pingu1 pingu1 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsný, mrazivý, depresivní román. Z knihy mám doteď husí kůži a za malou cácoru mi puká srdce. Netušila jsem, kolik strachu, smutku a zoufalství se vejde do jediné knihy...

31.01.2024 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Čtivé, emotivní , mrazivé. Dvě dějové linky pro mě trochu nezvyklé, ale obě perfektní. Ke knize se ještě určitě vrátím :-)

23.02.2019 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje druhá knih od autorky, a musím říct, že se nejspíš pustím do další :-)
Nejprve pomalejší rozjezd, trochu jsem se ztrácela v krátkých "výpovědích svědků". Po první třetině mě ale kniha chytla a nepustila :-) Krásně propracované tři hlavní postavy, moc pěkně popsané jejich myšlenky a názory. Chvilku jsem si musela na tento styl zvykat, ale nedalo to moc práce :-) I když je život matek i vedení školství u nás dost odlišný od situací v knize, příběh byl velmi reálný :-)

13.03.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak další kniha od mojí oblíbené autorky - tentokrát žádná romanťárna, ale pořádný psycho...
Kniha se četla dobře, Verity byla fakt hustá, chvílemi mi běhal z jejího deníku mráz po zádech. Lowen mi tročku lezla na nervy, ale nikdo není dokonalý, že. Jeremyho bych brala hned :-)
Úplně mi nesedl nejednoznačný konec, každý si musí sám určit, čemu věřit. Jednu hvězdu dolů dávám za na můj vkus příliš mnoho do detailů popsaných sexuálních scén a vulgarismů. Jinak doporučuji :-)

03.02.2023 4 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Pěkné, čtivé, napínavé, dobře vymyšlená zápletka. Sice téma politiky a voleb mě moc nezajímá, ale jinak se kniha četla jedním dechem :-)

16.04.2020 5 z 5

Po Praze chodím Po Praze chodím František Nepil

Půvabné, milé, laskavé čtení, pohlazení po duši, jak to umí snad jen pan Nepil :-) Knížka je malá a útlá, ale v kombinaci s krásnými ilustracemi na chvilku zapomenete na dnešní hektickou dobu a můžete se ponořit do nostalgie staré Prahy ...

09.04.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Moje první kniha o drogách, čtená v 87 roce po vydání. Drsná, mrazivá, náhled do života pražských narkomanů. Dost silný zážitek na to, člověk si po přečtení s drogami cokoli začal ....

02.03.2019 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Podle mě velmi dobře napsaný thriller, četlo se to jedním dechem. Velmi dobře vykreslená atmosféra, žádná hluchá místa, napínavé až do konce. Na to, že je to prvotina, klobouk dolů :-)

20.12.2019 5 z 5

Střevíce z lýčí Střevíce z lýčí František Nepil

Krásné, milé, pohodové čtení o životě na venkově a domácích zvířatech. Velmi příjemná oddechovka s laskavým humorem pana Nepila pohladí po duši... Taky mám slepice a v knížce jsem se našla :-)

15.04.2019 5 z 5

Hospoda Jamaica Hospoda Jamaica Daphne du Maurier

Krásný temný napínavý román z drsného Cornwallu. Kniha se čte jedním dechem, jedna ze dvou mých nejoblíbenějších :-)

04.03.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Krásná, milá, odpočinková kniha plná jemného inteligentního humoru :-) Mám ji už léta a občas se k ní ráda vracím :-)

02.03.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Poté, co jsem přečetla skvělý Les v domě, jsem se natěšeně pustila do další knihy od autorky. Bohužel se mi ale líbila podstatně měně. Slepá mapa prochází napříč třemi generacemi jedné rodiny se spoustou postav, většina osudů je tragických nebo nějak poznamenaných. Knihu jsem díky neschopence přečetla za jeden den, ale i tak jsem se v postavách, a skákání sem a tam v časové ose, chvílemi ztrácela.

20.03.2024 3 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Kniha se četla pěkně, postavy byly dobře propracované. I z pohledu vraha, při jehož úvahách běhá mráz po zádech... Asi si dá po přečtení každá z nás pozor, co kde o sobě zveřejní na sociálních sítích či seznamkách. Jednu hvězdu dávám za sebe dolů za konec-nekonec, který byl pro mě nedotažený. Jinak parádní čtení :-)

22.10.2020 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tak tohle byla pecka :-) Přečteno jedním dechem, jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla...

08.07.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kdysi mi jí doporučila známá prodavačka v knihkupectví (byla to podpultovka), a dodnes nelituji :-) Dá se číst pořád dokola ._)

06.03.2019

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Skvělé pokračování prvního dílu, opět přečteno jedním dechem :-) Děj se přesouvá do Itálie, je plný nečekaných zvratů a Lukáš nám dospívá … Trilogie má čestné místo v knihovně :-)

01.03.2019 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Pěkný historický román, psaný z pohledu patnáctiletého platnéřského učně. Původně jsem si knihu zařadila jako detektivku pro mládež, ale pěkně mě chytla :-) Další dva díly jsou rovněž skvělé, doporučuji :-)

01.03.2019 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Další povedená romanťárna od Nicolase Sparkse, která se dá přečíst jedním dechem. Po dočtení jsem se úplně nemohla rozhodnout, zda se mi líbí či nelíbí "duchařská" vsuvka. Ale jinak parádní čtení, takže za mě za 5 hvězd :-)

06.02.2022 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Velmi realistický popis toho, jak to může v nedaleké budoucnosti na Zemi vypadat, až z toho mrazí. Knihu jsem přečetla jedním dechem a asi dlouho ještě budu zavírat kohoutky dříve než předtím …. Doporučuji :-)

03.05.2020 5 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Moje druhá kniha od Lenky Chalupové, opět originální, svižná, nápaditá. Dobře vykreslené postavy, zajímavý námět, mohu jen doporučit :-)

07.05.2019 5 z 5