po tomto. Přečetla jsem ji za 2 dny a byla jsem naprosto spokojená...

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Absolutně nechápu šílenství kolem této knihy. Jedno klišé vedle druhého, kýčovité rozhovory a nerealistické situace. Oba mladí mě štvali, neoblíbila jsem si ani jednoho. Kvůli této knize ještě více nedůvěřuji knihám typu "světový bestseller". 2* snad jen za nevrlého spisovatele.

21.07.2014 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nejhorší kniha série. Při konci jsem si škubala vlasy a litovala promarněného času. Děs.

21.07.2014 1 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Rozhodně slabší než 1.díl, už mě to tak nebavilo, navíc detektivní zápletka, no kde to jsme? To jsem si rovnou mohla přečíst kriminálku. 1* za to, že jsem to dočetla do konce.

21.07.2014 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Co do kvality knihy je to jistě odpadní kniha, ale jako oddechovka se to četlo dobře. Nic jsem od toho neočekávala a přečetla jsem to spíše z profesní zvědavosti. Za 3 dny.

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Občas více popisování politiky než je zdrávo, prvních cca 50 stránek prvního dílu jsem se do čtení nutila, ale pak už perfektní čtení! Určitě dobře postavený základ pro vydávání severské krimi u nás! :o)

21.07.2014 5 z 5

Dle mého názoru jedna z nejlepších knih za poslední dobu a taky co jsem kdy vůbec četla. Dokonalý humor, který mě vždy pobaví. Bez plného počtu bodů by to snad ani nešlo! :o)